شما برای مطالعه این مقاله فقط 9 دقیقه وقت نیاز دارید

bitestan

مراحل کامل ثبت نام در صرافی بیتستان برای تریدرها

5/5 - (1 امتیاز)

صرافی بیتستان را می‌توان یکی از پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال داخلی دانست که شاید کمتر نام آن را شنیده باشید. با این حال پلتفرم مذکور به عنوان یکی از مراجع معتبر و کارآمد داخلی شناخته می‌شود که می‌تواند بستر امن و مناسبی برای معاملات ارز دیجیتال باشد. همین عامل هم سبب شده تا قریب به ۱۰۰ هزار کاربر آن را برای انجام معاملات خود انتخاب کنند.

از طرفی دیگر، رابط کاربری ساده و مزایای آن موجب شده تا طیف زیادی از تریدرهای تازه کار هم به دنبال مراحل کامل ثبت نام در صرافی بیتستان باشند. با این وجود بیشتر آنها به دلیل نداشتن آگاهی کافی، نمی‌دانند چگونه این پروسه را طی کنند. این موضوع همان چیزی است که موجب سردرگمی آنها شده و گاهاً آنها را در دام اشتباه‌های مختلف گرفتار می‌کند.

این موضوع همان چیزی است که ما قصد داریم تا در این مقاله بدان پرداخته و مانع از آن شویم. به همین جهت است که مرور واضحی بر روی این پلتفرم و البته نحوه استفاده از آن داشتیم. لذا اگر شما هم به دنبال ثبت نام یا استفاده از آن هستید، توصیه می‌کنیم که حتماً ما را تا انتهای این مقاله همراهی فرمایید.

یک ایده عالی برای فعالیت پرقدرت و بدون ریسک در بازارهای مالی، خرید سرور مجازی ترید است. این راهکار شما را از تمام نگرانی های مربوط به محدودیت آی پی و سرعت پایین در ثبت معاملات خلاص می کند تا بتوانید یک مسیر روشن و واضح برای خود ترسیم کنید.

معرفی صرافی بیتستان

صرافی بیتستان یکی از پلتفرم‌های جذاب برای معاملات ارزهای دیجیتال است که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۸ آغاز کرد. این مجموعه یک شرکت ثبت شده در تهران بوده که توسط جمعی از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال تأسیس شده است. هدف اصلی این صرافی، ایجاد بستری امن و بدون محدودیت برای کاربران داخلی است تا بتوانند دور از دغدغه و مشکلات صرافی‌های خارجی، به فعالیت در این بازار مشغول شوند.

این پلتفرم جزو معدود نمونه‌هایی است که به صورت هم‌زمان، مجوز فعالیت از نظام صنفی رایانه‌ای را داشته و عضو انجمن فینتک و بلاک چین ایران است. مازاد بر این فعالیت آن تماماً در چارچوب قوانین حاکمیتی و مبارزه با پول‌شویی کشور حرکت می‌کند. همین عامل سبب شده تا به عنوان یک بستر مناسب برای معامله گران بدل شود.

صرافی بیتستان در حال حاضر بیش از یک صد ارز دیجیتال را در بستر خود لیست کرده است. مازاد بر این، روزانه هزاران تراکنش مختلف در بستر آن صورت می‌گیرد. همین عامل باعث شده تا حجم نقدینگی کارآمدی داشته باشد. این پلتفرم یکی از سریع‌ترین سیستم‌های پشتیبانی را دارد. به نحوی که مشتریان آن کمترین زمان ممکن را برای دریافت پاسخ‌هایشان معطل می‌مانند.

افزون بر این موارد، تیم توسعه دهنده هم در بخش بلاگ آن، آموزش‌های مختلف و اخبار لازم برای کمک به فرایند ترید معامله گران را قرار می‌دهند. این موضوع در کنار رابط کاربری ساده و ابزارهای تحلیل مختلفی که در داخل این شبکه قرار گرفته، زمینه فعالیت را برای کاربران تسهیل می‌کند. ترکیب کلی این فاکتورها در کنار همدیگر باعث شده تا صرافی بیتستان، به عنوان یک گزینه مناسب و محبوب برای افراد تازه کار شناخته شود.

مزایا و معایب صرافی بیتستان

تمامی پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال، دارای دو جنبه مثبت و منفی هستند. در واقع توازن همین جنبه‌های مثبت و منفی است که می‌تواند یک پلتفرم را برای گروه مشخصی از کاربران ایده آل کرده و برای گروه دیگری آن را نامناسب جلوه دهد. متأسفانه بیشتر افراد در مورد جنبه‌های مثبت و منفی پلتفرم بیتستان آگاهی ندارند.

