امکانات سرویس
میزان رم
فضای سرور
پردازنده
ترافیک ماهانه
پهنای باند
نوع هارد
تعداد آی پی
منابع سرور
حالت Raid (حفاظت از داده ها)
دسترسی VNC , Console
سیستم عامل
سرور مجازی پایه
250
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
1024 مگابایت
25 گیگابایت SSD
1 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
ویندوز لینوکس میکروتیک
پلن محبوب
سرور مجازی لایت
350
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
2048 مگابایت
30 گیگابایت SSD
2 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
ویندوز لینوکس میکروتیک
سرور مجازی حرفه ای
650
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
4096 مگابایت
45 گیگابایت SSD
3 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
ویندوز لینوکس میکروتیک
سرور مجازی تجاری
950
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
6144 مگابایت
60 گیگابایت SSD
4 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
ویندوز لینوکس میکروتیک
سرور مجازی پرمیوم
1,250
/
هزار تومان
ماهیانه
ثبت سفارش ثبت سفارش
8192 مگابایت
80 گیگابایت SSD
6 هسته(Intel Xeon CPU)
نامحدود
پورت 1Gbps
SSD
۱ عدد
اختصاصی
بله
قابل ارائه
ویندوز لینوکس میکروتیک

آشنایی بیشتر با قاره آسیا

آسیا بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین قاره زمین است که عمدتاً در نیمکره شرقی و شمالی واقع شده است. مساحت آسیا ۴۴۵۷۹۰۰۰ کیلومتر مربع (۱۷۲۱۲۰۰۰ مایل مربع)، حدود ۳۰ درصد از کل مساحت زمین است. این قاره که از دیرباز محل زندگی اکثریت جمعیت بشری بوده است، محل بسیاری از اولین تمدن ها بوده است. ۴.۵ میلیارد نفر آن (تا ژوئن ۲۰۱۹) تقریباً ۶۰٪ از جمعیت جهان را تشکیل می دهند.

به طور کلی، آسیا از شرق به اقیانوس آرام، از جنوب به اقیانوس هند و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی محدود می شود. مرز آسیا با اروپا یک ساختار تاریخی و فرهنگی است، زیرا هیچ جدایی فیزیکی و جغرافیایی مشخصی بین آن‌ها وجود ندارد. این تا حدودی خودسرانه است و از اولین تصورش در دوران باستان کلاسیک حرکت کرده است.

تقسیم اوراسیا به دو قاره منعکس کننده تفاوت های فرهنگی، زبانی و قومی شرقی-غربی است که برخی از آن‌ها در یک طیف متفاوت هستند و نه با یک خط تقسیم شدید. رایج ترین مرزهای پذیرفته شده، آسیا را در شرق کانال سوئز قرار می دهد که آن را از آفریقا جدا می کند؛ و در شرق تنگه های ترکیه، کوه های اورال و رود اورال و در جنوب کوه های قفقاز و دریای خزر و دریای سیاه، آن را از اروپا جدا می کند.

چین و هند از ۱ تا ۱۸۰۰ میلادی به طور متناوب بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان بودند. چین یک قدرت اقتصادی بزرگ بود و بسیاری را به شرق جذب کرد، و برای بسیاری، ثروت و شکوفایی افسانه‌ای فرهنگ باستانی هند شخصیت آسیا بود که تجارت، اکتشاف و استعمار اروپا را به خود جلب کرد.

آسیا پویایی اقتصادی (به ویژه آسیای شرقی) و همچنین رشد جمعیت قوی در طول قرن بیستم از خود نشان داده است، اما رشد کلی جمعیت از آن زمان کاهش یافته است. آسیا زادگاه اکثر ادیان اصلی جهان از جمله هندوئیسم، زرتشتی، یهودیت، جینیسم، بودیسم، کنفوسیوس، تائوئیسم، مسیحیت، اسلام، سیکیسم و همچنین بسیاری از ادیان دیگر بود.

