شروع قیمت از 420 هزار تومان

گارانتی تمامی سرویس ها در آسام سرور گارانتی بازگشت وجه در صورت نارضایتی شما را دارند.

معرفی زبان پایتون

طبق مطالعات، پایتون در آستانه تبدیل شدن به محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی و کسب رتبه اول در این زمینه است. این زبان کاربردی اخیراً جاوا را از رده دوم حذف کرده و رقابت نزدیکی با C دارد. بنابراین در این مقاله قصد داریم به معرفی زبان پایتون python بپردازیم.

پایتون در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین و پرکاربردترین زبان‌های برنامه‌نویسی در جهان است. این زبان برنامه‌نویسی همه‌منظوره برای توسعه وب و نرم‌افزار، یادگیری ماشین، آنالیز داده‌ها و طراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرف دیگر می‌توان گفت که پایتون یک زبان برنامه‌نویسی تفسیری، سطح بالا و کاربردی محسوب می‌شود که یادگیری آن برای انسان آسان‌تر از سایر زبان‌های برنامه‌نویسی است. بسیاری از بزرگ‌ترین سازمان‌های جهان مانند ناسا، گوگل،Netflix  و Spotify برای تقویت خدمات خود از این زبان استفاده می‌کنند. علاوه‌براین، پایتون یکی از تنها زبان‌های برنامه‌نویسی است که از برنامه‌های کاربردی ریاضی فشرده پشتیبانی می‌کند.

متفاوت بودن و سعی در ارائه سرویس با کیفیت بالا از ویژگی های ماست

ویژگی های مهم که آسام سرور را متفاوت می سازد

کاربرد نرم افزار ادوبی کانکت

موارد استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون

بعد از معرفی زبان پایتون python در نظر داریم در این بخش برخی از مهم‌ترین کاربردهای این زبان برنامه‌نویسی را مورد بررسی قرار دهیم:

۱­. پایتون دارای فریم‌ورک‌ها و ابزارهای بسیاری است

پایتون شامل مجموعه وسیعی از ابزار و فریم‌ورک‌هایی است که‌ در توسعه وب مورد استفاده قرار می‌گیرند. فریم‌ورک‌های فول­استک وب مانندDjango ، TurboGears و Web2Py و میکروفریم‌هایی مانند Flask و Pyramid توسط این زبان برنامه‌نویسی پشتیبانی می‌شوند.

۲. برنامه‌های کاربردی یادگیری ماشین

امروزه یادگیری ماشین یکی از متداول‌ترین روندهای توسعه نرم‌افزار است. با پیاده‌سازی ML در برنامه، پایتون می‌تواند داده‌های بدون ساختار را به طور هوشمندانه‌ای استفاده کند و محاسبات و پیش‌بینی‌ها را انجام دهد. به عبارت دیگر، برنامه بدون کدگذاری صریح قادر است وظایفی را به طور خودکار برای شما انجام دهد.

۳. تجزیه و تحلیل و تجسم داده‌ها

استخراج و تجزیه و تحلیل داده‌ها مهم‌ترین بخش هر کسب‌وکاری است. پایتون کتابخانه‌ها و ابزارهایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که می‌توانند موارد موردنیاز خود را از طریق آن‌ها استخراج کنند. علاوه‌براین، ابزارهای آماری و گرافیکی پایتون به شما کمک می‌کند تا داده‌ها را تجسم و تجزیه و تحلیل کنید.

۴. نمونه‌سازی سریع

ایجاد نمونه اولیه از طریق پایتون به آسانی امکان‌پذیر است. برنامه‌نویسان می‌توانند یک نمونه اولیه از برنامه ایجاد کنند تا به جای کدگذاری کل برنامه، عملکردهای اصلی آن را به مشتریان نشان دهند. تغییر شکل کد اولیه برای ساخت برنامه در Python نسبتاً ساده است.

۵. تحقیق و توسعه

همانطور که در بخش معرفی زبان پایتون python عنوان کردیم، این زبان برنامه‌نویسی برای تحقیقات علمی و محاسباتی نیز استفاده می‌شود. چندین کتابخانه پایتون مانند AstroPY ، BioPython ، Graph-tool و PsychoPP وجود دارد که می‌توانند برای اجرای زیست‌شناسی محاسباتی، اخترفیزیک، پردازش زبان طبیعی یا تجسم داده استفاده شوند.

علاوه­بر موارد ذکر شده، مقیاس‌پذیری پایتون به آن اجازه می‌دهد تا گزینه مناسبی برای استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک باشد.

مزایای استفاده از زبان پایتون

استفاده از پایتون به عنوان زبان برنامه‌نویسی مزایای زیادی دارد. انعطاف‌پذیری، خوانایی، مقیاس‌پذیری و سریع بودن، از مزایای این زبان به شمار می‌آیند. در ادامه برخی دیگر از مزایای مهم پایتون را بررسی خواهیم کرد.

۱. پایتون یک زبان چندمنظوره است

در معرفی زبان پایتون python اشاره شد که پایتون یک زبان برنامه‌نویسی همه‌منظوره است و شامل دامنه گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی می‌شود. شما می‌توانید توسعه وب‌سایت، توسعه بازی، توسعه رابط کاربری گرافیکی و برنامه‌نویسی وب را با پایتون انجام دهید. علاوه‌براین، از این برنامه در چندین سیستم‌عامل برای توسعه محصولات مختلف میان‌افزار استفاده می‌شود. برخی از عملیات امنیتی مانند امنیت اطلاعات، امنیت وب‌سایت و امنیت سایبری از قابلیت‌هایی هستند که می‌توانند با پایتون پیاده‌سازی شوند.

