شروع قیمت از 230 هزار تومان

گارانتی تمامی سرویس ها در آسام سرور گارانتی بازگشت وجه در صورت نارضایتی شما را دارند.

معرفی سیستم عامل Debian

در کنار دو سیستم عامل اوبنتو و فری اس بی دی، یکی دیگر از سیستم‌ عامل‌های متن‌باز و رایگانی که می‌توانید از آن استفاده کنید، سیستم عامل Debian است. به‌طور معمول سیستم عامل‌های مختلف حاوی مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای پایه هستند که در کنار هم کامپیوتر شما را می‌سازند. برخلاف این روند، سیستم عامل Debian بیش از 50 هزار برنامه‌ی مختلف دارد که به‌راحتی بر روی سیستم شما نصب خواهند شد. در نرم‌افزارهای سیستم عامل Debian می‌توان تغییر به‌وجود آورد، مواردی را به آن‌ها اضافه یا از آن‌ها کم کرد و همچنین عملکرد آن‌ها را تغییر داد. جالب است بدانید برای نوشتن و توسعه‌ی سیستم عامل Debian بیش از هزار برنامه‌نویس مستقل همکاری کرده‌اند.

این ویژگی نرم‌افزارهای سیستم عامل Debian درواقع ویژگی اصلی نرم ‌افزارهای آزاد است که هیچ فرد یا گروهی مالکیت مستقیم آن‌ها را برعهده ندارد. اگرچه در ابتدا کسی فکر نمی‌کرد پروژه‌های آزاد بتوانند گسترش یابند، اما به‌طور مثال امروزه سیستم عامل Debian به یکی از بزرگترین و فراگیرترین پروژه‌های شراکتی دنیا تبدیل شده است.

متفاوت بودن و سعی در ارائه سرویس با کیفیت بالا از ویژگی های ماست

ویژگی های مهم که آسام سرور را متفاوت می سازد

برنامه‌نویسی سیستم عامل Debian

برنامه‌نویسی سیستم عامل Debian شامل سه نسخه‌ی ثابت، تست و متغیر می‌شود که بسته‌های نرم‌افزاری بر اساس آن نوشته خواهند شد. سیستم عامل Debian در کنار ویژگی‌های بسیار مثبتش می‌تواند به‌صورت پیوسته کیفیت نرم‌افزارها را کنترل کند.

تقسیم‌بندی نسخه‌های سیستم عامل Debian به این دلیل است که انتشار نسخه‌های ثابت (با ثبات) معمولا هرچند سال یک بار انجام می‌شود و در فاصله‌ی انتشار نسخه‌ی قدیمی تا نسخه‌ی جدید، کاربران باید از نسخه‌های آزمایشی استفاده کنند.

تغییردادن سورس‌های لینوکس یکی از متداول‌ترین کارهایی است که برنامه‌نویسان انجام می‌دهند. سیستم عامل Debian برای این کار بسیار مناسب است چراکه به‌صورت پیوسته کنترل کیفیت خواهد شد و نزدیک به 20 هزار بسته‌ی نرم‌افزاری دارد.

قابلیت نصب بر روی پردازنده‌های مختلف

نصب سیستم عامل‌ها بر روی پردازنده‌هایی که محیط‌های متفاوتی دارند، یکی از مشکلاتی است که برای آن‌ها به وجود می‌آید. سیستم عامل Debian قابلیت این را دارد که بر روی پردازنده‌های متنوعی بدون مشکل نصب شود.

جالب است بدانید در طراحی محیط داخلی سیستم عامل Debian با استفاده از نرم‌افزارهای گرافیکی، تلاش شده است تا محیطی جذاب پرداخته شود. این ویژگی سیستم عامل Debian به آن معنی است که کارکردن با سیستم عامل Debian کسل‌کننده نخواهد بود و علاوه بر کاربردی‌بودن، می‌توانید از طراحی بصری آن نیز لذت ببرید.

درست مثل ویندوز که در دسکتاپ آن مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای پایه نصب است، در محیط دسکتاپ سیستم عامل Debian نیز مرورگر، سیستم پخش، پست الکترونیک و سایر نرم‌افزارهای لازم وجود دارد.

چرا سیستم عامل Debian از رقبایش متمایز است؟

امکانات قابل قبول، کنترل کیفیت بالا، سادگی استفاده و سایر ویژگی‌های متمایز سیستم عامل Debian نسبت به نمونه‌های مشابه باعث شده است این سیستم عامل به یکی از محبوب‌ترین سیستم عامل‌ها تبدیل شود. تاکنون بیش از 120 توزیع از سیستم عامل Debian منتشر شده است که آماری بسیار خیره‌کننده است.

مطمئنا شما هم سوالاتی دارید که کاربران دیگر از ما رسیده اند که در زیر تعدادی از این سوالات وجود دارد

سوالاتی که بیشتر میپرسید

آخرین مقالات آموزشی

آموزش های تخصصی حوزه شبکه، لینوکس و ویندوز

وصل شدن به پروتکل FTP با FILEZILLA در ویندوز و لینوکس
آموزش وصل شدن به پروتکل FTP با FILE ZILLA در ویندوز و لینوکس

شما می توانید با وصل شدن به پروتکل FTP با File Zilla، هر فایلی که خواستید را بین سرور و سیستم به اشتراک بگذارید. این کار چندان سخت نیست، کافیست آموزش ها را دنبال کنید.

ابزار مانیتورینگ Netdata
آموزش نصب NetData و مانیتورینگ عملکرد سرور لینوکس

NetData یکی از محبوب ترین ابزارهای خطایابی و نظارت عملکرد سرور لینوکس است. این ابزار با ارزیابی هزارها معیار مختلف و ارائه نمودارهای معنی دار به کاربر کمک می کند که وضعیت بخش های مختلف سرور خود را ردیابی کند و اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهد.

الگوریتم اولویت با نسخه موبایل
معرفی الگوریتم اولویت با نسخه موبایل گوگل

mobile first index به معنی این است که گوگل در وهله اول برای ایندکس و رتبه بندی از نسخه موبایل صفحه استفاده می کند. پس اگر در وبسایت خود URL های جدایی را برای موبایل و دسکتاپ در نظر گرفته اید، گوگل URL موبایل را به کاربران موبایل و URL دسکتاپ را به کاربران دسکتاپ نشان می دهد. در واقع، هدف گوگل از پیاده سازی الگوریتم اولویت با نسخه موبایل، پاداش دادن به وبسایت هایی است که تمام تلاش خود را می کنند، تجربه مشابهی را برای کاربران موبایل و دسکتاپ خود رقم بزنند.