با توجه به اندازه و تنوع آن، مفهوم آسیا؛ نامی که قدمت آن به دوران باستان برمی گردد. ممکن است در واقع بیشتر با جغرافیای انسانی (فرهنگ ها، محیط ها، اقتصاد، پیوندهای تاریخی و سیستم های دولتی.) ارتباط داشته باشد تا جغرافیای فیزیکی.

همچنین دارای ترکیبی از بسیاری از اقلیم های مختلف از جنوب استوایی از طریق بیابان گرم در خاورمیانه، مناطق معتدل در شرق و مرکز قاره تا مناطق وسیع نیمه قطبی و قطبی در سیبری است.

آسیا به ۴۹ کشور تقسیم شده است که پنج کشور آن (گرجستان، آذربایجان، روسیه، قزاقستان و ترکیه) کشورهای بین قاره ای هستند که تا حدی در اروپا قرار دارند. از نظر جغرافیایی، روسیه تا حدودی در آسیا قرار دارد، اما هم از نظر فرهنگی و سیاسی، یک ملت اروپایی محسوب می شود.

صحرای گبی در مغولستان و صحرای عربستان در سراسر خاورمیانه گسترده شده است. جنگل‌های بارانی استوایی در بسیاری از جنوب آسیا و جنگل‌های مخروطی و برگ‌ریز در شمال آن قرار دارند.

مناطق اصلی آسیا

تقسیم آسیا به مناطق توسط UNSD: شمال آسیا، آسیای مرکزی، آسیای غربی (خاور نزدیک)، آسیای جنوبی، آسیای شرقی (خاور دور)، جنوب شرقی آسیا.

شمال آسیا: به بخش وسیعی در شرق کوه‌های اورال که به سیبری نیز معروف است، اشاره دارد. این منطقه به بخش های فدرال روسیه اورال، سیبری و خاور دور روسیه تقسیم می شود. ۱۳ میلیون کیلومتر مربع (۵.۱ میلیون مایل مربع) قلمرو بزرگ با اقیانوس منجمد شمالی در شمال، روسیه اروپایی در غرب و دریای برینگ در شرق هم مرز است. سیبری در جنوب با قزاقستان، مغولستان و چین مرزهای بین المللی دارد و تقریباً ۳۶ میلیون نفر در شمال آسیا زندگی می کنند (در سال ۲۰۲۰).

غرب آسیا: اصطلاح غرب آسیا به قسمت غربی آسیا اطلاق می شود که شبه جزیره عربستان و اکثر کشورهای خاورمیانه را در بر می گیرد.

 

۱۹ کشور در غرب آسیا وجود دارد (در ژئوشیم سازمان ملل تنها هجده کشور فهرست شده است). به جز ارمنستان، گرجستان، اسرائیل و جمهوری قبرس، همه این‌ها کشورهایی هستند که اکثریت جمعیت آن مسلمان است و تقریباً ۲۷۹ میلیون نفر در این منطقه زندگی می کنند (در سال ۲۰۲۰).

شامل کشور های ارمنستان، آذربایجان، بحرین، قبرس، گرجستان، ایران، عراق، اسرائیل، اردن، کویت، لبنان، عمان، قطر، عربستان سعودی، دولت فلسطین، سوریه، ترکیه، امارات متحده عربی، یمن می شود.

تند و به استثنای افغانستان، همگی جمهوری‌های شوروی سابق بودند. تخمین زده می شود که ۷۴ میلیون نفر در آسیای مرکزی (در سال ۲۰۲۰) زندگی می کنند.

شرق آسیا: به طور متعارف شرق آسیا به بخش شرقی قاره آسیا به اضافه کشور جزیره ای ژاپن اطلاق می شود.

ژئوشیم سازمان ملل متحد پنج کشور مستقل به اضافه مناطق اداری ویژه چین هنگ کنگ و ماکائو و همچنین جمهوری چین (تایوان) را با وضعیت سیاسی نامشخص فهرست می کند و تقریباً ۱.۶۸ میلیارد نفر در آسیای شرقی (در سال ۲۰۲۰) زندگی می کنند.

منطقه شرقی آسیا کشور های چین، ژاپن، کره (شمالی)، کره (جنوبی)، مغولستان، تایوان در بر دارد.

