ماهانه
سالانه(%15 تخفیف)
امکانات سرویس
میزان رم
فضای سرور
پردازنده
ترافیک ماهانه
پهنای باند
نوع هارد
تعداد آی پی
منابع سرور
حالت Raid (حفاظت از داده ها)
دسترسی VNC , Console
سرور لینوکس پایه
119
140
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
1024 مگابایت
25 گیگابایت
1 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
پلن محبوبکاربران
سرور لینوکس لایت
170
200
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
2048 مگابایت
30 گیگابایت
2 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
سرور لینوکس حرفه ای
272
320
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
4096 مگابایت
45 گیگابایت
3 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
سرور لینوکس تجاری
340
400
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
6144 مگابایت
60 گیگابایت
4 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
سرور لینوکس پرمیوم
459
540
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
8192 مگابایت
80 گیگابایت
6 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
گارانتی تمامی سرویس ها در آسام سرور گارانتی بازگشت وجه در صورت نارضایتی شما را دارند.

سرور مجازی لینوکس چیست؟

برای سایت‌هایی که ترافیک بسیار بالایی دارند و در هر ساعت هزاران کاربر از آن‌ها بازدید می‌کنند، داشتن یک سرور مجازی قدرتمند برای میزبانی از حجم بالای ترافیک آن، امری ضروری است. سرور مجازی لینوکس یکی از پرکاربردترین سرورهایی است که سایت‌های با ترافیک بالا معمولا از آن استفاده می‌کنند. نحوه‌ی عملکرد سرور مجازی لینوکس به این صورت است که وی پی اس اختصاصی آن بر روی سیستم عامل لینوکس اجرا می‌شود.

سرور مجازی لینوکس علاوه بر آنکه باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد، امنیت بسیار بالایی را برای سایت شما به ارمغان خواهد آورد. استفاده از این سرور مجازی بسیار راحت است و همه می‌توانند به‌راحتی از آن استفاده کنند.

متفاوت بودن و سعی در ارائه سرویس با کیفیت بالا از ویژگی های ماست

ویژگی های مهم که آسام سرور را متفاوت می سازد

بیشتر آشنا شوید تا بهتر انتخاب کنید

سرور مجازی لینوکس آنقدر نقش‌پذیر است که کاربران سایت می‌توانند آن را مطابق نیاز خود تغییر داده، توسعه دهند یا بهبود ببخشند. سرور مجازی لینوکس در کنار سرورهای ویندوز یکی از پرطرفدارترین سرورهایی است که در بازار هاست‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزیت سرور مجازی لینوکس و به‌صورت کلی سرورهای مجازی نسبت به سرورهای اختصاصی این است که شما برای خرید و دریافت این نوع سرور هزینه‌ی بسیار کمتری خواهید پرداخت. علاوه بر این مزیت سرورهای مجازی بر روی سیستم‌هایی کار می‌کنند که ظرفیت بالاتر و عملکرد بسیار بهتری دارند.

اگر شما هم از کسانی هستید که داده‌ها و اطلاع‌تان را بر روی هاست‌های اشتراکی ذخیره کرده‌اید، می‌توانید از مزایای انتقال داده‌ها به سرور مجازی لینوکس استفاده کنید. البته قبل از انجام این کار لازم است بدانید که فرایند انتقال داده‌ها از هاست‌های اشتراکی به لینوکس ساده نیست و بهتر است اگر در این زمینه تخصص کافی ندارد، آن را انجام ندهید.

تمام پایگاه‌های اینترنتی مثل وبلاگ‌ها، سایت‌های فروشگاهی و یا خبری می‌توانند از سرور مجازی لینوکس استفاده کنند. البته سرور مجازی لینوکس بیشتر برای سایت‌هایی کاربردی است که برای یک کسب‌وکار راه‌اندازی می‌شوند، چراکه نقش‌پذیری و انعطاف آن امکانات بسیاری را در اختیار مدیران سایت قرار خواهد داد.

شاید بتوان مهم‌ترین مزیت سرور مجازی لینوکس را کم‌بودنِ چشمگیر هزینه‌های آن نسبت به سایر سرورهای مجازی دانست. ویژگی مهمی که می‌تواند در آغاز تاسیس یک کسب‌وکار بسیار مهم باشد. جالب است بدانید، کاربرانی که علم استفاده از سرور مجازی لینوکس را ندارند، می‌توانند از شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی سرویس مثل آسام‌سرور، سرور مدیریت‌شده خریداری کنند. با خرید سرویس‌های مدیریت‌شده، شرکت ارائه‌دهنده موظف است عملکردهای تخصصی سرور را زیر نظر بگیرد.

