شما برای مطالعه این مقاله فقط 5 دقیقه وقت نیاز دارید

Good Windows VPS features
دسته بندی : آموزش ویندوز

باید ها و نباید ها برای داشتن یک سرور مجازی ویندوز خوب

5/5 - (1 امتیاز)

یک سرور مجازی ویندوز خوب باید دارای برخی ویژگی های اصلی باشد؛ خرید یک سرور مجازی ویندوز خوب یک چیز است و خوب نگه داشتن آن چیز دیگری است، پس از خرید سرویس ، می توانید برخی از پیکربندی ها را روی سرویس خود و حتی خارج از آن انجام دهید تا تجربه بهتری از استفاده از سرور مجازی ویندوز را داشته باشید.

تهیه سرور مجازی مناسب مستلزم رعایت کردن موارد خاصی همچون افزایش اقدامات امنیتی و بهبود سرعت در سرور میباشد؛ در این دسته از مبحث آموزش ویندوز، نحوه داشتن سرور مجازی مناسب را به صورت مفید و مختصر توضیح خواهیم داد ...

1. اقدامات امنیتی در سرور مجازی ویندوز

شما همیشه باید سعی کنید یک سرویس ایمن داشته باشید، نه فقط به دلیل امنیت شخصی خود بلکه برای همه کاربران اینترنت. الان دلیل آنرا توضیح می دهم. حتی مهم نیست اگر داده های حساسی در داخل سرور خود داشته باشید یا نه، به هر حال باید سرویس خود را ایمن نگه دارید.

ویروسی به نام Botnet وجود دارد، این ویروس سرویس میزبانان را در بر گرفته و از آن سرویس برای حمله به سرورهای دیگر استفاده می کند. در این حالت سرویس شما به دلیل دریافت گزارش تخلف مسدود خواهد شد در حالی که روحتان هم از اتفاقی که افتاده خبر ندارد.

در این شرایط ، متخلف استفاده کننده شما هستید زیرا تمام تلاش خود را برای ایمن نگه داشتن سرور مجازی خود نکرده اید. حتی با تمام مراحل شرح داده شده در زیر ، امنیت سرویس شما 100٪ نخواهد بود ، اما مطمئناً می توانید آن را به 99٪ افزایش دهید.

نکته: طبیعتاً نکته اول بعد از خرید سرور مجازی ویندوز (Windows VPS)، افزایش امنیت سرور مجازی خواهد بود؛ امنیت شامل توضیحات و موارد زیادی میشود که در ادامه به بررسی موارد اصلی خواهیم پرداخت.

vps خوب

تغییر پورت RDP

پورت پیش فرض پروتکل آر دی پی 3389 است. پورت ها دروازه هایی برای ورود هکر ها می باشند، بنابراین آن را به شماره ای که فقط خودتان می دانید تغییر دهید و دفعه بعد که به سرور مجازی ویندوز خود متصل شدید ، شماره پورت جدید را در کنار آی پی سرور قرار دهید.

تغییر نام کاربری

هرگونه جزئیات پیش فرض در اتصالات خطرناک است. درست مانند پورت آر دی پی ، سرورهای ویندوز نیز یک نام کاربری پیش فرض دارند و آن Administrator است. بنابراین سعی کنید نام آن را در قسمت Computer Management تغییر دهید.

رمز عبور سرور مجازی ویندوز را تغییر دهید

هکرها همیشه سعی می کنند با استفاده از حملات دیکشنری رمز ورود شما را هک کنند. در این روش ، هکرها یک لیست طولانی از رمزهای عبور دارند و آنها را آزمایش می کنند تا رمز سرور شما را پیدا کنند. برای جلوگیری می توانید یک رمز عبور قوی ، طولانی و تصادفی قرار دهید که شامل کلمات ، اعداد و حروف خاص باشد.

رمز عبور را در هیستوری سیستم ذخیره نکنید

فرض کنید دوست یا کسی از شما درخواست می کند تا با لپتاپ شما کار کند و شما آن را قبول می کنید. در این شرایط ، شما همیشه باید به آن شخص نگاه کنید ، و اگر این کار را انجام ندهید ، او ممکن است با استفاده از رمز عبور ذخیره شده، به اطلاعات حساس و مهم شما دسترسی داشته باشد

از آنتی ویروس استفاده کنید

در اینترنت ما به بسیاری از وب سایت ها می رویم. این وب سایت ها می توانند شامل بدافزار، بات نت، ویروس، تروجان و غیره باشند. ما حتی ممکن است بعضی از ویروس ها را در طی سال ها درک نکنیم در حالی که در سیستم ما وجود دارند، بنابراین همیشه از یک آنتی ویروس خوب استفاده کنید.

کلیک کنید  5 روش فعال کردن اکانت Administrator در ویندوز 7، 10 و 11

ویندوز vps خوب

2. بهبود سرعت سرور مجازی ویندوز

منابع سرور را بررسی کنید

کمبود منابع می تواند سرعت سرور شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، دقیقاً مانند لپ تاپ یا کیس خود. قبل از خرید سرور مجازی ویندوز، من همیشه بررسی می کنم که برای چه چیزی به سرور مجازی ویندوز نیاز دارم و باید چه سیستم عاملی را انتخاب کنم.

