Good Windows VPS features

باید ها و نباید ها برای داشتن یک سرور مجازی ویندوز خوب

Rate this post

یک سرور مجازی ویندوز خب باید دارای برخی ویژگی ها باشد. خرید یک سرور مجازی ویندوز خوب یک چیز است و خوب نگه داشتن آن چیز دیگری است. پس از خرید سرویس ، می توانید برخی از پیکربندی ها را روی سرویس خود و حتی خارج از آن انجام دهید تا تجربه بهتری از استفاده از سرور مجازی ویندوز را داشته باشید.

1. اقدامات امنیتی در سرور مجازی ویندوز

شما همیشه باید سعی کنید یک سرویس ایمن داشته باشید ، نه فقط به دلیل امنیت شخصی خود بلکه برای همه کاربران اینترنت. الان دلیل آنرا توضیح می دهم. حتی مهم نیست اگر داده های حساسی در داخل سرور خود داشته باشید یا نه. به هر حال باید سرویس خود را ایمن نگه دارید.

ویروسی به نام Botnet وجود دارد. این ویروس سرویس میزبانان را در بر گرفته و از آن سرویس برای حمله به سرورهای دیگر استفاده می کند. در این حالت سرویس شما به دلیل دریافت گزارش تخلف مسدود خواهد شد در حالی که روحتان هم از اتفاقی که افتاده خبر ندارد.

در این شرایط ، متخلف استفاده کننده شما هستید زیرا تمام تلاش خود را برای ایمن نگه داشتن سرور مجازی خود نکرده اید. حتی با تمام مراحل شرح داده شده در زیر ، امنیت سرویس شما 100٪ نخواهد بود ، اما مطمئناً می توانید آن را به 99٪ افزایش دهید.

تغییر پورت RDP

پورت پیش فرض پروتکل آر دی پی 3389 است. پورت ها دروازه هایی برای ورود هکر ها می باشند، بنابراین آن را به شماره ای که فقط خودتان می دانید تغییر دهید و دفعه بعد که به سرور مجازی ویندوز خود متصل شدید ، شماره پورت جدید را در کنار آی پی سرور قرار دهید.

تغییر نام کاربری

هرگونه جزئیات پیش فرض در اتصالات خطرناک است. درست مانند پورت آر دی پی ، سرورهای ویندوز نیز یک نام کاربری پیش فرض دارند و آن Administrator است. بنابراین سعی کنید نام آن را در قسمت Computer Management تغییر دهید.

رمز عبور سرور مجازی ویندوز را تغییر دهید

هکرها همیشه سعی می کنند با استفاده از حملات دیکشنری رمز ورود شما را هک کنند. در این روش ، هکرها یک لیست طولانی از رمزهای عبور دارند و آنها را آزمایش می کنند تا رمز سرور شما را پیدا کنند. برای جلوگیری می توانید یک رمز عبور قوی ، طولانی و تصادفی قرار دهید که شامل کلمات ، اعداد و حروف خاص باشد.

رمز عبور را در هیستوری سیستم ذخیره نکنید

فرض کنید دوست یا کسی از شما درخواست می کند تا با لپتاپ شما کار کند و شما آن را قبول می کنید. در این شرایط ، شما همیشه باید به آن شخص نگاه کنید ، و اگر این کار را انجام ندهید ، او ممکن است با استفاده از رمز عبور ذخیره شده، به اطلاعات حساس و مهم شما دسترسی داشته باشد

از آنتی ویروس استفاده کنید

در اینترنت ما به بسیاری از وب سایت ها می رویم. این وب سایت ها می توانند شامل بدافزار ، بات نت ، ویروس ، تروجان و غیره باشند. ما حتی ممکن است بعضی از ویروس ها را در طی سال ها درک نکنیم در حالی که در سیستم ما وجود دارند، بنابراین همیشه از یک آنتی ویروس خوب استفاده کنید.

2. بهبود سرعت سرور مجازی ویندوز

منابع سرور را بررسی کنید

کمبود منابع می تواند سرعت سرور شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، دقیقاً مانند لپ تاپ یا کیس خود. قبل از خرید سرور مجازی ویندوز، من همیشه بررسی می کنم که برای چه چیزی به سرور مجازی ویندوز نیاز دارم و باید چه سیستم عاملی را انتخاب کنم.

به عنوان مثال ، استفاده از کنترلر دامنه یا راه اندازی ایمیل سرور منابع بیشتری به نسبت وبگردی نیاز دارند. بنابراین اگر سرور مجازی ویندوز دارید ، منابع را بررسی کنید و در صورت نیاز بیشتر، آن را ارتقا دهید.

سرعت اینترنت خود را بررسی کنید

برای داشتن اتصال سریعتر به سرور ، علاوه بر معیارهای دیگر ، باید اتصال اینترنتی خوبی نیز داشته باشید زیرا از طریق اینترنت به سرور RDP متصل هستید.

به جای VNC از RDP استفاده کنید

پروتکل VNC از طریق اتصال از راه دور به سیستم شما متصل می شود ، اما سرعت آن بسیار کند است. به جای VNC ، از RDP استفاده کنید تا ارتباط صاف و سریع تری با سرور داشته باشید.

موقعیت سرور خود را بررسی کنید

بهتر است موقعیتی برای سرور خود انتخاب کنید که نزدیک شما باشد. تمام پکت هایی که بین شما و سرور از راه دور انتقال می یابند، روی گره ها حرکت می کنند و اگر مکان شما نزدیک به سرور نباشد ، گره های بیشتری وجود دارد که بسته های شبکه شما باید از آن عبور کنند.

3. جلوگیری برخی چیز ها

از منابع ناشناخته استفاده یا بارگیری نکنید. اینترنت مانند شهر یک محیط بزرگ است و افراد خوب و بد در شهرها وجود دارند. از آنجا که بهتر است در خیابانهای تنها ، تاریک و ناآشنای شهر تنها قدم نزنید، در اینترنت نیز نباید از وب سایتهایی استفاده کنید که به نظر قابل اعتماد نیستند و عملکرد آنها کاملاً مشخص نیست.

4. بهبود در اتصال RDP

می توان کیفیت انیمیشن ها و صفحه نمایش را کاهش داد تا سرعت اتصال کاهش یابد تا از طریق RDP اتصال سریعتری داشته باشید. برای این کار ، قبل از اتصال ، گزینه های Display را در برنامه RDP انتخاب کنید. سپس به صفحه نمایش بروید تا صفحه کوچکتر را انتخاب کنید.

همچنین ، با انتخاب گزینه Modem در برگه Experience، می توانید سرعت اتصال خود را روی کمترین میزان قرار دهید.

به طور خلاصه …

در این مقاله ، مراحل مهمی را که می توانید برای افزایش کیفیت سرویس خود بکار گیرید را از هر جنبه، توضیح دادیم. این مراحل ساده است. خودتان می توانید آنها را انجام دهید و نیازی به متخصص ندارید که این کار را برای شما انجام دهد. حتی اگر نحوه انجام آنها را نمی دانید، می توانید از نماینده پشتیبانی ارائه دهنده خود بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

در نظر بگیرید که مراحل مختلف پیچیده دیگری نیز برای ایمن سازی سرویس سرور مجازی ویندوز وجود دارند اما این موارد نیز باید برای ایمنی سرویس شما کافی باشد. به نظر شما دارندگان سرور مجازی ویندوز چه اقدامات دیگری را باید انجام دهند تا سرویس خود را خوب نگه دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل خود را را با خیال راحت وارد کنید، چون نمایش داده نخواهد شد

+ 41 = 48