ریدایرکت 301

ریدایرکت 301 چیست؟ نحوه ریدایرکت دائمی آدرس قدیمی به جدید

ریدایرکت 301 یک روش موثر جهت حفظ رتبه سایت در موتورهای جستجو است که با انتقال دائمی آدرس قدیمی به جدید، کاربران را به صفحه جدید هدایت می‌کند و باعث حفظ بک لینک‌ها و رتبه سایت می‌شود.

تولید محتوای جذاب و منحصربفرد

تولید محتوا: چگونه محتوای تاثیرگذار و جذاب تولید کنیم؟

تولید محتوای جذاب و تاثیر گذار تحت تاثیر یک سری قوانین کلی است که در صورت ترکیب شدن با شور و علاقه نوشتن و تکنیک های موثر بازاریابی با بهترین نتایج همراه خواهد بود.

آموزش کامل سرچ کنسول

آموزش کامل گوگل سرچ کنسول و بررسی ابزارهای آن

شما به کمک سرچ کنسول می توانید تمامی اتفاقاتی که در سایتتان رخ می دهد را بررسی کنید و از آن ها برای بهبود سئو سایتتان استفاده کنید.

noindex

تگ noindex چیست؟ صفحاتی که باید نوایندکس شوند

زمانی که صفحه ای noindex باشد، در لیست نتایج گوگل نشان داده نخواهد شد.
هرصفحه ای نباید ایندکس شود و هرصفحه ای نباید نوایندکس شود. قوانینی در این زمینه وجود دارد که افرادی که سایت دارند، باید از این قوانین مطلع باشند.

هک سئو

هک سئو؛ چه تکنیک هایی باعث افت یا رشد رتبه سایت می شود؟

هک سئو می تواند هم در جنبه مثبت و هم در جنبه منفی استفاده شود. در جنبه مثبت برای رشد سایت شما استفاده می شود و در جنبه منفی برای حذف کردن شما از دور رقابت!

سئو onpage

سئو داخلی چیست؟ 11 فاکتور موثر در سئو on page

سئو داخلی (on page) روشی برای بهینه سازی صفحات وبسایت است که فاکتور های مربوط به این روش، صفحه را از جنبه های مختلف مخصوصاً محتوا، هدربندی و لینک دهی تحت تاثیر قرار می دهد. مطمئن باشید که پیاده سازی استراتژی های درست باعث می شد موتور جستجو و کاربران درک بهتری از سایت شما داشته باشند.

سایت مپ چیست

سایت مپ (Sitemap) چیست؟ نحوه ساخت نقشه سایت

سایت مپ، همان نقشه سایت است که به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات سایت شما را شناسایی کنند و آن ها را ایندکس کنند.

جدیدترین الگوریتم های گوگل

لیست جدیدترین الگوریتم های جستجو گوگل

الگوریتم ها با هدف نشان دادن بهترین نتایج به کاربران بر اساس جستجویشان هستند. این الگوریتم ها مدام به روزرسانی می شوند و هرچه بیشتر محتوا و تجربه کاربری را در نظر می گیرند.

موتور جستجوی گوگل چیست

موتور جستجوی گوگل چیست؟ نحوه عملکرد گوگل چگونه است؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث محبوبیت موتور جستجوی گوگل شده است. پیاده سازی الگوریتم ها و تکنیک های جدید برای ارائه مرتبط ترین نتایج باعث شده است که کاربر با اعتماد و رضایت بیشتری به اطلاعات، محصول و خدمات موردنظر خود دست پیدا کند.

الگوریتم چیست و کاربرد انواع الگوریتم

الگوریتم چیست؟ انواع الگوریتم و کاربرد آن ها

الگوریتم، مجموعه ای از دستورالعمل ها است که به صورت مرحله ای برای رسیدن به یک نتیجه موردانتظار طراحی شده اند. برنامه نویسی پویا، تقسیم و غلبه و بازگشتی از معروف ترین الگوریتم هایی هستند که برای حل مسائل متنوع بکار می روند.

