ماهانه
سالانه(%15 تخفیف)
امکانات سرویس
میزان رم
فضای سرور
پردازنده
ترافیک ماهانه
پهنای باند
نوع هارد
تعداد آی پی
منابع سرور
دسترسی VNC , Console
سرور میکروتیک پایه
184
230
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
1024 مگابایت
35 گیگابایت
2 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
قابل ارائه
پلن محبوبکاربران
سرور میکروتیک لایت
336
420
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
2048 مگابایت
45 گیگابایت
4 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
قابل ارائه
سرور میکروتیک حرفه ای
528
660
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
4096 مگابایت
60 گیگابایت
6 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
قابل ارائه
سرور میکروتیک تجاری
879
1100
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
6144 مگابایت
75 گیگابایت
8 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
قابل ارائه
سرور میکروتیک پرمیوم
1400
1800
/
میلیون تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
8192 مگابایت
100 گیگابایت
10 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
قابل ارائه
منابع آیا میدانستید که ما پلن های شخصی سازی شده متناسب با نیاز شما را هم ارائه می دهد ؟

سرور مجازی میکروتیک چیست؟

انواع مختلفی از سرورهای مجازی وجود دارد که هر کدام استفاده‌های مشخصی دارند. سرور مجازی میکروتیک به انواعی از سرور مجازی گفته می‌شود که در آن‌ها از سیستم عامل Mikro tik Router OS استفاده شده است. سرور مجازی میکروتیک در ابتدا فقط بر روی روترهای وایرلس قابل نصب بود اما به‌مرور نسخه‌های مختلفی از آن برای نصب بر روی سخت‌افزارهای فیزیکی هم روانه‌ی بازار شد. میکروتیک نخستین بار در سال 1995 یعنی بیش از 20 سال پیش در آمریکا عرضه شد.

برای درک بهتر سرور مجازی میکروتیک لازم است با مفهوم روتر نیز آشنا باشید؛ روترها که در واقع عملکردی مشابه مودم‌ها دارند، داده‌های هر شبکه را تا رسیدن به مقصد (یعنی گیرنده) همراهی می‌کنند تا گیرنده از طریق روترها به اینترنت متصل شود.

سرورهای میکروتیک از پرکاربردترین سرورهای موجود هستند و به‌طور معمول برای مسیریابی استفاده می‌شوند. جالب است بدانید سیستم عامل سرور مجازی میکروتیک بر اساس سیستم عامل لینوکس طراحی شده است.

سرور مجازی میکروتیک نسبت به سایر سرورهای مجازی رقیب دارای امتیازاتی است که آن را متفاوت می‌کند. به‌طور مثال قیمت سرور مجازی میکروتیک بسیار از قیمت روترهای سیسکو پایین‌تر است و اغلب کاربران ترجیح می‌دهند از میکروتیک استفاده کنند.

یکی دیگر از امتیازات سرور مجازی میکروتیک قابلیت نصب و راه‌اندازی راحت آن است. سرور مجازی میکروتیک با سرعتی به‌نسبت بالاتر و هزینه‌ی راه‌اندازی بسیار پایین‌تر، یک انتخاب مناسب در میان رقیبانش محسوب می‌شود.

سرور مجازی میکروتیک شش لاینس مختلف را برای روترهای خود در نظر گرفته است. هر لایسنس میکروتیک در حکم یک Level یا مرحله است و هرچه لایسنس مربوطه بالاتر باشد، امکانات بیشتری هم در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت. به‌طور مثال زمانی که بخواهیم از تمام امکانات روتر استفاده کنیم، باید از لایسنس 6 سرور مجازی میکروتیک استفاده کنیم.

متفاوت بودن و سعی در ارائه سرویس با کیفیت بالا از ویژگی های ماست

ویژگی های مهم که آسام سرور را متفاوت می سازد

کاربرد سرور مجازی میکروتیک چیست؟

همانطور که گفتیم اصلی‌ترین استفاده‌ی سرور مجازی میکروتیک مسیریابی است. انواع مختلفی از مسیریابی مثل مسیریابی استاتیک یا مسیریابی دوطرفه توسط سرور مجازی میکروتیک قابل انجام هستند و می‌توان با امکانات این سرور مکانیسم حمل‌ونقل دوطرفه را نیز تشخیص داد.

سرور مجازی میکروتیک در امنیت داده‌ها نیز حسابی خوب عمل کرده و می‌توان با استفاده از امکانات امنیتی آن منبع و مقصدهای مختلف را شناسایی و تعیین کرد. جدای از این ایجاد لیست سیاه و همچنین فیلترکردن هم از دیگر امکانات سرور مجازی میکروتیک است.

