شما برای مطالعه این مقاله فقط 9 دقیقه وقت نیاز دارید

bit24-Exchange-Market

مراحل ثبت نام در صرافی ایرانی ‌‌Bit24‌‌ برای‌‌ تریدرها

5/5 - (3 امتیاز)

صرافی Bit24 را می‌توان به عنوان یکی از ایده آل‌ترین صرافی‌های داخلی دانست که امکانات و قابلیت‌های متنوعی را در اختیار تریدرها قرار می‌دهد. همین عامل هم باعث شده تا به عنوان یکی از بهترین و البته کارآمدترین پلتفرم‌های داخلی شناخته شود. این فاکتور هم میزان تقاضا برای ثبت نام در صرافی bit24 را افزایش داده است. 

صرافی بیت ۲۴ را می‌توان یکی از معتبرترین و البته بهترین پلتفرم‌های معاملات داخلی دانست که تعداد قابل توجهی از معامله‌گران، از آن استفاده می‌کنند. این پلتفرم یکی از متنوع‌ترین بازارهای معاملاتی را دارد. همین عامل هم میزان تقاضا برای آن را افزایش داده است.

با این حال باید عنوان کنیم که بخش قابل توجهی از هم‌وطنان، به خوبی با نحوه ثبت نام و استفاده از خدمات این پلتفرم آشنایی ندارند. این موضوع همان چیزی است که ما قصد داریم تا در ادامه این مقاله به آن بپردازیم. اگر شما هم تمایل دارید با مراحل ثبت نام در صرافی Bit24 آشنا شده یا در این رابطه اطلاعات بیشتری را کسب کنید، حتماً ما را تا انتهای این مقاله همراهی فرمایید. 

اگر هم به هر دلیلی برای ترید نیاز به یک آی پی ثابت و سرعت اینترنتی بالا دارید تا در ثبت معاملات خود در صرافی های خارجی به مشکل نخورید، توصیه ما خرید سرور مجازی ترید است. با این کار می توانید هم سرعت و هم کیفیت معاملات خود را بالا ببرید و نگران بلوکه شدن حساب کاربری خود (به خاطر آی پی ایرانی) نباشید.

مراحل ثبت نام در صرافی ایرانی Bit24 

مراحل ثبت نام در بیت ۲۴ یکی از مهم‌ترین سؤالات و البته دغدغه‌هایی است که بیشتر کاربران با آن مواجه هستند. در واقع افراد تازه کار به خوبی مراحل ثبت نام در صرافی bit24 را نمی‌دانند. همین عامل باعث می‌شود مرتکب اشتباهات مختلفی شده و گاهاً پروسه ثبت نام آنها به طول بینجامد. این موضوع همان چیزی است که ما سعی کردیم تا با آموزش زیر آن را برطرف کنیم. 

برای ثبت نام در bit24 می‌بایست به وب سایت رسمی Bit24 مراجعه کنید. البته شما می‌توانید برای این امر، از اپلیکیشن‌های آنها هم استفاده کنید. با این حال رابط کاربری هر دو یکسان بوده و به همین جهت ما هم روند آموزش را بر مبنای وب سایت در پیش می‌گیریم. زمانی که وارد این وب سایت شوید، با تصویری مشابه شکل زیر مواجه خواهید شد.صفحه اصلی برای شروع مراحل ثبتنام در bit24

همان گونه که مشاهده می‌کنید، در گوشه بالا و سمت چپ کادر، گزینه ورود یا ثبت نام وجود دارد. با کلیک بر روی آن به صفحه‌ای مشابه شکل زیر هدایت می‌شوید که همان فرم ثبت نام در صرافی bit24 است.تنظیم شماره تلفن در بیت ۲۴

در این قسمت شما باید ابتدا شماره تماس خود را وارد کنید. پس از این کار یک کد تأیید ۶ رقمی برای شما ارسال می‌شود که می‌بایست آن را در کادر بعدی وارد کنید. بعد از این کار به یک فرم دیگر هدایت می‌شوید که می‌بایست در آن رمز عبور و کد دعوت خود را وارد کنید.تنظیم پسورد حساب bit24

برای کد دعوت می‌توانید از عبارت XXX استفاده کنید. با این کار مشمول دریافت تخفیف در کارمزد معاملات خود خواهید شد. پس از وارد نمودن این اطلاعات به فرم دیگری هدایت می‌شوید که باید در آن اطلاعات هویتی خود را وارد کنید. این اطلاعات برای فراهم سازی امکان فعالیت در صرافی بیت ۲۴ الزامی است. جزئیات این اطلاعات به شرح زیر است.احراز هویت در بیت ۲۴

