آشنایی با WHMCS

WHMCS چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

5/5 - (1 امتیاز)

اگر در زمینه ارائه خدمات هاستینگ مشغول به فعالیت هستید و به دنبال راهی برای مدیریت بهتر سرویس ها و کاربران خود هستید، WHMCS یک راه حل فوق العاده برای شماست.

شرکت هایی که در زمینه هاستینگ مشغول به فعالیت هستند با استفاده از WHMCS می توانند عملیات مهم و ضروری مربوط به بخش مدیریت پلن ها و صورتحساب های مشتریان را به صورت خودکار انجام دهند و وقت بیشتری برای انجام کارهای دیگر مربوط به کسب و کار داشته باشند.

اینکه قبل استفاده از این ابزار با تمام ویژگی ها و کاربردهای آن آشنا شوید به شما کمک می کند که هدف گذاری و مسیریابی خود را بهتر انجام دهید تا رضایت مشتریان خود را برای همیشه حفظ کنید:

WHMCS چیست؟

WHMCS چیست

در سال 2003 بود که Matt Pugh تصمیم گرفت با ایجاد پلتفرم WHMCS به خودکارسازی وظایف شرکت های میزبانی وب کمک کند. این پلتفرم در نوع خود بی نظیر است و به صاحبان شرکت ها کمک می کند که همه کارها– از ثبتنام گرفته تا پشتیبانی- را به صورت خودکار و راحت انجام دهند.

WHMCS مخفف Host Manager Complete Solution است و حکم یک رابط مدیریت مشتری، صورتحساب و پشتیبانی همه جانبه را دارد. ارائه دهندگان هاستینگ با استفاده از امکانات جامع این ابزار می توانند در هزینه، زمان و انرژی خود صرفه جویی کنند و بیشتر روی مواردی که برای موفقیت آنها ضروری است، تمرکز کنند.

پس تا اینجا متوجه شدیم که WHMCS با هدف خودکارسازی عملیات موردنیاز برای شرکت های میزبانی وب و ثبت دامنه توسعه یافته است و قابلیت توسعه آن با ماژول هایی مثل Hooks و سازگاری با اکثر کنترل پنل ها و سرویس های ارائه دهندگان باعث شده است که صاحبان میزبانی ها در مورد نگرانی ها و نیازهای خود برای مدیریت سرویس ها و مشتریان، یک نفس راحت بکشند.

شاید تشابه اسمی WHMCS و WHM برای شما هم عجیب باشد. این دو پلتفرم ویژگی های مشابهی دارند و اما WHMCS علاوه بر اتوماسیون، راه حل های بیشتری را برای بخش صورت حساب و مدیریت مشتری ارائه می دهد.

WHM بخشی از cPanel & WHM است که توسط cPanel و LLC ساخته شده است ولی WHMCS محصول WHMCS Limited است.

WHM ویژگی های لازم برای مدیریت سرور سی پنل، خدمات و حساب های آن را ارائه می دهد در حالی که WHMCS روی خودکار سازی سرویس های لازم برای مدیریت حساب تمرکز می کند.

پس در نتیجه، با این که WHMCS برخی از وظایف WHM را به طور خودکار انجام می دهد ولی این دو، محصولات جداگانه ای هستند که نباید با هم اشتباه گرفته شوند.

مزایای اصلی پلتفرم WHMCS

مزایای WHMCS

در این بخش 4 مورد از اصلی ترین مزایای WHMCS را بررسی می کنیم که یک کسب و کار میزبانی به کمک آنها می تواند عملکرد خود را ارتقاء دهد:

1) ساده سازی پروسه ساخت پکیج

با استفاده از این پلتفرم، دیگر نیازی نیست که به صورت جداگانه برای هر حساب cPanel، رابط مشتری، نقاط فروش آنلاین، ویژگی های اضافی و منابع خاصی را لحاظ کنید. در عوض، به جای آن می توانید بسته های جداگانه با ویژگی های جدا ایجاد کنید و در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

یکی از بزرگترین مشکلات میزبانی ها این است که در ارائه بسته هایی با ویژگی های مختلف خلاقیت به خرج نمی دهند و هم خودشان و هم مشتریان سردرگم می شوند که کدام بسته ارزش پرداخت هزینه را دارد. اگر مراقب نباشید، بسته هایی که به مشتریان خود ارائه می دهید، ویژگی های شبیه به هم را خواهند داشت منتها با هزینه متفاوت و این نشانه پلن بندی ضعف شماست. مشتریان باید بدانند که برای بهره مندی از چه سطح از سرویس یا محصول، هزینه پرداخت می کنند. اگر هم بسته های خود را طوری اختصاص دهید که در آخر متوجه شوید، بخشی از منابع وجود دارند که به هیچ بسته ای اختصاص نیافته است، دچار ناامیدی خواهید شد.

