شروع قیمت از 230 هزار تومان

گارانتی تمامی سرویس ها در آسام سرور گارانتی بازگشت وجه در صورت نارضایتی شما را دارند.

معرفی سیستم عامل CentOS

سیستم عامل CentOS یکی دیگر از انواع سیستم عامل‌های لینوکس است که اگرچه در ابتدا به‌صورت مستقل فعالیت می‌کرد، اما در سال 2014 برای اولین بار با یک شرکت قرارداد همکاری امضا کرد.

سیستم عامل CentOS هم مانند سایر توزیع‌های مشابه که از لینوکس ناشی شده‌اند رایگان است و به‌وسیله‌ی اجتماع برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگانی در سراسر جهان توسعه پیدا کرده است.

سیستم عامل CentOS با توزیع RHEL از لینوکس هم سازگاری دارد و همین ویژگی باعث شده است امکان سازگاری سیستم عامل CentOS با نرم‌افزارهای مختلف بسیار افزایش پیدا کند.

علاوه بر همه‌ی این‌ها پشتیبانی سیستم عامل CentOS از PowerPC و دسکتاپ‌هایی مثل KED باعث شده سیستم عامل CentOS یکی از پرطرفدارترین توزیع‌های لینوکس در سراسر جهان باشد.

متفاوت بودن و سعی در ارائه سرویس با کیفیت بالا از ویژگی های ماست

ویژگی های مهم که آسام سرور را متفاوت می سازد

استفاده از سیستم عامل CentOS چه مزیت‌هایی دارد؟

در ابتدا باید توجه کرد سرورهایی که از منبع سیستم عامل CentOS تغذیه می‌شوند، عملکرد پایدارتری دارند و در برابر عوامل مختلف مقاوم‌تر اند. علاوه بر این امنیت بالایی که سیستم عامل CentOS فراهم می‌آورد استفاده از آن را بسیار مورد اقبال قرار داده است.

جالب است بدانید یک نسخه از این سیستم عامل برای کسب‌وکارهای مختلف بسیار کاربردی است و می‌تواند در این زمینه هم کارایی داشته باشد.

توزیع سنت ‌او اس لینوکس بر روی هر سروری که نصب شود می‌تواند از مزایای آن استفاده کند. هماهنگی و سازگاری با نرم‌افزارهایی مثل Apache Web Server ، سامبا، BIND و CUPS از دیگر مزیت‌های سیستم عامل CentOS است.

سیستم عامل CentOS از لحاظ مالی وابسته به هیچ کمپانی یا شخصی نیست و تامین هزینه‌های آن توسط مخاطبان و طرفدارانش باعث شده، از آن به‌عنوان یک سیستم عامل مستقل یاد شود.

ورژن‌های مختلف سیستم عامل CentOS

شش ورژن عمومی مجموعه‌ای از ورژن‌هایی هستند که برای سیستم عامل CentOS منتشر شده‌اند. نامگذاری این ورژن‌ها با استفاده از اعداد مختلف انجام می‌شود. عدد اول در شناسنامه‌ی هر ورژن نشان‌دهنده‌ی دفعات بازسازی ورژن و عدد دوم نشانگر تعداد آپدیت‌هایی است که برای هر ورژن ارائه شده است.

به‌طور مثال در CentOS 6.5 عدد 6 به‌معنای تعداد آپدیت‌های ورژن موردنظر است و عدد 5 دفعات بازسازی آن ورژن را نشان می‌دهد.

چرا سیستم عامل CentOS محبوب است؟

استیبل‌بودن سیستم عامل CentOS باعث شده است این سیستم عامل هنگام کارکردن از هرگونه خطاهای ناگهانی در امان باشد. کاربرانی که از سیستم‌ عامل‌های مختلف استفاده می‌کنند، بسیار به استیبل‌بودن سیستم عامل توجه دارند چراکه اگر در روند اجرای آن خطایی رخ دهد، می‌تواند از نظر مالی ضررهای هنگفتی به کاربر وارد کند.

سیستم عامل CentOS می‌تواند این فضا را در اختیار شما قرار دهد که بتوانید با استفاده از کدنویسی‌های مختلف، قابلیت‌های جدیدی را در محیط آن اجرا کنید. علاوه بر استیبل‌بودن و منعطف‌بودن این سیستم عامل، امنیت بالای آن هم مورد تایید کاربران قرار گرفته است. سیستم عامل CentOS به‌صورت متن‌باز اداره می‌شود و تمام افراد می‌توانند بنا به نیاز یا دانش خود آن را توسعه دهند.

مطمئنا شما هم سوالاتی دارید که کاربران دیگر از ما رسیده اند که در زیر تعدادی از این سوالات وجود دارد

سوالاتی که بیشتر میپرسید

آخرین مقالات آموزشی

آموزش های تخصصی حوزه شبکه، لینوکس و ویندوز

وصل شدن به پروتکل FTP با FILEZILLA در ویندوز و لینوکس
آموزش وصل شدن به پروتکل FTP با FILE ZILLA در ویندوز و لینوکس

شما می توانید با وصل شدن به پروتکل FTP با File Zilla، هر فایلی که خواستید را بین سرور و سیستم به اشتراک بگذارید. این کار چندان سخت نیست، کافیست آموزش ها را دنبال کنید.

ابزار مانیتورینگ Netdata
آموزش نصب NetData و مانیتورینگ عملکرد سرور لینوکس

NetData یکی از محبوب ترین ابزارهای خطایابی و نظارت عملکرد سرور لینوکس است. این ابزار با ارزیابی هزارها معیار مختلف و ارائه نمودارهای معنی دار به کاربر کمک می کند که وضعیت بخش های مختلف سرور خود را ردیابی کند و اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهد.

الگوریتم اولویت با نسخه موبایل
معرفی الگوریتم اولویت با نسخه موبایل گوگل

mobile first index به معنی این است که گوگل در وهله اول برای ایندکس و رتبه بندی از نسخه موبایل صفحه استفاده می کند. پس اگر در وبسایت خود URL های جدایی را برای موبایل و دسکتاپ در نظر گرفته اید، گوگل URL موبایل را به کاربران موبایل و URL دسکتاپ را به کاربران دسکتاپ نشان می دهد. در واقع، هدف گوگل از پیاده سازی الگوریتم اولویت با نسخه موبایل، پاداش دادن به وبسایت هایی است که تمام تلاش خود را می کنند، تجربه مشابهی را برای کاربران موبایل و دسکتاپ خود رقم بزنند.