امکانات سرویس
میزان رم
فضای سرور
پردازنده
ترافیک ماهانه
پهنای باند
نوع هارد
تعداد آی پی
منابع سرور
حالت Raid (حفاظت از داده ها)
دسترسی VNC , Console
سرور لینوکس پایه
250
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
1024 مگابایت
25 گیگابایت SSD
1 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
پلن محبوب
سرور لینوکس لایت
350
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
2048 مگابایت
30 گیگابایت SSD
2 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
سرور لینوکس حرفه ای
650
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
4096 مگابایت
45 گیگابایت SSD
3 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
سرور لینوکس تجاری
950
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
6144 مگابایت
60 گیگابایت SSD
4 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
سرور لینوکس پرمیوم
1,250
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
8192 مگابایت
80 گیگابایت SSD
6 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
گارانتی تمامی سرویس ها در آسام سرور گارانتی بازگشت وجه در صورت نارضایتی شما را دارند.

سرور مجازی لینوکس چیست؟

برای سایت‌هایی که ترافیک بسیار بالایی دارند و در هر ساعت هزاران کاربر از آن‌ها بازدید می‌کنند، داشتن یک سرور مجازی قدرتمند برای میزبانی از حجم بالای ترافیک آن، امری ضروری است. سرور مجازی لینوکس یکی از پرکاربردترین سرورهایی است که سایت‌های با ترافیک بالا معمولا از آن استفاده می‌کنند. نحوه‌ی عملکرد سرور مجازی لینوکس به این صورت است که وی پی اس اختصاصی آن بر روی سیستم عامل لینوکس اجرا می‌شود.

سرور مجازی لینوکس علاوه بر آنکه باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد، امنیت بسیار بالایی را برای سایت شما به ارمغان خواهد آورد. استفاده از این سرور مجازی بسیار راحت است و همه می‌توانند به‌راحتی از آن استفاده کنند.

ما در آسام سرور سعی کرده ایم که بتوانیم تمام انتظارات مشتریان از خرید سرور مجازی را برآورده کنیم. از ۱۸ لوکیشن مختلف که از برترین تکنولوژی های مجازی سازی و بهترین سخت افزار ها استفاده کرده اند، می توانید سرور مجازی لینوکس تهیه کنید.

متفاوت بودن و سعی در ارائه سرویس با کیفیت بالا از ویژگی های ماست

ویژگی های مهم که آسام سرور را متفاوت می سازد

راجع به سرور مجازی لینوکس بیشتر بدانید

سرور مجازی لینوکس آنقدر نقش‌پذیر است که کاربران سایت می‌توانند آن را مطابق نیاز خود تغییر داده، توسعه دهند یا بهبود ببخشند. سرور مجازی لینوکس در کنار سرورهای ویندوز یکی از پرطرفدارترین سرورهایی است که در بازار هاست‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزیت سرور مجازی لینوکس و به‌صورت کلی سرورهای مجازی نسبت به سرورهای اختصاصی این است که شما برای خرید و دریافت این نوع سرور هزینه‌ی بسیار کمتری خواهید پرداخت. علاوه بر این مزیت سرورهای مجازی بر روی سیستم‌هایی کار می‌کنند که ظرفیت بالاتر و عملکرد بسیار بهتری دارند.

اگر شما هم از کسانی هستید که داده‌ها و اطلاع‌تان را بر روی هاست‌های اشتراکی ذخیره کرده‌اید، می‌توانید از مزایای انتقال داده‌ها به سرور مجازی لینوکس استفاده کنید. البته قبل از انجام این کار لازم است بدانید که فرایند انتقال داده‌ها از هاست‌های اشتراکی به لینوکس ساده نیست و بهتر است اگر در این زمینه تخصص کافی ندارد، آن را انجام ندهید.

تمام پایگاه‌های اینترنتی مثل وبلاگ‌ها، سایت‌های فروشگاهی و یا خبری می‌توانند از سرور مجازی لینوکس استفاده کنند. البته سرور مجازی لینوکس بیشتر برای سایت‌هایی کاربردی است که برای یک کسب‌وکار راه‌اندازی می‌شوند، چراکه نقش‌پذیری و انعطاف آن امکانات بسیاری را در اختیار مدیران سایت قرار خواهد داد.

شاید بتوان مهم‌ترین مزیت سرور مجازی لینوکس را کم‌بودنِ چشمگیر هزینه‌های آن نسبت به سایر سرورهای مجازی دانست. ویژگی مهمی که می‌تواند در آغاز تاسیس یک کسب‌وکار بسیار مهم باشد. جالب است بدانید، کاربرانی که علم استفاده از سرور مجازی لینوکس را ندارند، می‌توانند از شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی سرویس مثل آسام‌سرور، سرور مدیریت‌شده خریداری کنند. با خرید سرویس‌های مدیریت‌شده، شرکت ارائه‌دهنده موظف است عملکردهای تخصصی سرور را زیر نظر بگیرد.