اگرچه در بسیاری از موارد شما باید سرور مجازی خود را مشترکا با کاربران مختلفی استفاده کنید، اما این موضوع هرگز باعث کاهش عملکرد سایت شما نخواهد شد. درواقع هر سرور مجازی که بر روی سیستم عاملی خاص نصب می‌شود، می‌تواند اختصاصا مدیریت شود. هر سرور مجازی ویژگی‌هایی دارد که آن را از سایر سرورها متمایز می‌کند؛ به‌طور مثال هر سرور از نرم‌افزارهایی برخوردار است که در سایر سرورها وجود ندارد.

چه زمانی باید از لینوکس استفاده کرد؟

این سوالی است که بسیاری از افراد از متخصصان این حوزه می‌پرسند؛ در پاسخ باید گفت هیچ الزامی وجود ندارد که شما برای استفاده از سیستم مجازی لینوکس، حتما باید سایتی پرترافیک داشته باشید. حتی اگر به‌فکر توسعه‌ی سایت شخصی خود هستید یا سایتی دارید که درحال حاضر ترافیک کمی دارد اما به آینده‌ی آن امیدوار هستید، استفاده از سرور مجازی لینوکس می‌تواند خیال شما را برای روزهای پیشرفت سایت راحت کند.

سرور مجازی لینوکس در دو موقعیت جغرافیایی ایران و اروپا ارائه می‌شود و به‌طور معمول با سیستم عامل‌های شناخته‌شده‌ای مثل اوبنتو، سنت او اس و همچنین دبیان عرضه می‌شود. سرورهای مجازی لینوکس قابلیت این را دارند که در کنار نصب یک پنل مدیریتی، مدیریت شود و نیازی هم به نوشتن کدهای مخصوص لینوکسی نداشته باشد.

سرور مجازی لینوکس در آسام سرور

شرکت آسام سرور به‌عنوان یکی از برترین و معتبرترین شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی سرور مجازی می‌تواند سرور مجازی لینوکس را در چهار نسخه‌ی Ubuntu-Centos-Debian-FreeBSD ارائه کند. آسام سرور، سرور مجازی لینوکس را در پنج نسخه‌ی سرور لینوکس پایه، سرور لینوکس لایت، سرور لینوکس حرفه‌ای، سرور لینوکس تجاری و سرور لینوکس پرمیوم عرضه می‌کند.

شما می‌توانید سرویس‌های مختلف سرور مجازی لینوکس را به‌صورت ماهانه یا سالانه خریداری و رزرو کنید. خرید سالانه‌ی این سرویس‌ها از آسام سرور، 20 درصد تخفیف دارد و از لحاظ اقتصادی هم به‌صرفه‌تر است.

 سرویس پایه‌ی آسام سرور که با استفاده از رم 1024 مگابایت و همچنین فضای سرور 35 گیگابایتی ارائه می‌شود، از دو هسته‌ی قدرتمند به‌عنوان پردازنده نیز استفاده می‌کند. ترافیک ماهانه برای این سرویس نامحدود است و پهنای باند آن از پورت 1Gbps تغذیه خواهد شد.

در سایر سرویس‌های آسام سرور ترافیک برای همه‌ی سرویس‌ها رایگان است، هارد تمام سرویس‌ها SSD است و پورت همگی هم 1Gbps است.

تفاوت اصلی سرویس‌های مختلف آسام سرور در سه فاکتور میزان رم، فضای سرور و تعداد پردازنده است. میزان رم سرویس‌هایی که آسام سرور ارائه می‌کند، از محدوده‌ی 1024 مگابایت (در سرویس پایه) تا 8192 (در سرویس پرمیوم) متغیر است.

همچنین فضای سرور در این سرویس‌ها از 35 گیگابایت آغاز می‌شود و تا تا فضای سرور پرمیوم یعنی 100 گیگابایت ادامه خواهد داشت. پردازنده‌های سرویس‌های پایه، لایت، حرفه‌ای نیز به ترتیب دو، چهار، شش، هشت و ده هسته‌ای هستند.

شما برای سفارش سرویس‌های پنجگانه‌ی آسام سرور باید قیمت های اقتصادی به‌صورت ماهانه هزینه کنید. انتخاب سرویس‌های پایه تا پرمیوم بنا به نیاز و انتخاب شماست و باید ببینید چگونه خواهید توانست بهترین سرویس را با نیازهای خود همگام کنید.   