در نظر داشته باشید که تلفن ثابت و کد پستی الزامی نیست. اما برای مابقی موارد باید حتماً فیلدها را کامل کنید. مهم‌ترین موردی که در این زمینه وجود دارد، شماره ملیتان است که باید حتماً آن را به شکل صحیح وارد کنید. پس از این اطلاعات احراز هویت سطح ۱ شما انجام شده و پیامی مشابه شکل زیر دریافت می‌کنید.ثبتنام موفق در bit24

همان گونه که مشاهده می‌فرمایید، پس از این اقدامات شما می‌توانید به صورت نامحدود، هرگونه ارز دیجیتال را به این صرافی واریز کنید. افزون بر این موارد، می‌توانید به صورت نامحدود هم ارز دیجیتال را برداشت نمایید. با این حال برای افزایش سقف برداشتِ دارایی به صورت ریال، بایستی احراز هویت خود را کامل کنید. چراکه تنها در این حالت است که شما می‌توانید به تمامی امکانات سایت دسترسی داشته باشید. ولی فعلاً تنها وارد سایت شوید تا بتوانید امکانات را مشاهده کنید.

نحوه احراز هویت در صرافی Bit24 

نحوه احراز هویت در صرافی بیت ۲۴ یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورهایی است که نباید از آن غافل شد. در واقع شما برای اینکه بتوانید برداشت ریالی را در داخل این پلتفرم داشته باشید، باید احراز هویت خود را به صورت کامل انجام دهید. البته همان گونه که در بالاتر هم مشاهده کردیم، بعد از ثبت نام اولیه، احراز هویت شما به سطح ۱ می‌رسد. 

یعنی امکان واریز و برداشت ارز دیجیتال را دارید. اما قابلیت برداشت ریالی ندارید. برای این موضوع هم باید سطح کاربری خود را ارتقا دهید. بدین منظور هم باید اطلاعات دیگری را ارائه دهید. برای این موضوع هم باید وارد پنل کاربری خود شوید. در قسمت بالای پنل کاربری و در کنار نام شما، گزینه‌ای به نام ثبت اطلاعات وجود دارد که با کلیک بر روی آن می‌توانید نسبت به تکمیل اطلاعات احراز هویت خود اقدام فرمایید. 

بعد از کلیک بر روی این گزینه، به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که در آن جزئیاتی از سطح کاربری شما و اطلاعات وارد شده وجود دارد. شما می‌توانید اطلاعات پایه قبلی را ویرایش کنید. در گوشه بالا و سمت چپ کادر، گزینه ارتقای سطح کاربری وجود دارد که با کلیک بر روی آن، به صفحه دیگری هدایت می‌شوید که مشابه شکل زیر است.آپلود تصویر همراه با متن نمونه برای احراز هویت در بیت ۲۴

همان گونه که مشهود است، شما باید در این مرحله متن مذکور را بر روی کاغذ نوشته و آن را در دست خود بگیرید. در دست دیگر هم باید کارت ملی خود را قرار دهید. در این حالت یک سلفی از خود گرفته و آن را آپلود کنید. در نظر داشته باشید که شما نباید در سلفی از عینک، کلاه، آرایش یا سایر فاکتورهای تغییر دهنده قیافه استفاده کنید. افزون بر این موارد، بایستی شئونات اسلامی را هم رعایت کنید. 

پس از ارسال این عکس، پرونده شما تشکیل شده و احراز هویت شما به پایان می‌رسد. به همین جهت می‌توانید از قابلیت برداشت ریالی هم استفاده کنید. البته باید به خاطر داشته باشید که برای فرایند معاملات، بایستی حتماً کارت بانکی خود را ثبت کنید. بدین منظور هم باید از منوی کناری، گزینه کارت‌های بانکی را انتخاب کنید. در این حالت تصویری مشابه شکل زیر را مشاهده می‌کنید که از شما می‌خواهد تا اطلاعات کارت بانکی‌تان را ثبت کنید.ثبت کارت اعتباری در bit24

کلیک کنید  مراحل ثبت نام در صرافی رمزینکس برای تریدرها

این اطلاعات شامل شماره کارت، شماره حساب و شماره شبا است. در نظر داشته باشید کارت بانکی می‌بایست حتماً به نام خودتان باشد. مازاد بر این، باید تمام واریز و برداشت‌های صرافی هم از طریق آن صورت بگیرد.