الگوریتم Helpful Content

تاثیر الگوریتم Helpful Content گوگل در رتبه بندی سایت ها

الگوریتم Helpful Content گوگل با هدف حذف محتوای غیر مفید از نتایج جستجوی برتر استفاده می شود. به این ترتیب، افرادی که با تکنیک هایی مثل تکرار بیش از حد کلمات کلیدی، محتوای ضعیفی را برای کاربران ارائه می دهند، بیشترین ضربه را از این الگوریتم می خورند.

متا تگ های موثر در سئو

لیست کامل متا تگ های موثر در سئو

استفاده از متا تگ های موثر در سئو شاید تاثیر مستقیمی در رتبه بندی نداشته باشد و جزو فاکتورهای رتبه بندی ربات های موتورهای جستجو نباشد، اما سیگنال های حاصل از قرار دادن متا تگ های سئو می تواند باعث افزایش نمره و همچنین ارتقاء رتبه صفحه شود.

الگوریتم اولویت با نسخه موبایل

معرفی الگوریتم اولویت با نسخه موبایل گوگل

mobile first index به معنی این است که گوگل در وهله اول برای ایندکس و رتبه بندی از نسخه موبایل صفحه استفاده می کند. پس اگر در وبسایت خود URL های جدایی را برای موبایل و دسکتاپ در نظر گرفته اید، گوگل URL موبایل را به کاربران موبایل و URL دسکتاپ را به کاربران دسکتاپ نشان می دهد. در واقع، هدف گوگل از پیاده سازی الگوریتم اولویت با نسخه موبایل، پاداش دادن به وبسایت هایی است که تمام تلاش خود را می کنند، تجربه مشابهی را برای کاربران موبایل و دسکتاپ خود رقم بزنند.

تاثیر SSL در سئو

تاثیر SSL در سئو سایت و اهمیت استفاده از این گواهینامه امنیتی

SSL مخفف Secure Socket Layer، گواهینامه ای است که از اطلاعات موجود در مرورگر شما محافظت می کند. کاربرانی که نگران هک و نقض حریم خصوصی خود هستند، با این گواهینامه مطمئن می شوند که وبسایت موردنظر اقدامات لازم برای محافظت از اطلاعات آنها را انجام می دهد. در واقع، گواهینامه SSL با ایجاد یک اتصال امن، پایه و اساس اعتماد را ایجاد می کند.

الگوریتم گوگل پاندا

معرفی الگوریتم گوگل پاندا

الگوریتم گوگل پاندا در فوریه سال 2011، با هدف حذف برخی از تاکتیک های کلاه سیاه و وب اسپم ها راه اندازی شد. در واقع، گوگل با این الگوریتم تلاش می کند که به وب سایت های باکیفیت پاداش بدهد و از طرف دیگر، حضور وب سایت های که از لحاظ سئو و محتوا از کیفیت کمتری برخوردار هستند را کم رنگ تر کند.

الگوریتم رقص گوگل

معرفی الگوریتم رقص گوگل

در واقع، منظور از رقص گوگل نوساناتی است که به خاطر اضافه شدن صفحه های جدید به وب اتفاق می افتد. منظور از نوسانات همان تغییراتی هستند که در رتبه صفحات سایت اتفاق می افتد. الگوریتم رقص گوگل یک موضوع جالب و مهم در جامعه سئو است. گوگل با استفاده از این الگوریتم، محتوای صفحات موجود در وب را بررسی کرده و رتبه های آنها را بروز می کند.

الگوریتم برت

معرفی الگوریتم برت (BERT) گوگل

الگوریتم BERT گوگل با درک بهتر زبان محاوره ای و گفتار روزمره ما، منظور ما از سرچ را بهتر متوجه می شود و نتایج مرتبط تری با جستجوی ما را نشان می دهد.

الگوریتم تازگی محتوا

معرفی الگوریتم تازگی محتوا گوگل

هدف الگوریتم تازگی محتوا، ارائه محتوای بروز و مرتبط با پرس و جوی کاربر است. قرار گرفتن صفحات قدیمی تر در رتبه های بالاتر از تاثیرات این الگوریتم است تا از این طریق، صفحاتی که بازدید کمتری دارند ولی دارای محتوای تازه و بروزی هستند، فرصت درخشیدن پیدا کنند.