مطمئنا شما هم سوالاتی دارید که کاربران دیگر از ما رسیده اند که در زیر تعدادی از این سوالات وجود دارد

4.9/5 - (41 امتیاز)

سوالاتی که بیشتر میپرسید

میتوانید یا پروتکل SSH از نرم افزار Putty، دسترسی لازم را به سرور لینوکس با توزیع مورد نظر داشته باشید؛ به همین منظور میتوانید به مقاله با عنوان وصل شدن و اتصال به سرور مجازی لینوکس از اسام سرور، مراجعه نمایید و دسترسی لازم را داشته باشید.

محدودیتی وجود ندارد، اما اگر شما هرزنامه ارسال کنید و ما گزارش اسپم را از مرکز داده دریافت کنیم، این احتمال وجود دارد که سرویس دریافتی شما به حالت Suspended یا Restricted تبدیل شود.

آموزش لینوکس

آموزش های تخصصی سیستم عامل لینوکس

آموزش نصب سیستم عامل RedHat

نصب سیستم عامل RedHat انتخاب مناسبی برای کار با لینوکس خواهد بود، نصب این نسخه از لینوکس با استفاده از هر دو نسخه گرافیکی و ترمینال امکان پذیر خواهد بود و کار با آن نیز ساده است.

تغییر پورت SSH در سرور مجازی لینوکس

برای آن که از دست حملات Brute Force و مورد هدف حملات کرک کردن رمز عبور روت باشید، باید پورت SSH خودتان را تغییر دهید و با این کار امنیت خودتان را افزایش دهید.

آموزش نصب سیستم عامل Kali Linux

نصب سیستم عامل Kali Linux با توجه به منبع باز بودن آن، میتواند برای افرادی که در موضوع تست نفوذ و یا امنیت علاقه دارند و پیگیر هستند مناسب باشد.

آموزش نصب سیستم عامل Fedora 35

نصب سیستم عامل Fedora Linux انتخاب مناسبی جهت کار با لینوکس خواهد بود و یکی از تکمیل ترین توزیع های للینوکس نام برده میشود؛ میتوان Fedora را کاملترین توزیع از لینوکس برای اکثریت برنامه نویس ها نام برد، نصب این نسخه از لینوکس با استفاده از هر دو نسخه گرافیکی و ترمینال امکان پذیر خواهد بود.

روش های افزایش امنیت سرور ویندوز و لینوکس

در هر بخش از سرور ها عوامل مختلفی باعث میشوند تا امنیت سرور به خطر افتاده باشد؛ بار دیگر با آسام سرور همراه باشید تا نکات قابل توجه بسیاری را یادآور و بازگو شویم.

آموزش نصب Git بر روی اوبونتو 20 (Ubuntu 20.04)

نصب Git بر روی اوبونتو 20 برای اکثر توسعه دهندگان ضروریت دارد و وظایف زیادی را نیز برعهده دارد که به عنوان مثال میتوان پکیج های خاصی را دانلود کنید و استفاده نمائید و همچنین به عنوان سرور لوکال مورد استفاده قرار بدید.

روش های کاهش پینگ با سرور مجازی

زمانی که صحبت از کاهش پینگ میشود، روشن کردن VPN و یا تغییر DNS پیشنهاد های متداولی خواهند بود که به شما ارائه میدهند؛ اما در حقیقت تاثیری در کاهش پینگ نخواهند داشت مخصوصاً روشن کردن VPN، شاید DNS بتواند تغییر کوچکی را ایجاد کند اما VPN بدون اتصال به نزدیکترین سرور های خاص خود قادر به کاهش پینگ نخواهد بود.

معمولآً از روش هایی مثل کاهش پینگ با سرور مجازی و فیبر نوری به این منظور استفاده میشود.

آموزش نصب سیستم عامل CentOS 7 طی 4 مرحله

نصب سیستم عامل CentOS 7 انتخاب مناسبی برای مبتدیان جهت کار با لینوکس خواهد بود، پس از Ubuntu میتوان CentOS را کاملترین توزیع از لینوکس نام برد، نصب این نسخه از لینوکس با استفاده از هر دو نسخه گرافیکی و ترمینال امکان پذیر خواهد بود.

آموزش تغییر رمز سرور مجازی ویندوز و لینوکس(تصویری)

رمز عبور شما، بخش اعظمی از امنیت شما را تامین می کند؛ اما یا فراموشش می کنیم، یا مورد هک و تهدید قرار می گیریم و به همین دلیل یاد گرفتن تغییر رمز سرور مجازی ویندوز و لینوکس، امری مهم به نظر می رسد؛ پس با دقت این مقاله را مطالعه کنید.