با WHMCS، دیگر نیازی نیست که نگران چنین مسائلی باشد چون موقع استفاده از صفحه “Products/Services” می توانید بسته های خود را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که همپوشانی زیادی بین بسته ها وجود ندارد و هیچ منبعی وجود ندارد که به بسته ای اختصاص نیافته باشد.

به این ترتیب، مشتریان مطمئن خواهند شد بسته ای که خریداری می کنند دارای ویژگی ها و امکاناتی است که ارزش پول پرداختی را دارد.

2) خودکارسازی سیستم صورتحساب

احتمالاً سیستم صورتحساب خودکار یکی از مهم ترین قابلیت هایی است که هر شرکت هاستینگی تمایل به استفاده از آن دارد. شخصی که با خرید دامنه یا سرور نسبت به ارائه میزبانی به مشتریان دیگر اقدام می کند، به صورت غیرفعال کسب درآمد می کند و هر چقدر که سیستم صورتحساب به صورت خودکارتر کار کند، جمع آوری سرمایه راحت تر می شود. مزیت هایی که با استفاده از WHMCS نصیب شرکت می شود:

  • ادغام WHMCS با درگاه های پرداخت معتبر باعث می شود که کاربران احساس امنیت بیشتری داشته باشند و نگران اطلاعات حساس (کارت اعتباری) خود نباشند.
  • ارائه فاکتور پرداخت با ظاهر حرفه ای و فرمت pdf در جلب اعتماد و رضایت مشتریان تاثیر گذار است.
  • ارائه پیام های یادآوری پرداخت دقیق در موعد مشخص برای تمدید بسته یا پرداخت مجدد برای تراکنش های ناموفق نشاندهنده حساسیت کار است.
  • اگر امنیت سیستم برای شما مهم ست و نمیخواهید به خاطر مشکلات مربوط به سازگاری با PCI اعتماد مشتریان را از دست بدهید، می توانید از سیستم PayPal و 2CheckOut استفاده کنید.
  • اگر از از سراسر جهان مشتری دارید، با قابلیت چند ارزی WHMCS به راحتی می توانید امکان پرداخت را برای همه کاربران خود فراهم کنید.
  • WHMCS به شما کمک می کند تا کدهای تبلیغاتی را با معیارهای خاصی ایجاد کنید و آنها را به صورت درصدی یا ثابت در اختیار مشتریان قرار دهید.

همچنین، عملیات دیگر مربوط به سیستم صورتحساب مثل ارسال ایمیل های تاییدیه پرداختی، ایجاد پیش نویس از فاکتورها، رسیدگی به تخلفات مربوط به پرداخت و … با WHMCS راحت تر انجام می شوند و بدون مشکل و به صورت خودکار مدیریت می شوند.

3) سیستم پشتیبانی مشتری

پورتال مشتری WHMCS این امکان را به مشتریان شما می دهد که به اطلاعات مربوط به سرویس ها و فاکتورهای خرید خود را دسترسی داشته باشند و حساب خود را نظارت کنند.

هر چقدر که مشتری حوزه فعالیت بیشتری داشته باشند و به تنهایی از عهده کارها بربیاید، شما به عنوان فروشنده میزبانی، مسئولیت های کمتری خواهید داشت.

4) خودکارسازی مدیریت دامنه

WHMCS همه موارد مربوط به فروش دامنه مثل پیشنهاد نام دامنه و داشبورد مدیریت مشتریان را در اختیار شما قرار می دهد. وقتی مشتری قصد خرید دامنه از شرکت شما را دارد، WHMCS پیشنهادات هوشمندانه ای را برای نام دامنه ارائه می دهد که همین پیشنهادات دلگرمی و امید مشتری برای خرید دامنه را افزایش می دهد. به این ترتیب، احتمال خرید دامنه بیشتر می شوند و نرخ فروش شما بالا می رود.

همچنین ویژگی های زیر که برای ساده سازی پروسه انتقال دامنه هستند، باعث می شود که مشتریان احساس راحتی بیشتری داشته باشند:

بررسی در دسترس بودن دامنه: مشتریان با استفاده از خدمات نظرسنجی WHOIS، به صورت real-time در دسترس بودن دامنه را بررسی کنند.

