گارانتی تمامی سرویس ها در آسام سرور گارانتی بازگشت وجه در صورت نارضایتی شما را دارند.

پشتیبانی از سرورهای اختصاصی

در فضای اینترنت فرقی نمی‌کند چه خدماتی دریافت کنید، از ساده‌ترین خدمات تا پیچیده‌ترین خدمات نیازمند متخصصانی است که بتوانند در مواقع بحرانی مشکل مشتری را حل کنند. به همین دلیل است که تمام شرکت‌های ارائه‌کننده‌ی خدمات اینترنتی یکی از نقاط قوت و ضعف خود را داشتن یا نداشتن پشتیبانی 24 ساعته می‌دانند.

متفاوت بودن و سعی در ارائه سرویس با کیفیت بالا از ویژگی های ماست

ویژگی های مهم که آسام سرور را متفاوت می سازد

چرا سرورهای اختصاصی به پیکربندی و راه‌اندازی نیاز دارند؟

همانطور که گفتیم مشکلاتی که ممکن است برای خدمات مبتنی بر وب به وجود بیاید، قابل پیشبینی نیست. شاید بتوان حوادث امنیتی و مشکلات ساختاری این خدمات را به زمین‌لرزه تشبیه کرد؛ هیچکس نمی‌تواند وقوع زمین‌لرزه را پیشبینی کند اما هرچه قدر در برابر آن آماده‌تر باشیم، میزان آسیبی که به ما وارد می‌کند کمتر خواهد بود.

همانطور که در مناطق زلزله‌خیز همیشه احتمال رانش و لرزش زمین وجود دارد، در دنیای سرورها هم همیشه ممکن است به زیرساخت‌های سرور شما حمله شود. برای مقابله با این حملات سرور شما باید به دقت پیکربندی شده باشد و مراحل انجام آن نیز توسط متخصصات میزبانی وب انجام بگیرد.

مزایای کنترل و نظارت 24 ساعته

با همان مثال زلزله جلو می‌رویم؛ فرض کنید مسئول دولتی یک شهر زلزله‌خیز اعلام کند که نیروهایشان فقط روزها برای مقابله با زلزله آمادگی دارند و شب‌ها نمی‌توانند هیچ خدماتی ارائه کنند. طبیعی است که چنین شهری همیشه با خطر ویرانی حاصل از زلزله روبه‌رو است و در مواقع خطر از دست هیچکس کاری بر نمی‌آید.

سایت‌ها و شرکت‌های ارائه‌کننده‌ای هم که نتوانند پشتیبانی 24 ساعته ارائه کنند، دائما مشتریانشان را در خطر حملات مختلف قرار می‌دهند. پشتیبانی از سرورهای اختصاصی باید هر لحظه در دسترس باشد تا برای کاربرانی که روی زیرساخت‌های امنیتی یک شرکت حساب باز کرده‌اند، مشکلی به‌وجود نیاید.

استفاده از نیروی متخصص برای پشتیبانی سرور چه مزایایی دارد؟

پشتیبان سرور یکی از عناوین شغلی در این حوزه است که برای افرادی به‌کار می‌رود که یا به‌صورت نظری و یا با استفاده از تحصیلات دانشگاهی به این دانش دست پیدا کرده‌اند. نیروهای متخصص پشتیبانی سرور می‌توانند زیرساخت‌های مشتریان را از حمله حفظ کنند و امنیت داده‌های آن‌ها را تامین کنند.

علاوه بر دانش فنی و توانایی‌های علمی، پشتیبان سرور در حکم یه نیروی ارزیاب است که از خرابی زلزله آواربرداری می‌کند. نیروی پشتیبان باید بدانید مشتریان هنگامی که با مشکلات امنیتی مواجه شوند، معمولا دستپاچه خواهند شد و با استرس صحبت می‌کنند. بنابراین لازم است کارشناس پشتیبانی شبکه علاوه بر تبحر در زمینه‌ی شغلی خود و آشنایی با ریزه‌کاری‌های این حوزه، بتواند در موقع بحران به‌خوبی با مشکتری ارتباط برقرار کند و به او اطمینان دهد که مشکل حل خواهد شد.

شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی سرور که از نیروهای پشتیبان متخصص استفاده می‌کنند معمولا برای رفع مشکل کاربران نگرانی ندارند و مشتریانشان هم می‌دانند که در صورت بروز هرگونه مشکلی، پشتیبانی شرکت به‌صورت 24 ساعته آماده‌ی حل مشکل است.

مطمئنا شما هم سوالاتی دارید که کاربران دیگر از ما رسیده اند که در زیر تعدادی از این سوالات وجود دارد

سوالاتی که بیشتر میپرسید

آخرین مقالات آموزشی

آموزش های تخصصی حوزه شبکه، لینوکس و ویندوز

آشنایی با MariaDB
MariaDB چیست؟ چه مزایایی نسبت به MySQL دارد؟

MariaDB به عنوان یک زیرشاخته قوی و سریع از MySQL، عملکرد بسیار خوبی در پردازش تراکنش های مختلف دارد و درصد بیشتری از این قدرت خود را مدیون موتورهای ذخیره سازی قدرتمندی مثل InnoDB، RocksDB و XtraDB است.

FTP Server
آموزش نصب و راه اندازی ftp سرور در اوبونتو و centos

برای انتقال فایل به صورت آنلاین در لینوکس نیاز به پروتکل ftp است. FTP مخفف File Transfer Protocol است

نحوه برگشت از ویندوز 11 به ویندوز 10
نحوه برگشت از ویندوز 11 به ویندوز 10 (راهنمای ساده و سریع)

دو روش Go back و Clean install اصلی ترین روش هایی هستند که یک کاربر ویندوز می تواند برای برگشت از ویندوز 11 به ویندوز 10 انتخاب کند.