همین موضوع هم باعث می‌شود تا قادر به تصمیم‌گیری‌های صحیح در این زمینه نباشند. صرافی بیتستان هم از این قاعده مستثنا نیست. در واقع این پلتفرم هم نقاط ضعف و قوت خاصی دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم‌گیری‌های هوشمندانه‌تری داشته باشید. ما در ادامه مزایا و معایب صرافی بیتستان را خدمت شما ذکر کرده‌ایم تا این فرایند برایتان ساده‌تر شود.

مزایای صرافی ارز دیجیتال بیتستان

 1. اعتبار بالا از منظر قانونی 
 2. پشتیبانی سریع 
 3. رابط کاربری ساده 
 4. بستر امن 
 5. سرعت بالا 
 6. داشتن بلاگ آموزشی و خبری 
 7. امکان واریز و برداشت نامحدود 
 8. شیوه‌های سفارش گذاری متنوع

معایب صرافی ارز دیجیتال بیتستان

 1. نداشتن اپلیکیشن‌ها برای تلفن همراه 
 2. نداشتن قابلیت فروش تعهدی 
 3. کم بودن تنوع ارزهای دیجیتال در مقایسه با رقبای داخلی و خارجی 

مراحل ثبت نام در صرافی بیتستان

مراحل ثبت نام در صرافی بیتستان یکی از مهم‌ترین موضوعات و چالش‌هایی است که پیش روی مشتریان تازه‌ی این پلتفرم قرار دارد. در واقع آنها به خوبی نمی‌دانند که برای استفاده از این پلتفرم، باید چه مراحلی را پشت سر بگذارند. این موضوع هم موجب سردرگمی آنها می‌شود؛ حتی گاهاً اشتباهاتی را هم در پی دارد. ما در ادامه سعی کردیم تا مراحل کامل ثبت نام در صرافی بیتستان را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. بدین منظور باید به وب سایت بیتستان مراجعه فرمایید. در این حالت با تصویری همچون شکل زیر مواجه خواهید شد.

صفحه اصلی صرافی بیتستان

در این پلتفرم هم گزینه ثبت نام در گوشه بالا و سمت چپ قرار دارد. البته در قسمت میانی کادر هم این گزینه وجود دارد. با کلیک بر روی آن به فرمی مانند زیر هدایت می‌شوید که در آن اطلاعات اولیه برای ثبت نام از شما درخواست می‌شود.

شروع مراحل ثبتنام در بیتستان

در نظر داشته باشید که واردسازی شماره موبایل و ایمیل الزامی است. مازاد بر این در بخش کد معرف می‌توانید عبارت xxx را وارد کنید. با این کار مشمول دریافت تخفیف در کارمزد معاملات خواهید شد. پس از این کار یک کد تأیید به شماره موبایل شما ارسال می‌شود که بایستی آن را در کادر بعدی وارد کنید. پس از آن به فرم دیگری ارجاع داده می‌شوید که از شما می‌خواهد تا یک رمز عبور برای حساب کاربری خود تعیین کنید.

وارد کردن رمز عبور در بیتستان

در نظر داشته باشید رمز عبور شما باید دست کم ۸ کاراکتر بوده و حتماً ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی باشد. بعد از تعیین رمز عبور و پذیرش آن، فرایند ثبت نام شما تکمیل شده و می‌توانید به پنل کاربری‌تان دسترسی داشته باشید. البته باید بدانید که این پلتفرم هم مانند سایر نمونه‌های معتبر داخلی، صرفاً با ثبت نام اولیه امکان معاملات ریالی را برای شما مقدور نمی‌کند؛ بلکه می‌بایست حتماً احراز هویت خود را هم انجام دهید.

کلیک کنید  مراحل ثبت نام در صرافی ایرانی او ام پی فینکس (OMPFinex) برای تریدرها

احراز هویت در صرافی بیتستان

همان گونه که اشاره کردیم، این پلتفرم در چهارچوب قوانین مبارزه با پول‌شویی عمل می‌کند. به همین جهت است که هرگونه معامله ریالی در داخل آن، منوط به احراز هویت و ارائه اطلاعات الزامی است. لذا تا زمانی که شما احراز هویت خود را کامل نکنید، قادر به استفاده از خدمات آن نخواهید بود.