سرور مجازی میکروتیک همچنین می‌تواند از رمزگذاری‌های سخت‌افزاری و همچنین IPIP پشتیبانی کند. شاید بتوان یکی از شگفت‌انگیزترین ویژگی‌های سرور مجازی میکروتیک را برخورداری از ارتباطات تونلی دانست؛ ارتباطات تونلی امکان ارتباط بین شرکت‌های مختلف را تسهیل می‌کند و باعث می‌شود دو دستگاه مختلف در دو مکان مختلف دنیا به‌راحتی با هم ارتباط برقرار کنند.

سرور مجازی میکروتیک به‌صورت پیوسته و هر چند ماه یک بار آخرین نسخه‌ی خود را به‌روزرسانی کرده و عرضه می‌کند. سرور مجازی میکروتیک دارای امکانات جانبی جذابی مثل یوزر منجر (User Maneger) هم هست. این سرور مجازی با استفاده از امکانات یوزر منجر می‌تواند گروه‌های کاربری مختلفی را ایجاد کند و برای هر گروه اپراتور یا عضو در نظر بگیرد. علاوه بر این سرور مجازی میکروتیک امکان این را دارد که برای کاربران محدودیت‌های موقت در نظر بگیرد تا از لحاظ امنیتی مشکلی به‌وجود نیاید.

از سرور مجازی میکروتیک می‌توان برای استفاده‌ی فایروال، وایرلس و همچنین میزبانی از اتصالاتی همچون PPPOE و PPTP استفاده کرد.

خرید کدام نوع سرور مجازی میکروتیک بهتر است؟

قبل از آنکه به‌فکر استفاده از سرور مجازی میکروتیک بیفتید، لازم است دو مدل مختلف از این سرور را بشناسید. نسخه‌های سرور مجازی میکروتیک یا به‌صورت سیستم‌های X86 وجود دارند و یا یکی از محصولات جدید میکروتیک مثل SXT، Groove و RouterBoard هستند.

خرید سرور مجازی میکروتیک از آسام سرور

شرکت آسام سرور به‌عنوان یکی از برترین شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی سرورهای اختصاصی و سرورهای مجازی، می‌تواند در زمینه‌ی واگذاری سرور مجازی میکروتیک نیز بسیار خوب عمل کند. آسام سرور در تلاش است تا با در نظرگرفتن تمام استانداردهای موجود، کیفیت خدمات خود را به حد قابل قبولی برساند تا شما از هر خدمات دیگری بی‌نیاز شوید.

مطمئنا شما هم سوالاتی دارید که کاربران دیگر از ما رسیده اند که در زیر تعدادی از این سوالات وجود دارد

سوالاتی که بیشتر میپرسید

میتوانید یا پروتکل وب یا Winbox، دسترسی لازم را به سرور میکروتیک با توزیع مورد نظر داشته باشید؛ به همین منظور میتوانید به مقاله با عنوان وصل شدن و اتصال به سرور مجازی میکروتیک از آسام سرور، مراجعه نمایید و دسترسی لازم را داشته باشید.

آموزش شبکه

آموزش های تخصصی حوزه شبکه، لینوکس و ویندوز

دامنه سایت چیست؟
دامنه سایت چیست؟

دامنه یا Domain آدرس وب سایت شماست که کاربر با تایپ کردن نام منحصر به فرد شما در نوار URL به وب سایت شما دسترسی می یابد و از محتوا و وب سایت شما به راحتی بازدید می کند.
هر دامنه متناسب با کاربرد سایت شما پسوند های منحصر به فرد و شناخته شده ای دارد که انتخاب نام دامنه مناسب تاثیر بسزایی در برندسازی و به یاد سپاری نام سایت شما خواهد داشت.

سرور مجازی لینوکس چیست؟
سرور مجازی لینوکس چیست؟

با استفاده از سرور مجازی لینوکس، همانطور که از نامش مشخص است، می‌توان سروری را در اختیار داشت که فاقد معایب ِسرور‌های اشتراکی است و به خاطر نصب سیستم عامل لینوکس روی ِآن، از خطرات احتمالی مانند هک شدن کاملا مصون خواهد بود؛ به این ترتیب، این نوع سرور یک سر و گردن از سایر سرور های رایج، بالاتر است!

پایگاه داده (Database) چیست؟
پایگاه داده (Database) چیست؟

پایگاه داده مجموعه ای سیستماتیک و سازمان یافته از اطلاعات ساختاریافته است که معمولاً از ذخیره سازی الکترونیکی و دستکاری داده ها پشتیبانی می کنند و توسط یک سیستم مدیریت پایگاه داده (DBMS) کنترل می شود. در دنیای تکنولوژی امروزه پایگاه داده نقش مهمی دارد.