امکانات سرویس
میزان رم
فضای سرور
پردازنده
ترافیک ماهانه
پهنای باند
نوع هارد
تعداد آی پی
منابع سرور
حالت Raid (حفاظت از داده ها)
دسترسی VNC , Console
سیستم عامل
سرور مجازی پایه
250
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
1024 مگابایت
25 گیگابایت SSD
1 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
ویندوز لینوکس میکروتیک
پلن محبوبکاربران
سرور مجازی لایت
350
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
2048 مگابایت
30 گیگابایت SSD
2 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
ویندوز لینوکس میکروتیک
سرور مجازی حرفه ای
650
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
4096 مگابایت
45 گیگابایت SSD
3 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
ویندوز لینوکس میکروتیک
سرور مجازی تجاری
950
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
6144 مگابایت
60 گیگابایت SSD
4 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
ویندوز لینوکس میکروتیک
سرور مجازی پرمیوم
1,250
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
8192 مگابایت
80 گیگابایت SSD
6 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
ویندوز لینوکس میکروتیک

متفاوت بودن و سعی در ارائه سرویس با کیفیت بالا از ویژگی های ماست

ویژگی های مهم که آسام سرور را متفاوت می سازد

عوامل موثر در ارزان بودن سرور مجازی

بسیاری از افرادی که کسب و کارهای بزرگی ندارند، برای آن که هزینه زیادی پرداخت نکنند، به دنبال این هستند که سرور مجازی ارزان خریداری کنند تا در هزینه هایشان صرفه جویی کنند. عوامل زیادی وجود دارند که در تعیین قیمت سرور مجازی موثر هستند. اما باید ببینیم که خرید vps ارزان به نفع شماست یا نه؟ چرا اختلاف قیمت سرور مجازی وجود دارد؟

چرا در قیمت سرور مجازی ها تفاوت وجود دارد؟

عوامل زیادی وجود دارند که در تعیین قیمت سرور مجازی نقش دارند؛ از جمله: لوکیشن، سیستم عامل، دیتاسنتر، خدمات ارائه شده و ... که در ادامه تاثیر هرکدام را روی قیمت نهایی سرور مجازی بررسی می کنیم.

لوکیشن سرور مجازی

یکی از دیگر از عواملی که در تعیین قیمت سرور مجازی موثر است، لوکیشن است. برای مثال سرور مجازی ایرانی و خارجی اختلاف قیمت زیادی دارند. مورد دیگری که وجود دارد، این است که در برخی از لوکیشن ها، دیتاسنتر ها از کیفیت سخت افزاری پایینی استفاده می کنند و یا از قطعات استوک و دست دوم استفاده می کنند. در این صورت سرور مجازی خریداری شده، از این دیتاسنتر ها قیمت پایین تری خواهد داشت، اما مشکلات زیادی را هم برای شما در پی خواهد داشت.

در صورتی که بخواهید از سرور مجازی با کیفیت سخت افزاری بالا و قطعات به روز استفاده کنید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

خدمات ارائه شده

یک ارائه دهنده معتبر، به طور مرتب سرور مجازی شما را مانیتور می کند و در صورت بروز مشکل آن را رفع می کند. پشتیبانی 24 ساعته دارد و هر زمان در دسترس شما است. چنین خدماتی، هرگز ارزان نخواهد بود! برخی از ارائه دهندگان، پاسخگویی مناسبی ندارند و تنها کاری که انجام می دهند، ارائه دادن سرور مجازی است. در صورتی که مشکلی برای شما پیش بیاید، برای رفع آن با مشکل مواجه خواهید شد که ممکن ضرر های مالی زیادی به شما وارد کند.

سخت افزار

در صورتی که سرور مجازی شما از یک سرور با کیفیت سخت افزاری بالا و قدرتمند باشد، در این صورت هزینه ای که پرداخت می کنید، بالا خواهد بود. اما در صورتی که کیفیت سخت افزاری پایین باشد، هزینه پرداختی شما نیز پایین تر خواهد بود.

تقسیم منابع توسط ارائه دهنده

برخی از ارائه دهندگان، بیشتر از ظرفیت سرور، آن را تقسیم بندی می کنند و در اختیار کابران بیشتری قرار می دهند. در این صورت می توانند فروش بیشتری داشته باشند، هرچند کاربر فکر می کند که سود کرده است و هزینه کمتری پرداخت کرده است، اما با گذشت زمان متوجه می شود که با اختلال و افت عملکرد مواجه شده است.

خرید vps ارزان از آسام سرور

اگر نمی خواهید برای سرور مجازی هزینه زیادی پرداخت کنید، می توانید از سرور هایی استفاده کنید که سخت افزارشان چندان قدرتمند نیست. برای مثال اگر سایت شما ترافیک بسیار زیادی ندارد، نیاز به سرور با پردازنده و رم و حافظه بسیار بالا ندارید.

به صورت کلی در صورتی که انتخاب شما متناسب با نیازتان باشد، در این صورت نیاز به هزینه کردن زیاد نخواهید داشت. اگر سیستم عامل برایتان اهمیت زیادی ندارد، می توانید با خرید سرور مجازی لینوکس هزینه کمتری بپردازید.

ما در آسام سرور، سرورهای به روز و قدرتمند را در اختیار شما قرار می دهیم. تمام تلاش ما این است که خدمات ارائه شده خودمان را با کمترین هزینه در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با صرف هزینه مناسب، از بهترین سرور و بهترین خدمات بهره مند شوید.

مطمئنا شما هم سوالاتی دارید که کاربران دیگر از ما رسیده اند که در زیر تعدادی از این سوالات وجود دارد

سوالاتی که بیشتر میپرسید

میتوانید از طریق پروتکل SSH به سیستم عامل مورد نظرتون متصل بشید و استفاده کنید؛ به منظور آشنایی با نحوه اتصال به سرور مجازی های مختلف، میتوانید به مقاله های موجود در آسام سرور با مضنون هایی در ارتباط با نحوه وصل شدن و اتصال به سرور مجازی لینوکس، روش های لازم جهت وصل شدن و اتصال به سرور مجازی ویندوز همچنین معرفی روش هایی برای وصل شدن و اتصال به سرور مجازی میکروتیک؛ دسترسی لازم رو داشته باشید❗

میتونید با مراجعه به بخش موقعیت سرور های آسام سرور، به لوکیشن های موجود دسترسی لازم را داشته باشید.

نظرات مشتریان

2.3/5 - (175 امتیاز)