نکته قابل توجه در رابطه با احراز هویت داخل صرافی بیتستان، نبود محدودیت‌ها و سطوح مختلف است. به عبارت ساده‌تر، شما یک بار احراز هویت را انجام داده و پس از آن دیگر هیچ محدودیتی برای واریز و برداشت نخواهید داشت. این عامل سبب شده تا پلتفرم مورد نظر بتواند برای تریدرها، گزینه مناسبی باشد؛ چرا که در زمان آنها صرفه‌جویی خواهد کرد.

برای انجام احراز هویت در داخل این پلتفرم کافی است از منوی داشبورد، گزینه احراز هویت را انتخاب کنید. در این حالت به صفحه‌ای مانند زیر هدایت می‌شوید که در آن به شما نکات الزامی را یادآور می‌شود.

شروع احزار هویت در بیتستان

بعد از مطالعه این موارد، بر روی گزینه شروع احراز هویت کلیک کنید. در این حالت به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول مشخصات کاربری بوده و اطلاعات زیر را از شما درخواست می‌کند.

وارد کردن مشخصات کاربری در بیتستان

شما باید اطلاعات مذکور را به صورت کامل و با دقت وارد کنید. در نظر داشته باشید که شماره ملی شما هم به صورت مستقیم از دیتابیس ثبت احوال فراخوانی می‌شود. پس از آن سایر اطلاعات وارد شده، با این شماره ملی مطابقت داده می‌شود. لذا هرگونه اشتباه در آن، باعث رد شدن پرونده‌تان خواهد شد. پس از وارد کردن این اطلاعات، نوبت به بخش دوم احراز هویت می‌رسد.

آپلود مدارک لازم برای احزار هویت در بیتستان

همان گونه که مشاهده می‌کنید، شما باید در این بخش کارت ملی و کارت بانکی خود را به یک کاغذ سفید چسبانده و در زیر آن عبارت “جهت احراز هویت در بیتستان” را به صورت دست‌نویس و با شکلی خوانا بنویسید. پس از آن کاغذ مربوطه را در مقابل صورت خود گرفته و یک سلفی بگیرید. شما باید سلفی مورد نظر را در بخش مربوطه بارگذاری کنید.

در نظر داشته باشید که در این پروسه نباید هیچ گونه ابزار تغییر دهنده چهره مانند کلاه، عینک، آرایش یا …. استفاده کرده باشید. پس از این اقدام گزینه بررسی اطلاعات را بزنید. یک کد پیگیری به نام کد احراز هویت به شما داده می‌شود که می‌توانید بعدها نتیجه را به وسیله آن پیگیری فرمایید.

بعد از این فرایند، عملاً پرونده شما تشکیل شده و در صف بررسی قرار می‌گیرد. غالباً کارشناسان طی ۱ الی ۲ روز کاری، پرونده شما را بررسی کرده و نتیجه آن را به شما اطلاع می‌دهند. در صورتی که مدارک شما فاقد مشکل باشد، احراز هویتتان تأیید شده و می‌توانید به صورت نامحدود از خدمات این پلتفرم استفاده کنید.

فعال‌سازی تأیید دو مرحله‌ای در صرافی بیتستان

تأیید هویت دو عاملی با برنامه گوگل انتیکتور را می‌توان یکی از بهترین راهکارهایی دانست که می‌تواند امنیت حساب شما را تا حد زیادی افزایش دهد. در واقع بر مبنای این روش، جهت ورود به حساب یا برداشت از آن، باید حتماً علاوه بر رمز عبور اولیه، کد یکبار مصرفی را هم وارد کنید. این راهکار سبب می‌شود تا حتی در صورت افشای اطلاعات ورود به حساب، باز هم امکان سوء استفاده از آن مقدور نباشد.

روش‌های مختلفی برای تأیید هویت دو عاملی وجود دارد که محبوب‌ترین و البته بهترین آنها، استفاده از برنامه گوگل انتیکتور است. این برنامه از استانداردهای امنیتی بالایی پیروی می‌کند. مازاد بر این، هر سی ثانیه کدی ۶ رقمی و تصادفی را تولید می‌کند که صرفاً همان کد برای ورود اعتبار دارد. به همین جهت است که اغلب صرافی‌های معتبر از جمله بیتستان هم آن را برای افزایش امنیت دارایی کاربران فعال کرده‌اند.