اتصال به سرور با WinSCP و دانلود فایل

یکی از موارد مهمی که در سرور مجازی های لینوکس میتوان به آن اشاره نمود؛ دسترسی به فایلهای سرور یا انتقال فایل از ویندوز به سرور خواهد بود، هنگام وصل شدن به سرور مجازی با WinSCP؛ قادر خواهید بود عملیات ربوطه را با امنیت بالایی انجام دهید و دسترسی مربوطه به فایلهای مورد نظر را داشته باشید.

آموزش نصب KVM در سرور مجازی Centos 8

در بیانی ساده و قابل مفهوم KVM مجازی سازی مبتنی بر هسته لینوکس میباشد که اجازه میدهد لینوکس را به یک هایپروایزر تبدیل کنید؛ KVM این امکان را به شما میدهد تا در بستر سرور های مجازی لینوکس سرور مجازی را ایجاد کنید و با روش های ایجاد سرور مجازی تحت مجازی ساز KVM آشنا شوید.

آموزش نصب Vmware Tools و معرفی کاربرد های آن

Vmware tools رابطه تنگاتنگی با سرور مجازی و سیستم عامل خواهد داشت، با نصب Vmware Tools میتوانید یادگیری مدیریت سرور و توسعه سایت را مد نظر داشته باشید و جهت توسعه نرم افزار و تست مرورگر یا حتی اجرای چند سیستم عامل بصورت همزمان نیز دسترسی داشته باشید.

راهنما و نحوه خرید سرور مجازی ویندوز و لینوکس (VPS)

خرید سرور مجازی مستلزم رعایت معیار هایی است که با توحه به نیاز شما میباشد، نه تنها لازم است سرور ها را با یکدیگر مقایسه کنید، بلکه لازم است با توجه به نیازخود به سرور مجازی نسبت به خرید سرور مجازی اقدام کنید، راهنمای خرید سرور مجازی میتواند معیار ها و نکات مهم نسبت به نحوه انتخاب سرور مجازی مناسبت را در اختیار شما قرار دهد.

سرور مجازی لینوکس چیست؟

Linux VPS یا همان سرور مجازی لینوکس، اصطلاحاً سروری به همراه اینترنت پرسرعت است که دارای سیستم عامل لینوکس میباشد و توزیع های مختلفی مانند CentOS، Debian و Ubuntu را دارد؛ سرورمجازی لینوکس در دیتاسنتر تحت سرور های فیزیکی میزبانی میشود و میتوان آن را به صورت مستقل مدیریت کرد.

نصب Node.js و NPM در لینوکس

همه افرادی که قصد داشته باشند به نوعی با پکیج های سایر افراد برنامه نویس در ارتباط باشند و حتی برنامه های تک صفحه ای ایجاد کنند نیاز دارند تا به سرویس های Node.JS و NPM دسترسی داشته باشند، لازم به ذکر است NPM نیز کتابخانه ای در حالت OpenSource نامیده میشود که برای مدیریت بسته های Node.JS استفاده میشود!

تهیه نسخه پشتیبان از سرور مجازی ویندوز و لینوکس

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که فایل ها یا موارد مهمی را در سرور نگهداری میکند، گرفتن بک آپ در سرور مجازی باید جزو اولویت های نخست شما باشد، با از دست رفتن دیتاهای سایت شما ممکن است سایتان برای همیشه از دسترس خارج شود؛ پس بک آپ گیری امری مهم و ضروری محسوب میشود…

3 روش آموزشی اتصال دامنه به سرور مجازی لینوکس

اتصال دامنه به سرور مجازی لینوکس، امری ضروری محسوب میشود و جزو مواردی است که باعث میشود سایت را راه اندازی کنیم؛ در دسته مبحث آموزش شبکه، روش های اتصال دامنه به سرور مجازی را به ساده ترین حالت توضیح خواهیم داد…

آموزش نصب Nginx در 3 توزیع لینوکس(تصویری)

نصب Nginx در لینوکس موضوعی است که در ابتدای ایجاد هر وبسایتی لازم است؛ در دسته مبحث آموزش شبکه، نصب Nginx در سرور های Debian 10، Ubuntu 20 و CentOS 8 را به ساده ترین حالت توضیح خواهیم داد…

آشنایی با تاریخچه سیستم عامل ها

سیستم عامل ها مجموعه ای از توابع و پیوندهای مورد نیاز برای کنترل و همگام سازی سخت افزار کامپیوتر را فراهم می کنند؛ این‌ توابع ها توسط اکثر برنامه های کاربردی در رایانه استفاده می شود آشنایی با مراحل تکامل سیستم عامل ها و تاریخچه آن ها اطلاعات مفید و جالبی را برای شما دارد.

