شما برای مطالعه این مقاله فقط < 1 دقیقه وقت نیاز دارید

سوالات : سوالات شبکه

وظیفه بیت لاکر BitLocker در ویندوز چیست؟

بیت لاکر (BitLocker – BitLocker Drive Encryption) قابلیتی در ویندوز است که شما می توانید به کمک آن داده هایی که در درایوها وجود دارند را با کلید های 128 یا 256 بیتی رمزگذاری کنید (رمزگذاری و قفل تمام volume های پارتیشن را با الگوریتم رمزگذاری AES در حالت CBC انجام می دهد).

از نسخه های نهایی (Ultimate) و تجاری (Enterprise) ویندوز ویستا به بعد بیت لاکر به عنوان یک قابلیت امنیتی به ویندوز اضافه شد و وظیفه رمزگذاری روی داده ها را بر عهده گرفت.

در رابط بیت لاکر جدید، به جز رمزگذاری volume های هارددیسک، شما می توانید روی دستگاه های ذخیره سازی دیگری که قابلیت حمل دارند (مانند USB) نیز قفل گذاری انجام دهید.

نسخه های تجاری ویندوز ۸ و ویندوز ۸.۱، ویندوز ۷، ویندوز ویستا، ویندوز سرور ۲۰۰۸ و نسخه‌های بعدی مانند نسخه ۲۰۱۲ دارای بیت لاکر هستند.

مطالب مشابهی که شاید علاقمند باشید

32 تا حرف داریم ولی باهاش می تونیم حرف بزنیم، ارتباط برقرار کنیم، آثار هنری خلق کنیم، آموزش بدیم، محبت کنیم، نفرت بورزیم و... برای همین دنیای کلمات، برای من جذاب ترین دنیاست. منم تصمیم گرفتم نویسنده بشم تا با 32 تا حرف فارسی، کلی مقاله آموزشی بنویسم و هم معلم باشم و هم نویسنده. سعی می کنم ساده و روان بنویسم تا هیچوقت از یاد گرفتن خسته نشید و لذت ببرید.

دیدگاه های شما

برای دریافت این مقاله لطفا ایمیلتان را وارد کنید

می توانید مقاله را دانلود کنید یا پرینت بگیرید