به عنوان مثال ، استفاده از کنترلر دامنه یا راه اندازی ایمیل سرور منابع بیشتری به نسبت وبگردی نیاز دارند. بنابراین اگر سرور مجازی ویندوز دارید ، منابع را بررسی کنید و در صورت نیاز بیشتر، آن را ارتقا دهید.

سرعت اینترنت خود را بررسی کنید

برای داشتن اتصال سریعتر به سرور ، علاوه بر معیارهای دیگر ، باید اتصال اینترنتی خوبی نیز داشته باشید زیرا از طریق اینترنت به سرور RDP متصل هستید.

به جای VNC از RDP استفاده کنید

پروتکل VNC از طریق اتصال از راه دور به سیستم شما متصل می شود ، اما سرعت آن بسیار کند است. به جای VNC ، از RDP استفاده کنید تا ارتباط صاف و سریع تری با سرور داشته باشید.

موقعیت سرور خود را بررسی کنید

بهتر است موقعیتی برای سرور خود انتخاب کنید که نزدیک شما باشد. تمام پکت هایی که بین شما و سرور از راه دور انتقال می یابند، روی گره ها حرکت می کنند و اگر مکان شما نزدیک به سرور نباشد ، گره های بیشتری وجود دارد که بسته های شبکه شما باید از آن عبور کنند.

نکته مهم: قبل از خرید سرور مجازی از آسام سرور؛ میتوانید از طریق لینک روبرو به صفحه موقعیت های سرور مجازی در آسام سرور نیز؛ دسترسی داشته باشید❗

توجه: لازم به ذکر است آسام سرور با دسترسی به فضای ذخیره سازی SSD NVMe، لوکیشن های متنوع و همچنین مجهز به سیستم Raid ورژن 10 میتواند سرور مجازی های با کیفیتی را در اختیارتان بگذارد؛ به منظور تهیه سرور مورد نظر، میتوانید به صفحه خرید سرور مجازی نیز مراجعه نمائید و سرویس مورد نظر خود را فعال کنید❗

سرور مجازی ویندوز

3. جلوگیری از برخی چیز ها

از منابع ناشناخته استفاده یا بارگیری نکنید. اینترنت مانند شهر یک محیط بزرگ است و افراد خوب و بد در شهرها وجود دارند. از آنجا که بهتر است در خیابانهای تنها ، تاریک و ناآشنای شهر تنها قدم نزنید، در اینترنت نیز نباید از وب سایتهایی استفاده کنید که به نظر قابل اعتماد نیستند و عملکرد آنها کاملاً مشخص نیست.

 

4. بهبود در اتصال RDP

می توان کیفیت انیمیشن ها و صفحه نمایش را کاهش داد تا سرعت اتصال کاهش یابد تا از طریق RDP اتصال سریعتری داشته باشید. برای این کار ، قبل از اتصال ، گزینه های Display را در برنامه RDP انتخاب کنید. سپس به صفحه نمایش بروید تا صفحه کوچکتر را انتخاب کنید.

همچنین ، با انتخاب گزینه Modem در برگه Experience، می توانید سرعت اتصال خود را روی کمترین میزان قرار دهید.

بهبود در اتصال RDP در سرور مجازی ویندوز

به طور خلاصه …

در این مقاله ، مراحل مهمی را که می توانید برای افزایش کیفیت سرویس خود بکار گیرید را از هر جنبه، توضیح دادیم. این مراحل ساده است. خودتان می توانید آنها را انجام دهید و نیازی به متخصص ندارید که این کار را برای شما انجام دهد. حتی اگر نحوه انجام آنها را نمی دانید، می توانید از نماینده پشتیبانی ارائه دهنده خود بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

همچنین برای آشنایی با سرور مجازی به طور کامل می توانید مقاله VPSچیست؛ 0تا 100 سرور مجازی چیست؟ را بررسی و مطالعه فرمایید.

در نظر بگیرید که مراحل مختلف پیچیده دیگری نیز برای ایمن سازی سرویس سرور مجازی ویندوز وجود دارند اما این موارد نیز باید برای ایمنی سرویس شما کافی باشد. به نظر شما دارندگان سرور مجازی ویندوز چه اقدامات دیگری را باید انجام دهند تا سرویس خود را خوب نگه دارند؟

مطالب مشابهی که شاید علاقمند باشید

از نظر من نویسندگی باعث میشه جسارت اینو داشته باشی که هر روز بهتر از دیروز خودت باشی و اطلاعات بیشتری رو نسبت به قبل داشته باشی، در ضمن از هر جهت اطلاعات خاصی رو داشته باشی؛ ساده بگم، بهش میگن یجور پادشاهی علم، به نظر من برا همینه که میگن محتوا پادشاه است؛ کلمات نمیتونن عشقی رو که من به این حرفه دارم رو توصیف کنن؛ من عاشق کارمم و همیشه یه هدف خاص داشتم؛ پیشرفت در ساده بودن مقاله ها در حین پیچیده بودنشون، آسام سرور همون انتخابیه که باید داشته باشی، تو انتخابش شک نکن :))

دیدگاه های شما

6 دی 1400
بردیا علوی

مقاله مناسبی بود اما محتوای کمی داشت 👍👍

6 دی 1400
رادین عسکری

برای خرید سرور مجازی هم راهنمایی دارید که اون مقاله رو هم بررسی کنیم؟؟؟ 🤔🤔

برای دریافت این مقاله لطفا ایمیلتان را وارد کنید

می توانید مقاله را دانلود کنید یا پرینت بگیرید