الگوریتم مرغ مگس خوار

معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

مرغ مگس خوار با سرعت و دقت بالایی که دارد، کلمات و عبارات را آنالیز می کند تا متوجه منظور کاربر از سرچ شود تا بتواند بهترین نتیجه ممکن را نشان دهد.
البته مرغ مگس خوار مقالات را نیز آنالیز می کند تا بتواند بر اساس شایستگی هایش در صفحه نتایج رتبه بندی کند.

الگوریتم کبوتر گوگل

معرفی الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر با هدف شخصی سازی نتایج برای نشان دادن مرتبط ترین نتایج ایجاد شده است. این الگوریتم نزدیک ترین نتایج را با در نظر گرفتن لوکیشن شما نشان می دهد که می تواند یک گزینه هوشمندانه برای کسب و کارهای کوچک برای سئوی محلی باشد.

الگوریتم سندباکس گوگل

سندباکس گوگل چگونه کار می کند؟

بسیاری از افراد باور دارند که گوگل با سایت های تازه تاسیس، مشکل دارد و به سادگی به آن ها اجازه حضور در صفحات اول گوگل را نمی دهد، تا زمانی که شایستگی خودشان را نشان دهند، به این الگوریتم سندباکس گفته می شود.

الگوریتم رنک برین گوگل

معرفی الگوریتم رنک برین گوگل

رنک برین بر پایه یادگیری ماشین است که سعی می کند با تحلیل رفتار کاربران، بهترین و مرتبط ترین نتایج را نشان دهد.

موتور جستجو چیست

موتور جستجو چیست و چگونه کار می کند؟

موتور جستجو، یک نرم افزار تحت وب است که برای بازیابی اطلاعات خاص طراحی شده است. نتایجی که متناسب با جستجوی کاربر ظاهر می شوند، بسته به نوع موتور جستجو و الگوریتم های استفاده شده برای نمره دهی و رتبه بندی می تواند متفاوت باشد؛ اما هدف کلی اولویت دادن به باکیفیت ترین و مرتبط ترین صفحات است. خزش (Crawl)، شاخص گذاری و رتبه بندی، 3 بخش اصلی از وظایف موتور جستجو هستند.

الگوریتم پنگوئن گوگل

معرفی الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن گوگل روی لینک سازی و محتوا تعصب زیادی دارد و تلاش دارد که با بررسی مداوم این دو فاکتور، سایت های مفید را در دسترس کاربران قرار دهد.

گوگل آنالیتیکس 4 (google analytics 4)

آشنایی کامل با گوگل آنالیتیکس 4

گوگل آنالیتیکس 4، جدیدترین نسخه از ابزار تحلیلی گوگل (Google Analytics) است که اکثر کسب و کارها برای ردیابی تعامل کاربر و میزان ترافیک سایت خود از آن استفاده می کنند.این نسخه از گوگل آنالیتیکس گزارشات دقیق تری در مورد نحوه تعامل کاربران ارائه می دهد و نحوه نمایش این گزارشات نیز در مقایسه با نسخه های قبلی متفاوت است. از ویژگی های جدید گوگل آنالیتیکس 4 می تواند به ساختارهای جدید وجذاب داده ها، ارائه گزارشات و پیش بینی های مبتنی بر AI، نمایش جزئیات بیشتر در مورد چرخه فعالیت کاربر و … اشاره کرد.

سرنوشت الکسا چه شد؟

سرنوشت الکسا چه شد؟

الکسا یک ابزار با سابقه طولانی است که مسیر پر فراز و نشیبی داشت که در سال 2022 به انتهای مسیر رسید و به همین دلیل برای آن که وظایفی که الکسا داشت روی زمین نماند، ابزار های جایگزین الکسا را به شما معرفی می کنیم.

سئو کلاه سیاه ماشین بدون ایربگ!

یک تکنیک سئو کلاه سیاه و یک عمر پشیمانی! هر زمانی که شما اقدام به نقض قوانین گوگل کنید و سعی کنید تا با فریب موتورهای جستجو یا کاربران، رتبه های بالای صفحه نتایج را تصرف کنید و حق دیگران را ضایع کنید، گوگل به بدترین شکل شما را مجازات می کند.

