گارانتی تمامی سرویس ها در آسام سرور گارانتی بازگشت وجه در صورت نارضایتی شما را دارند.

سرور مجازی چیست؟

سرور مجازی(Virtual Private Server)، نوعی سرور اختصاصی مجازی است. سرورهای مجازی، بخش کوچک از یک سرور را به صورت اختصاصی در اختیار شما قرار می‌دهند. در VPS، تمام فضای سرور در اختیار شما است، اما شبکه و دسترسی به سرور برای شما و چند کلاینت دیگر مشترک است. کلاینت به سیستمی میگویند که از امکانات سرور استفاده می‌کند. در حقیقت، شما با خرید VPS، بخشی از یک سرور را به خود اختصاص می‌دهید.

متفاوت بودن و سعی در ارائه سرویس با کیفیت بالا از ویژگی های ماست

ویژگی های مهم که آسام سرور را متفاوت می سازد

آشنایی با کاربرد های سرور مجازی

میزبانی وب‌سایت‌ها: امروزه استفاده از هاست اشتراکی از امنیت و سرعت مناسبی برای رقابت در دنیای تجارت برخوردار نیست. در این شرایط، از VPS، برای میزبانی وب‌سایت‌هایی با تردد متوسط استفاده می‌شود. در صورتی که وب‌سایتی با تردد بسیار بالا داشته باشد، باید از سرور اختصاصی استفاده کنید.

امکان استفاده از میل سرور: با توجه به اهمیت ایمیل مارکتینگ در تجارت، با استفاده از این سرویس، می‌توانید ایمیل‌های وب‌سایتتان را روی VPS میزبانی کنید.

سروری مخصوص بازی: یکی از کاربردهای سرور مجازی، میزبانی بازی‌های آنلاین است. هم اکنون، بسیاری از بازی‌های آنلاین از میزبانی VPS استفاده می‌کنند.

استفاده از سرورهای مجازی برای دیتابیس سرور: با استفاده از VPS، می‌توان از حجم اطلاعاتی بالا پشتیبانی کرد. در سازمان‌ها و اداراتی که اطلاعات آن‌قدر زیاد است که نمی‌توان از فضای ابری برای نگهداری آن‌ها استفاده کرد، خرید VPS بهترین روش است.

استفاده از سرور مجازی برای انجام فعالیت آزاد در شرایط تحریم: گاهی بنا به دلایل مختلفی ازجمله تحریم، امکان کار و حضور در فضای وب فراهم نیست. استفاده از VPS خارجی به شما کمک می‌کند شخصیت و هویت اصلی خودتان را مخفی و با شخصیتی دیگر فعالیت کنید. برخی فریلنسرها یا برخی مبادله گران بورس در بازارهای خارج از کشور، از سرور مجازی برای پنهان نگه‌داشتن هویتشان استفاده می‌کنند. سرور مناسب برای این افراد، سرورهای مجازی خارج از کشور است.

تفاوت های سرور مجازی و اختصاصی

سرور مجازی از سرور اختصاصی ارزان‌تر است. سرور اختصاصی به دلیل داشتن منابع بیشتر، اختصاصی بودن منابع، امنیت و امکان کنترل و پشتیبانی بیشتر گران‌تر است.

در صورت بروز مشکل در سرورهای مجازی، می‌توان به سرعت به سرور دیگری انتقال یافت، اما در سرور اختصاصی این امر زمان‌بر است.

سرورهای مجازی برای وب‌سایت‌هایی که کوچک، متوسط و در حال رشد هستند مناسب است، اما سرور اختصاصی برای وب‌سایت‌های بزرگ و پرترافیک مناسب است.

سطح‌های دسترسی در سرور مجازی

یکی از دسترسی‌های مهم در VPS، دسترسی به روت سرور است. با استفاده از این سطح دسترسی، شما می‌توانید تنظیمات دلخواه خود را روی سیستم اعمال کنید. دسترسی به روت سرور، توسط مدیر امکان‌پذیر است. سرویس‌های مجازی ارائه‌شده در آسام سرور، قابلیت دسترسی از طریق نرم افزار کنسول و VNC را دارند.

مزایای استفاده از سرور مجازی

قیمت مناسب:VPS هزینۀ کمتری نسبت به سرور اختصاصی دارد و می‌تواند با کیفیتی شبیه به سرور اختصاصی به شما خدمت کند.

مدیریت کامل و نظارت بر سرور: با دسترسی‌های موجود در VPS، می‌توان مدیریت کاملی بر سرور و تنظیماتش داشت. امکان نظارت بر VPS، این امکان را فراهم می‌کند که شما از وب‌سایتتان، در برابر هکرها و نرم‌افزارهای مخرب محافظت کنید.

امنیت بالا: امنیت بالا، یکی از مزایای سرویس سرور مجازی است. در VPS، عملکرد منفی اکانت‌های دیگر، بر عملکرد شما تأثیر منفی نخواهد داشت.

امنیت سرویس سرور مجازی

سرور مجازی از امنیت بالایی برخوردار است. در سرور مجازی منابع به اشتراک گذاشته می‌شوند، اما حریم خصوصی وب‌سایت شما حفظ می‌شود. امنیت vps از هاست اشتراکی بیشتر و از سرور اختصاصی کمتر است. راه‌هایی هم برای بالا بردن امنیت سرویس سرور مجازی وجود دارد که با استفاده از این روش‌ها می‌توان سطح امنیت سرور مجازی را ارتقا داد.

خرید سرور مجازی از آسام سرور

اگر کسب‌وکار و وب‌سایت خود را به تازگی راه‌اندازی کرده‌اید و قصد پیشرفت سریع دارید، خرید سرور مجازی، راهی برای پیشرفت است. سرورهای مجازی می‌توانند میان ترافیک‌ها، تحریم‌ها، حملۀ هکرها و نرم‌افزارهای مخرب، تونلی برای رسیدن شما به قله‌های موفقیت و پیشرفت باز کنند. میزبان‌های اشتراکی نمی‌توانند بال پرواز به شما بدهند، شما نیاز به سروری قوی و مجهز دارید. آسام سرور با ارائۀ بهترین سرورهای مجازی خارجی و ایرانی با پشتیبانی دائم و شبانه‌روزی، دست شما را برای رسیدن به قله‌های موفقیت می‌گیرد.

مطمئنا شما هم سوالاتی دارید که کاربران دیگر از ما رسیده اند که در زیر تعدادی از این سوالات وجود دارد

سوالاتی که بیشتر میپرسید

[sp_easyaccordion id="53"]

آموزش شبکه

آموزش های تخصصی حوزه شبکه، لینوکس و ویندوز

آموزش استخراج بیت کوین با سرور مجازی

5/5 – (1 امتیاز) حتما برای شما نیز این سوال پیش آمده است که: آموزش استخراج بیت کوین با سرور مجازی تا چه حدی واقعیت […]

معیار های مهم در تعیین سرعت سرور مجازی
10 نکته مهم هنگام خرید سرور مجازی پرسرعت

5/5 – (1 امتیاز) وقتی می خواهیم VPS (سرور مجازی خصوصی) بخریم ، همیشه به دنبال یک سرور سریع هستیم. سریع بودن از جنبه های […]

7 عامل موثر در افزایش امنیت وردپرس

5/5 – (4 امتیاز) وردپرس بدون شک جزو یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا ( CMS ) میباشد, وردپرس همیشه با ارائه آپدیت های […]