در نظر داشته باشید که تأیید دو مرحله‌ای با اس‌ام‌اس، به صورت پیش فرض برای پرداخت‌های شما فعال است. اما برنامه گوگل می‌تواند اعتبار بیشتری داشته باشد. همچنین می‌توان به صورت اختیاری آن را برای فرایند ورود به حساب هم فعال کنید. برای این موضوع کافی است تا از منوهای داشبورد، گزینه پروفایل را انتخاب کنید.

فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای با ga

پس از این کار بر روی گزینه فعال می‌کنم در مقابل برنامه گوگل آنتیکتور کلیک کنید. در این حالت پنجره‌ای برای شما نشان داده می‌شود که می‌گوید با فعال سازی گوگل، تأیید دو مرحله‌ای با پیامک غیر فعال خواهد شد. با کلیک بر روی گزینه تأیید و ادامه، به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که از شما می‌خواهد تا کد ۶ رقمی اس ام‌اس شده برای تلفن همراهتان را وارد کنید. پس از وارد کردن آن، به صفحه دیگری می‌روید که لینک دانلود برنامه گوگل را در خود دارد.

دانلود برنامه ga برای احراز هویت در bitestan

بعد از دانلود برنامه مذکور، آن را در تلفن همراهتان نصب کنید. پس از آن گزینه افزودن که در گوشه پایین و سمت راست برنامه وجود دارد را بزنید. با این کار یک گزینه دیگر برای شما باز می‌شود که یکی از آنها اسکن و دیگری وارد کردن دستی است. برای هر دو حالت باید مجدد به صفحه صرافی برگشته و بر روی گزینه بعد کلیک کنید. در این حالت به صفحه دیگری هدایت می‌شوید که اطلاعات لازم برای فعال‌سازی را در خود دارد.

اسکن بارکد یا وارد کردن رمز برای فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای

چنانچه گزینه اسکن را انتخاب کرده باشید، می‌توانید بارکد موجود در این صفحه را اسکن کنید تا به صورت مستقیم حساب شما در برنامه گوگل انتیکتور ایجاد شود. اگر برای وارد کردن دستی هم اقدام کرده باشید، کافی است تا کد موجود در این مرحله را کپی کرده و در بخش مربوطه قرار دهید. پس از این کار، بر روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید. بعد از این مرحله از شما خواسته می‌شود تا عبارت بازیابی را ذخیره کنید.

در نظر داشته باشید که اگر حساب کاربری شما از دسترس خارج شده یا تلفن همراهتان مفقود شود، تنها با استفاده از این کد می‌توانید مجدد برنامه مورد نظر را بازیابی کنید. پس در نگهداری آن کوشا باشید. بعد از طی کردن این مرحله، از شما درخواست می‌شود تا کد ۶ رقمی ایجاد شده در برنامه گوگل انتیکتور را وارد کنید. با این کار فرایند فعال سازی شما نهایی شده و می‌توانید از این قابلیت بی‌نظیر برای افزایش امنیت حساب خود کمک بگیرید.

سخن آخر

صرافی بیتستان را می‌توان یکی از پلتفرم‌های کارآمدِ ایرانی برای معاملات ارزهای دیجیتال دانست. این پلتفرم رابط کاربری ساده‌ای داشته و از پشتیبانی سریع برخوردار است. همین عامل هم باعث شده تا برای افراد تازه کار جذابیت داشته باشد. ما در این مقاله سعی کردیم تا مراحل ثبت نام در صرافی بیتستان را به صورت کامل خدمت شما عزیزان بیان کنیم. با این حال اگر هنوز سؤال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید از طریق بخش نظرات با ما مطرح فرمایید.

مطالب مشابهی که شاید علاقمند باشید

من زهرا پیرجانی دانشجوی رشته نرم افزار هستم. علاقه ای که به یادگیری مطالب جدید دارم باعث شد که انگیزم برای فعالیت در حوزه تولیدمحتوا بیشتر شود. تمام تلاشم این است که با درک کامل موضوع، محتوایی ساده و کامل تهیه کنم که برای همه علاقمندان مفید و کاربردی باشد. یادگیری مطالب جدید و آموزش اونها به بقیه، بهترین کاری هست که می توانم برای رشد خودم و همچنین کمک به رشد علاقمندان به مباحث مورنظر انجام بدم.

دیدگاه های شما

برای دریافت این مقاله لطفا ایمیلتان را وارد کنید

می توانید مقاله را دانلود کنید یا پرینت بگیرید