از واقعیت تا دروغ دامین و پیج آتوریتی MOZ

دامین آتوریتی و پیج آتوریتی، نمره اعتباری هستند که توسط شرکت ماز به سایت ها اختصاص می یابد و میزان معتبر بودن آن ها را مشخص می کند.
دامین آتوریتی اعتبار کل یک سایت را نشان می دهد پیج آتوریتی اعتبار صفحات یک سایت را.

بک لینک در سئو؛ افزایش رتبه با سرمایه کلان

هر لینکی که خارج از سایت شما، به شما داده شود، بک لینک است و این نشان می دهد که سایت های دیگر شما را تایید می کنند و مطالب خوب را شما را مرجع می دانند. اما از آن جایی که این کار می تواند سایت ها را به صدر نشاند، سایت هایی که اعتبار بالایی دارند، از این کار برای درامد زایی استفاده می کنند! به این معنی که شما برای دریافت لینک از این سایت، باید هزینه های بالایی پرداخت کنید تا گوگل متوجه شایستگی شما برای نتایج بالای جستجو، شود!

سئو کلاه خاکستری، رشد در عین مفید بودن

با سئو کلاه خاکستری، شما گرگی می شوید در لباس میش! یعنی از روش ها و تکنیک های سئوی کلاه سیاهی استفاده می کنید که گوگل فکر می کند که از روش های کلاه سفید استفاده کرده اید

با سئو کلاه سفید، موهایتان رنگ دندان هایتان می شود!

زمانی که تمامی قوانین گوگل را رعایت می کنید و در برابر قوانین گوگل تسلیم می شوید تا روزی حلال سر سفره ببرید، سئو کلاه سفید انجام داده اید! سئو کلاه سفید از جریمه شدن شما پیشگیری می کند.

تأثیر فاکتور Page Experience بر روی سئو سایت

تأثیر فاکتور Page Experience بر روی سئو سایت

Page Experience معیاری جهت بررسی و اندازه گیری میزان تعامل کاربر با یک صفحه از سایت از زمان ورود تا خروج به صفحه می باشد؛ با توجه و تمرکز بر این معیاریک وب سایت می تواند بهتر به کاربران در اکثر مرورگرهای وب اصلی خدمت کند؛ همچنین انتظارات کاربران تلفن همراه از وب سایت ها را نیز بهبود می بخشد. بهبود کیفیت این موارد در سئو و رتبه بندی سایت نیز نقش قابل توجهی دارد که به رشد و ارتقا سایت شما کمک خواهد کرد.

مدل محتوایی پیلار کلاستر؛ راهنمای کامل

محتوای پیلار کلاستر، محتوای جامعی است که یک موضوع خاص را پوشش می دهد. مقالات پیلارکلاستر به کمک لینک ها با یک دیگر ارتباط برقرار می کنند.

سئو سایت چیست

سئو چیست؟ آنچه باید در مورد سئو بدانید

سئو مجموعه قوانینی است که با رعایت آن در داخل و خارج از سایت، می توانید رتبه سایت خودتان را در نتایج موتورهای جستجو بهبود دهید و مشتریان بیشتری را جذب کالا یا خدمات خود کنید.

ثبت سایت در گوگل

2 روش اصلی ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول

ثبت سایت در گوگل مرحله بعدی پس از اتصال دامنه به سایت خواهد بود، اگر قصد دارید سایت شما به ربات های گوگل معرفی شوند، پس لازم است تا سایت خود را در گوگل ثبت کنید؛ در دسته مبحث آموزش سئو، نحوه ثبت سایت در گوگل را به ساده ترین حالت توضیح خواهیم داد…

ابزار بهینه سازی عکس آنلاین

معرفی 9+1 ابزار رایگان بهینه سازی آنلاین عکس

بهینه سازی عکس برای وب سایت میتواند تاثیر کاملاً مستقیمی را در افزایش سرعت سایت داشته باشد؛ علاوه بر آن: استفاده از تصاویر بهینه شده میتواند پهنای باند کمتری را مصرف کند، در این دسته مبحث از آموزش سئو، به منظور آشنایی با انواع روش های بهینه سازی آنلاین عکس در وب سایت ها همراه شما خواهیم بود…