اگرچه در بسیاری از موارد شما باید سرور مجازی خود را مشترکا با کاربران مختلفی استفاده کنید، اما این موضوع هرگز باعث کاهش عملکرد سایت شما نخواهد شد. درواقع هر سرور مجازی که بر روی سیستم عاملی خاص نصب می‌شود، می‌تواند اختصاصا مدیریت شود. هر سرور مجازی ویژگی‌هایی دارد که آن را از سایر سرورها متمایز می‌کند؛ به‌طور مثال هر سرور از نرم‌افزارهایی برخوردار است که در سایر سرورها وجود ندارد.

چه زمانی باید از لینوکس استفاده کرد؟

این سوالی است که بسیاری از افراد از متخصصان این حوزه می‌پرسند؛ در پاسخ باید گفت هیچ الزامی وجود ندارد که شما برای استفاده از سیستم مجازی لینوکس، حتما باید سایتی پرترافیک داشته باشید. حتی اگر به‌فکر توسعه‌ی سایت شخصی خود هستید یا سایتی دارید که درحال حاضر ترافیک کمی دارد اما به آینده‌ی آن امیدوار هستید، استفاده از سرور مجازی لینوکس می‌تواند خیال شما را برای روزهای پیشرفت سایت راحت کند.

سرور مجازی لینوکس در دو موقعیت جغرافیایی ایران و اروپا ارائه می‌شود و به‌طور معمول با سیستم عامل‌های شناخته‌شده‌ای مثل اوبنتو، سنت او اس و همچنین دبیان عرضه می‌شود. سرورهای مجازی لینوکس قابلیت این را دارند که در کنار نصب یک پنل مدیریتی، مدیریت شود و نیازی هم به نوشتن کدهای مخصوص لینوکسی نداشته باشد.

سرور مجازی لینوکس در آسام سرور

شرکت آسام سرور به‌عنوان یکی از برترین و معتبرترین شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی سرور مجازی می‌تواند سرور مجازی لینوکس را در چهار نسخه‌ی Ubuntu-Centos-Debian-FreeBSD ارائه کند. آسام سرور، سرور مجازی لینوکس را در پنج نسخه‌ی سرور لینوکس پایه، سرور لینوکس لایت، سرور لینوکس حرفه‌ای، سرور لینوکس تجاری و سرور لینوکس پرمیوم عرضه می‌کند.

شما می‌توانید سرویس‌های مختلف سرور مجازی لینوکس را به‌صورت ماهانه یا سالانه خریداری و رزرو کنید. خرید سالانه‌ی این سرویس‌ها از آسام سرور، 20 درصد تخفیف دارد و از لحاظ اقتصادی هم به‌صرفه‌تر است.

 سرویس پایه‌ی آسام سرور که با استفاده از رم 1024 مگابایت و همچنین فضای سرور 35 گیگابایتی ارائه می‌شود، از دو هسته‌ی قدرتمند به‌عنوان پردازنده نیز استفاده می‌کند. ترافیک ماهانه برای این سرویس نامحدود است و پهنای باند آن از پورت 1Gbps تغذیه خواهد شد.

در سایر سرویس‌های آسام سرور ترافیک برای همه‌ی سرویس‌ها رایگان است، هارد تمام سرویس‌ها SSD است و پورت همگی هم 1Gbps است.

تفاوت اصلی سرویس‌های مختلف آسام سرور در سه فاکتور میزان رم، فضای سرور و تعداد پردازنده است. میزان رم سرویس‌هایی که آسام سرور ارائه می‌کند، از محدوده‌ی 1024 مگابایت (در سرویس پایه) تا 8192 (در سرویس پرمیوم) متغیر است.

همچنین فضای سرور در این سرویس‌ها از 35 گیگابایت آغاز می‌شود و تا تا فضای سرور پرمیوم یعنی 100 گیگابایت ادامه خواهد داشت. پردازنده‌های سرویس‌های پایه، لایت، حرفه‌ای نیز به ترتیب دو، چهار، شش، هشت و ده هسته‌ای هستند.

شما برای سفارش سرویس‌های پنج گانه‌ی آسام سرور باید قیمت های اقتصادی به‌صورت ماهانه هزینه کنید. انتخاب سرویس‌های پایه تا پرمیوم بنا به نیاز و انتخاب شماست و باید ببینید چگونه خواهید توانست بهترین سرویس را با نیازهای خود همگام کنید.   

مطمئنا شما هم سوالاتی دارید که کاربران دیگر از ما رسیده اند که در زیر تعدادی از این سوالات وجود دارد

4.9/5 - (43 امتیاز)

سوالاتی که بیشتر میپرسید

میتوانید یا پروتکل SSH از نرم افزار Putty، دسترسی لازم را به سرور لینوکس با توزیع مورد نظر داشته باشید؛ به همین منظور میتوانید به مقاله با عنوان وصل شدن و اتصال به سرور مجازی لینوکس از اسام سرور، مراجعه نمایید و دسترسی لازم را داشته باشید.

محدودیتی وجود ندارد، اما اگر شما هرزنامه ارسال کنید و ما گزارش اسپم را از مرکز داده دریافت کنیم، این احتمال وجود دارد که سرویس دریافتی شما به حالت Suspended یا Restricted تبدیل شود.