۲. پایتون بهره‌وری برنامه‌نویس را افزایش می‌دهد

بهره‌وری، یک ویژگی بزرگ برای پروژه‌های وب محسوب می‌شود. ایدئولوژی پایتون پیروی از قراردادها و اجتناب از کارهای تکراری است که زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهند. به همین دلیل، پایتون یک زبان بسیار داینامیک و پویاست که با استفاده از زبان‌های تایپ پویا، کدگذاری و اشکال‌زدایی برنامه شما آسان‌تر خواهد بود.

۳. پایتون کتابخانه‌های بسیاری دارد

در ادامه معرفی زبان پایتون python و مزایای آن باید بگوییم که بزرگ‌ترین مزیت پایتون داشتن کتابخانه‌های متعددی است که از آن‌ها پشتیبانی می‌کند. کتابخانه پایتون قطعه‌ای از کد از پیش نوشته شده است که می‌توانید در پروژه خود یا مجموعه‌ای از ماژول‌ها قرار دهید. کتابخانه استاندارد پایتون که به زبان C نوشته شده، مجهز به نحو یا همان سینتکس، نشانه‌ها و ماژول‌های اصلی است. توسعه‌دهندگان پایتون منابع گسترده‌ای از اجزا و نرم‌افزار پایتون را در قالب فهرست بسته پایتون (PyPI) در اختیار دارند.

۴. کدهای پایتون قابل حمل هستند

پایتون به‌گونه‌ای طراحی شده است که کدهای آن قابل حمل باشند. این برنامه توسط تمام سیستم‌عامل‌های Windows، Linux ، UNIX و macOS پشتیبانی می‌شود. پایتون همچنین قابلیت فوق‌العاده‌ای برای ادغام با سایر زبان‌های برنامه‌نویسی دارد.

۵. یادگیری و استفاده از پایتون آسان است

خوانایی کد و طراحی ساده و کاربرپسند، از جنبه‌های مهم یک زبان برنامه‌نویسی است. پایتون از یک طراحی منظم، واضح و ساختاریافته بهره می‌برد و انعطاف‌پذیری، خوانایی و قدرت بالا در تفسیر کدها، پایتون را به یکی از ساده‌ترین زبان‌های شی‌گرا تبدیل کرده است. مدیریت خودکار حافظه نیز یکی دیگر از مزایایی است که با استفاده از پایتون به دست خواهید آورد.

۶. پایتون یک جامعه وسیع و پرطرفدار است

جامعه پایتون بسیار فراگیر و خلاق است. امروزه با کشف کاربردهای پایتون در فناوری‌های جدیدی مانند یادگیری ماشین یا هوش مصنوعی و امنیت سایبری، محبوبیت این زبان رو به افزایش است. به طوریکه طی ۵ سال اخیر تعداد برنامه‌نویسانی که از پایتون استفاده می‌کنند تقریباً دو برابر شده است و در حال حاضر بیش از ۱ میلیون وب‌سایت از پایتون برای برنامه‌نویسی سمت سرور استفاده می‌کنند.

مطمئنا شما هم سوالاتی دارید که کاربران دیگر از ما رسیده اند که در زیر تعدادی از این سوالات وجود دارد

سوالاتی که بیشتر میپرسید

آخرین مقالات آموزشی

آموزش های تخصصی حوزه شبکه، لینوکس و ویندوز

وصل شدن به پروتکل FTP با FILEZILLA در ویندوز و لینوکس
آموزش وصل شدن به پروتکل FTP با FILE ZILLA در ویندوز و لینوکس

شما می توانید با وصل شدن به پروتکل FTP با File Zilla، هر فایلی که خواستید را بین سرور و سیستم به اشتراک بگذارید. این کار چندان سخت نیست، کافیست آموزش ها را دنبال کنید.

ابزار مانیتورینگ Netdata
آموزش نصب NetData و مانیتورینگ عملکرد سرور لینوکس

NetData یکی از محبوب ترین ابزارهای خطایابی و نظارت عملکرد سرور لینوکس است. این ابزار با ارزیابی هزارها معیار مختلف و ارائه نمودارهای معنی دار به کاربر کمک می کند که وضعیت بخش های مختلف سرور خود را ردیابی کند و اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهد.

الگوریتم اولویت با نسخه موبایل
معرفی الگوریتم اولویت با نسخه موبایل گوگل

mobile first index به معنی این است که گوگل در وهله اول برای ایندکس و رتبه بندی از نسخه موبایل صفحه استفاده می کند. پس اگر در وبسایت خود URL های جدایی را برای موبایل و دسکتاپ در نظر گرفته اید، گوگل URL موبایل را به کاربران موبایل و URL دسکتاپ را به کاربران دسکتاپ نشان می دهد. در واقع، هدف گوگل از پیاده سازی الگوریتم اولویت با نسخه موبایل، پاداش دادن به وبسایت هایی است که تمام تلاش خود را می کنند، تجربه مشابهی را برای کاربران موبایل و دسکتاپ خود رقم بزنند.