فعال کردن تأیید دو عاملی در صرافی Bit24 

تأیید دو عاملی را می‌توان یکی از بهترین و البته کارآمدترین روش‌ها برای افزایش امنیت حساب کاربری در صرافی‌های بزرگ دانست. در واقع تأیید دو عاملی کمک می‌کند تا در صورت افشای اطلاعات ورود به حساب، باز هم امکان دسترسی اشخاص ثالث به حساب کاربری شما وجود نداشته باشد. به همین جهت است که تقریباً تمام صرافی‌های بزرگ آن را قرار داده‌اند. 

بیت ۲۴ هم یکی از این صرافی‌ها بوده که قابلیت مذکور را در بهترین حالت ممکن برای کاربرانش فراهم کرده است. برای اینکه بتوانید این قابلیت را فعال کنید، باید به گزینه تنظیمات امنیتی در داشبورد خود مراجعه فرمایید. در این حالت با تصویری مشابه شکل زیر مواجه خواهید شد که تقریباً تمام قابلیت‌های امنیتی این صرافی را به شما نشان می‌دهد.ویژگی های احراز هویت بیت ۲۴

همان گونه که می‌بینید، این پلتفرم امکان تأیید دو مرحله‌ای را به وسیله ایمیل، پیامک و برنامه گوگل آنتیکتور برای شما قرار داده است. به صورت پیش فرض تأیید دو مرحله‌ای با پیامک برای تمامی افراد در دسترس است. با این حال استفاده از برنامه گوگل انتیکتور می‌تواند یکی از ایمن‌ترین روش‌های ممکن باشد؛ چرا که عملاً دسترسی شخص ثالث به آن محدود بوده و می‌تواند از لحاظ امنیتی، سطح بالایی داشته باشد. 

برای اینکه بتوانید از این قابلیت استفاده کنید، کافی است تا بر روی گزینه فعال سازی در بالا کلیک کنید. در این حالت تصویری مشابه شکل زیر برای شما نمایش داده می‌شود که لینک دانلود برنامه مورد نظر را در خود دارد.احراز هویت دو مرحله ای در بیت ۲۴ با برنامه google authenticator

شما می‌بایست برنامه مورد نظر را متناسب با نوع سیستم عاملتان دانلود کنید. پس از نصب این برنامه یک گزینه “به اضافه” در گوشه سمت راست و پایین آن قرار دارد. با کلیک بر روی آن می‌توانید یک پروژه جدید را اضافه کنید. بعد از این اقدام به صفحه صرافی برگشته و بر روی گزینه قدم بعدی کلیک کنید. در این حالت با تصویری مشابه شکل زیر مواجه می‌شوید که کد فعال سازی پروژه را در برنامه گوگل انتیکتور به شما می‌دهد.اسکن بارکد در برنامه google authenticator

شما باید کد فوق را در برنامه مورد نظر وارد کنید. لازم به ذکر است که می‌توانید از قابلیت اسکن بارکد هم استفاده کنید. اما چنانچه تمام فرایند را با یک دستگاه انجام می‌دهید، یقیناً باید کد را کپی کنید. به خاطر داشته باشید که در صورت گم شدن گوشی، حذف شدن برنامه گوگل انتیکتور، از بین رفتن اطلاعات ورود و… تنها به وسیله این کد می‌توانید آن را بازیابی کرده و مجدداً به حساب خود دسترسی داشته باشید. لذا توصیه می‌کنیم تا آن را در مکان امنی نگهداری کنید.

بعد از وارد کردن این کد، بر روی گزینه بعدی در صفحه صرافی کلیک کنید. با این کار یک فرم به شما نمایش داده می‌شود که باید کد ۶ رقمی ایجاد شده در گوگل انتیکتور را در آن وارد کنید. چنانچه کد وارد شده صحیح باشد، تأیید دو عاملیتان فعال شده و می‌توانید از آن برای ورود به حسابتان استفاده کنید. 

نکته قابل توجهی که در رابطه با این صرافی وجود دارد، این است که می‌توانید به صورت اختیاری، تأیید دو مرحله‌ای را برای اقداماتی نظیر برداشت نقدی، فروش از کیف پول ارزی، لاگین به حساب و… فعال کنید. البته باید خاطرنشان کنیم که طبق قوانین جدید صرافی، تأیید دو مرحله‌ای گوگل، جهت فرایند برداشت امری اجباری است. به همین جهت ما هم رویه فعال سازی آن را خدمت شما عزیزان قرار دادیم.