حفاظت از ID: مشتریان شما برای حریم خصوصی خود ارزش قائل هستند که این ویژگی باعث آرامش خاطر شما و همچنین مشتریان شما می شود.

تمدید دامنه: WHMCS تمدید دامنه را هم به صورت خودکار انجام می دهد و همین باعث می شود که نگرانی مشتریان در این مورد به حداقل برسد و احساس راحتی بیشتری را در مورد ایمن بودن دامنه خود تجربه کنند.

مدیریت DNS: این ویژگی WHMCS به مشتریان امکان می دهد مستقیماً رکوردهای میزبان DNS مرتبط با دامنه خود را مشاهده و مدیریت کنند.

WHOIS lookup: با WHMCS مشتریان می توانند اطلاعات WHOIS هر دامنه را مشاهده کنند.

البته، خدماتی مثل مدیریت صورتحساب، ثبت دامنه، ارائه گزارشات دقیق، مدیریت تخلفات، مدیریت سفارشات و …  فقط در حوزه راه اندازی و مدیریت حساب های cPanel است ولی کاربردهای WHMCS به این حوزه محدود نمی شود.

بلکه، برای خودکار سازی عملیات مربوط به حساب های vpn، سرورهای بازی، میزبانی vps، حساب های ایمیل و طیف گسترده ای از محصولات مرتبط با وب هم می توان از WHMCS استفاده کرد.

بخش های اصلی محیط WHMCS

بعد از اینکه لایسنس مربوط به پلن موردنظر خود را خریداری کردید و مراحل نصب WHMCS را با موفقیت طی کردید با ورود به این ابزار با 5 بخش اصلی مواجه می شوید:

بخش مدیریتی

بخش مدیریتی whmcs

بخش Admin، مهم ترین بخش برنامه WHMCS است و این امکان را به شما می دهد که خدمات میزبانی شرکت و مشتریان را به طور کامل مدیریت کنید.

ایجاد مشتریان جدید، حذف مشتری موردنظر، ارئه خدمات به صورت سفارشی برای هر کاربر و همچنین پیکربندی تنظیمات کلی از مهم ترین عملیاتی هستند که با این بخش مدیریت می شود.

ویجت ها و نمودارهایی که در این بخش قرار دارند به ادمین کمک می کند به اطلاعات مهم و کلیدی راحت تر دسترسی پیدا کنند و عملکرد ماژول را نظارت کنند.

بخش مشتری

بخش مشتری

بخش مشتری، درست آن روی سکه است که فقط کاربران به آن دسترسی دارند و این بخش چشم اندازی از رابطه مشتری با شرکت را ارائه می دهد.

اطلاعاتی مثل پلن خریداری شده، قیمت پلن، تاریخ پرداخت بعدی، پرداخت های معوق، باز پرداخت و … در این بخش قرار دارند.

امکان تغییر طرح داشبورد، ویرایش منو و همچنین دسترسی راحت به فاکتورها و بخش های اطلاع رسانی و تنظیمات به کاربر کمک می کند که مشتری طرح فضای اختصاصی خود را مطابق با اولویت های خود تنظیم کند.

بخش پشتیبانی مشتری

بخش تیکت گذاری whmcs

WHMCS این امکان را به شما می دهد که کل فرآیند پشتیبانی مشتری را از داخل نرم افزار (بخش مشتری) و با استفاده از سیستم تیکت خودکار مدیریت کنید.

مشتریان برای ارتباط با تیم پشتیبانی به راحتی می توانند تیک جدید ایجاد و درخواست خود را ثبت کنند تا در اختیار ادمین قرار بگیرد.

همچنین با استفاده از امکانات این بخش می توانید مقالات و فرم های محتوایی دیگر را برای مشتریان خود منتشر کنید. این محتوا می توانند با موضوعات مختلف آموزشی، سرگرمی و … ارائه شوند.

صورتحساب خودکار

مطمئناً مدیریت صورتحساب از مهم ترین بخش های شرکت های هاستینگ است و وقتی WHMCS این کار را به صورت خودکار انجام می دهد پس محبوبیت این ویژگی بی دلیل نیست. WHMCS می تواند به صورت خودکار صورتحساب ها را ایجاد کند، آنها را برای مشتریان ایمیل کند و با پیگیری و ارسال یادآوری ها و اخطارهای لازم، پروسه کنترل و مدیریت حساب ها را راحت تر کند.