تفاوت سرور مجازی لینوکس با ویندوز و هاستینگ

در مبحث بررسی تفاوت های سرور مجازی های مختلف، انتخاب سرور مجازی یا هاستینگ باید متناسب با نیاز و استفاده شما صورت بگیرد؛ اگر بحث هزینه برایتان مسئله مهمی نباشد، سرور مجازی لینوکس انتخاب مطمئن تر و منعطف تری خواهد بود.

آموزش نصب سیستم عامل لینوکس (اوبونتو) در کنار ویندوز

نصب سیستم عامل لینوکس در کنار ویندوز از دغدغه هایی است که هر شخصی بخطر درگیر شدن درایو مورد نظر جهت نصب لینوکس خودداری میکند؛ به همین منظور، در دسته مبحث آموزش لینوکس، روش نصب لینوکس در کنار ویندوز در یک درایو را بصورت کامل و دقیق توضیح خواهیم داد…

وصل شدن و اتصال به سرور مجازی لینوکس

طبیعتاً به منظور اتصال به سرور های لینوکس از طریق دیوایس های مختلف به نرم افزار های خاصی نیز نیاز داریم، در این دسته از مبحث آموزش لینوکس، نحوه اتصال به سرور مجازی لینوکس را بصورت ساده و دقیق توضیح خواهیم داد…

آموزش نصب دایرکت ادمین

نصب دایرکت ادمین در سرور مجازی لینوکس به شما این امکان را خواهد داد تا همانند کنترل پنل سی پنل، هاست های مبتنی بر لینوکس را مدیریت کنید؛ در دسته مبحث آموزش لینوکس، نصب کنترل پنل دایرکت ادمین را بصورت ساده و دقیق توضیح خواهیم داد…

آموزش نصب سی پنل در سرور مجازی

نصب کنترل پنل در سرور مجازی لینوکس به شما این امکان را خواهد داد تا هاست های مبتنی بر لینوکس را مدیریت کنید؛ در دسته مبحث آموزش لینوکس، نصب کنترل پنل سی پنل را بصورت ساده و دقیق توضیح خواهیم داد…

آموزش نصب PHP 8 در توزیع های سیستم عامل لینوکس

به عنوان برنامه نویسی و طراحی سایت ها از زبان برنامه نویسی PHP استفاده میکنند که در حقیقت نوعی زبان برنامه نویسی سمت سرور نامیده میشود، در این دسته از مبحث آموزش لینوکس، نصب PHP 8 در سرور های لینوکس را به ساده ترین حالت بیان خواهیم کرد…

آموزش نصب مرحله به مرحله LAMP Server در سیستم عامل های لینوکس

نصب LampServer در سیستم عامل لینوکس، به شما این امکان را خواهد داد تا به منظور آماده سازی از میزبانی یک وب سرور را پیاده سازی کنید؛ در این دسته مبحث آموزش لینوکس نیز، نصب لمپ سرور در لینوکس، همچنین نصب پیش نیاز های لمپ سرور را به ساده ترین حالت ممکن توضیح داده ایم…

به دنبال یک کسب و کار موفق هستید؟ روی لینوکس تمرکز کنید.

سرور لینوکس میتواند سهم زیادی در بازار کار لینوکس داشته باشد و مزایای بسیاری در زمینه ایجاد کسب و کار موفق ایجاد کند، با داشتن اطلاعات مناسب از سرور های لینوکس و سیستم عامل لینوکس، قادر خواهید بود درآمد زایی مناسبی را داشته باشید، ساده ترین مثال آن میتواند طراحی سایت با سرور لینوکس باشد و یا تست نفوذ را برای کاربران خاصی انجام دهید.

سرور اختصاصی چیست؟

با سرور اختصاصی محدودیتی وجود ندارد و بر حسب نیاز خود، از سرور استفاده های مختلفی داشته باشید؛ سرور اختصاصی سرویس کامپیوتری قدرتمند و دارای قدرت پردازشی بالا به همراه منابع اختصاصی میباشد که میتوانید بصورت دلخواه سرور مورد نظر خود را در حالت های متفاوتی سفارشی سازی کنید و استفاده نمائید.

معمولاً برای سایت های بزرگ و توسعه دهندگان این نوع سرور توصیه میشود؛ همچنین تمام منابع آن بصورت اختصاصی در اختیار شما میباشد، در نظر داشته باشید با توجه به ویژگی های خاصی که دارد، هزینه این نوع سرور ها نیز تا حدودی بیشتر از سرور های مجازی خواهد بود.