معرفی صرافی Bit24 

قبل از اینکه بخواهیم به بررسی مراحل ثبت نام در صرافی بیت 24 بپردازیم، بهتر است ابتدا مروری بر روی خود این پلتفرم داشته باشیم؛ چرا که یقیناً این موضوع می‌تواند دیدگاه شما در رابطه با این مقاله را بهبود بخشد. در واقع این پلتفرم فعالیت خود را از سال ۱۳۹۸ در تهران آغاز کرد. در آن دوره، تعداد زیادی از پلتفرم‌های خارجی، کاربران ایرانی را تحریم کرده بودند. همین عامل هم باعث شده بود تا برنامه نویسان و متخصصان داخلی، به دنبال ایجاد یک زیرساخت مناسب و کارآمد بگردند. 

بیت ۲۴ یکی از این زیرساخت‌های ایده‌آل است که توانسته طی این چند سال اخیر، رشد قابل توجهی را تجربه کند. به نحوی که این پلتفرم در حال حاضر، بیش از ۵۰۰ ارز دیجیتال مختلف را در بستر خود لیست کرده است. علاوه بر این، بیش از نیم میلیون تریدر هم به آن اعتماد کرده‌اند. این موضوع می‌تواند به سادگی هرچه تمام‌تر نشان دهنده گستردگی و سطح کارایی آن باشد. البته پلتفرم سازنده تنها به همین مورد بسنده نکرده؛ بلکه سعی داشته تا روزبه‌روز بر میزان امکانات و قابلیت‌های خود بیفزاید. 

به همین جهت هم بوده که به طور پیوسته، امکانات و قابلیت‌های جدیدی را رونمایی می‌کند که قادر است به کاربران کمک کند تا تجربه بهتری داشته باشند. برای مثال قابلیت معامله حرفه‌ای، سیستم کسب درآمد، احراز هویت سریع، سرعت بالای انتقال، کیف پول اختصاصی و امن، پشتیبانی ۲۴ ساعته و …. از جمله این ویژگی‌ها است که باعث شده تا پلتفرم بیت ۲۴، به عنوان یکی از محبوب‌ترین و البته بهترین پلتفرم‌های ممکن برای کاربران ایرانی شناخته شود.

مزایا و معایب صرافی بیت 24

هر پلتفرم ارز دیجیتالی که در بازار ایران فعالیت داشته باشد، دارای ۲ جنبه مثبت و منفی است. در واقع آگاهی از این جنبه‌های مثبت و منفی همان چیزی است که به معامله‌گران کمک می‌کند تا انتخاب‌های بهتری داشته و بتوانند گزینه ایده‌آل‌تری را برای رفع نیازهای خود انتخاب کنند. صرافی ارز دیجیتال بیت ۲۴ هم از این قاعده مستثنا نیست.

مزایای صرافی ارز دیجیتال بیت ۲۴

 • تنوع بالای ارزهای دیجیتال 
 • کارمزد پایین 
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته 
 • سیستم کسب درآمد 
 • کیف پول امن و اختصاصی 
 • تنوع در شیوه‌های سفارش گذاری 
 • رابط کاربری ساده و جذاب 
 • وبلاگ آموزشی 
 • داشتن اپلیکیشن‌های متنوع 
 • و…

معایب صرافی بیت ۲۴

 • نداشتن قابلیت فروش تعهدی 
 • نداشتن پشتیبانی از ربات‌های معامله‌گر 
 • عدم اتصال مستقیم به استخرهای استکینگ

سخن آخر

صرافی بیت ۲۴ را می‌توان یکی از بهترین و البته کارآمدترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی دانست که قابلیت‌ها و امکانات متنوعی را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. این صرافی یکی از متنوع‌ترین بازارهای داخلی را دارد. به نحوی که بیش از ۵۰۰ ارز دیجیتال گوناگون در آن لیست شده است. همین عامل هم میزان تقاضا برای ثبت نام در صرافی bit24 را افزایش داده است. 

مطالب مشابهی که شاید علاقمند باشید

من زهرا پیرجانی دانشجوی رشته نرم افزار هستم. علاقه ای که به یادگیری مطالب جدید دارم باعث شد که انگیزم برای فعالیت در حوزه تولیدمحتوا بیشتر شود. تمام تلاشم این است که با درک کامل موضوع، محتوایی ساده و کامل تهیه کنم که برای همه علاقمندان مفید و کاربردی باشد. یادگیری مطالب جدید و آموزش اونها به بقیه، بهترین کاری هست که می توانم برای رشد خودم و همچنین کمک به رشد علاقمندان به مباحث مورنظر انجام بدم.

دیدگاه های شما

برای دریافت این مقاله لطفا ایمیلتان را وارد کنید

می توانید مقاله را دانلود کنید یا پرینت بگیرید