برای فعال کردن این ویژگی، کافیست به بخش Configuration بروید و System Settings را انتخاب کنید. بعد از Automation Settings روی Billing Settings کلیک کنید.

با این کار، مدیریت خودکار صورتحساب را فعال می کنید و می توانید تمام پارامترهای مهم مثل طول چرخه صورتحساب، زمان هشدارها و اخطارهای تعویق را تنظیم کنید.

تنظیمات پیکربندی امنیت

احراز هویت دو مرحله ای در whmcs

یکی از مزایای اصلی WHMCS، امنیتی است که برای شما و مشتریان شما فراهم می کند. پس برای اطمینان از اینکه از ویژگی های امنیتی استفاده می کنید یا نه، مراحل زیر را دنبال کنید.

در داشبورد Admin به بخش Configuration بروید تا مجموعه کامل تنظیمات امنیتی را مشاهده کنید. معمولاً این ویژگی ها به طور پیش فرض تنظیم شده اند و نیازی به تغییر ندارند. با این حال، برای افزایش سطح امنیت خودتان و مشتریانتان، بهتر است احراز هویت دو مرحله ای را هم فعال کنید.

ادغام WHMCS با وردپرس

ادغام وردپرس و WHMCS

WHMCS با پلتفرم های مختلفی از جمله cPanel ،AWS و PayPal قابل ادغام است که وردپرس هم یکی از آنهاست.

شرکت هایی که از WHMCS برای فروش محصولات و سرویس های خود استفاده می کنند و وردپرس را هم به عنوان فرانت اند خود انتخاب کرده اند می توانند قدرت این دو پلتفرم را با هم ادغام کنند.

با ادغام این دو می توانید صفحات فروش در وردپرس را مستقیماً از WHMCS ایجاد کنید، سفارشات را با سرعت بیشتری پردازش کنید و امکانات و قابلیت های بخش مشتری WHMCS را به صورت اختیاری در وردپرس هم ارائه دهید.

افزونه های زیادی برای ادغام WHMCS و wordpress وجود دارد که هر کدام امکانات لازم برای وارد کردن محصولات، دامنه و قیمت های WHMCS در وردپرس را ارائه می دهند. همچنین، ارائه انواع جدول ها و نمودارهای مقایسه پلن ها و قیمت گذاری ها با استفاده از کدهای کوتاه باعث افزایش کارایی صفحات وردپرس می شود.

در بین افزونه ها، WHMCS Bridge یکی از محبوب ترین رابط های بین WHMCS و wordpress است که با استفاده از نسخه رایگان آن می توانید تجربه کاربری یکپارچه و ثابتی را برای مشتریان فراهم کنید.

 نکته! ماژول هایی مثل Proxmox VPS هم در زمینه تحویل و مدیریت بسته خریداران سرور مجازی به کار می روند و کاربری که با خرید سرور مجازی شروع به همکاری با شما کرده است، به راحتی و بدون ترک WHMCS می تواند محصولات خود را کنترل کند و خود شما هم در انجام عملیاتی مثل تغییر پلن ها، مشاهده وضعیت سرورها و تغییرات و تنظیمات مهم بخش مدیریت  آزاد هستید.

سوالات متداول

در کل لایسنس این پلتفرم در سه پلن plus، Professional و Business عرضه می شود (با گارانتی بازگشت پول در دوره استفاده 30 روزه):

پلاس: 18.95 دلار - حداکثر 25 کلاینت فعال

حرفه ای: 29.95 دلار – حداکثر 500 کلاینت فعال

کسب و کار : 44.95 دلار – بیشتر از 500 کلاینت فعال

 

کلام آخر

WHMCS یکی از محبوب ترین ابزارهای لازم برای ارائه دهندگان هاستینگ است. دلیل این محبوبیت، خودکار سازی برخی از پروسه های وقت گیر است. صاحبان کسب و کار که در اجرای عملیات مربوط به ایجاد و انتشار پلن ها و مدیریت صورتحساب با دردسرهایی روبرو هستند و به جای تمرکز روی عناصر اصلی و تاثیرگذار در موفقیت، درگیر جزئیات دیگر مربوط به حساب های مشتریان می شوند، با استفاده از این ابزار می توانند یک نفس راحت بکشند.

از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما متشکریم. امیدواریم که مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال، درخواست و نیاز به راهنمایی، می توانید با ثبت نظر خود، با ما وارد ارتباط شوید تا هر چه زودتر به شما پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل خود را را با خیال راحت وارد کنید، چون نمایش داده نخواهد شد