آسیای جنوبی: به قسمت جنوبی آسیای مرکزی اطلاق می شود. این منطقه از جنوب به اقیانوس هند محدود می شود و از شمال شامل هیمالیا می شود. در جنوب آسیا هشت کشور مستقل وجود دارد. ژئوشیم سازمان ملل متحد شامل افغانستان در جنوب آسیا می شود.

حدود ۱.۹۴ میلیارد نفر در جنوب آسیا (در سال ۲۰۲۰) زندگی می کنند.

بنگلادش، بوتان، هند، مالدیو، نپال، پاکستان، سری لانکا از کشور های واقع در این منطقه می باشند.

آسیای جنوب شرقی: به بخشی از آسیا اطلاق می شود که شامل شبه جزیره هندوچین و کشورهای جنوب شرقی آسیای دریایی می شود. این منطقه در قسمت جنوب شرقی قاره، جنوب چین، شرق هند و در شمال استرالیا واقع شده است.

طبق گزارش بخش جمعیت سازمان ملل متحد، تقریباً ۶۶۸ میلیون نفر در آسیای جنوب شرقی (در سال ۲۰۲۰) زندگی می کنند.

که شامل کشورهای برونئی دارالسلام، کامبوج، اندونزی، لائوس، مالزی، میانمار (برمه)، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، تیمور شرقی، ویتنام است.

 

آسیا از نظر آب و هوایی و اقلیم

آسیا ویژگی های آب و هوایی بسیار متنوعی دارد. آب و هوا از قطب شمال و زیر قطبی در سیبری تا گرمسیری در جنوب هند و آسیای جنوب شرقی متغیر است. در سراسر بخش های جنوب شرقی مرطوب است و در بیشتر قسمت های داخلی خشک است. برخی از بزرگ‌ترین محدوده دمای روزانه روی زمین در بخش های غربی آسیا رخ می دهد.

گردش بادهای موسمی در بخش‌های جنوبی و شرقی غالب است، به دلیل وجود رشته کوه‌های هیمالیا در طول تابستان رطوبت را جذب می‌کند. بخش های جنوب غربی این قاره گرم است. سیبری یکی از سردترین نقاط در نیمکره شمالی است و می تواند به عنوان منبع توده های هوای قطب شمال برای آمریکای شمالی عمل کند. برای فعالیت طوفان استوایی در شمال شرقی فیلیپین و جنوب ژاپن از جمله فعال ترین مکان روی زمین محسوب می شوند.

یک نظرسنجی که در سال 2010 توسط مزرعه تحلیل ریسک جهانی Maplecroft انجام شد، 16 کشور را شناسایی کرد که به شدت در برابر تغییرات آب و هوایی آسیب پذیر هستند. آسیب پذیری هر کشور با استفاده از 42 شاخص اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی محاسبه شد که تأثیرات احتمالی تغییرات آب و هوایی را طی 30 سال آینده مشخص می کرد. کشورهای آسیایی بنگلادش، هند، فیلیپین، ویتنام، تایلند، پاکستان، چین و سریلانکا از جمله 16 کشوری بودند که با خطر شدید تغییرات آب و هوایی مواجه بودند.

ده کشور اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا (آسه آن)؛ برونئی، کامبوج، اندونزی، لائوس، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام از آسیب پذیرترین کشورهای جهان در برابر تأثیرات تغییرات آب و هوایی هستند. با این حال، تلاش های ASEAN برای کاهش آب و هوا با تهدیدات و خطرات آب و هوایی که با آن مواجه است، تناسبی ندارد.

اقتصاد آسیا

عجیب نیست اگر بگوییم آسیا دارای بزرگ‌ترین اقتصاد قاره ای از نظر تولید ناخالص داخلی اسمی و PPP در جهان است و سریع ترین منطقه اقتصادی در حال رشد است. از سال 2018، بزرگ‌ترین اقتصادهای آسیا عبارت‌اند از چین، ژاپن، هند، کره جنوبی، اندونزی و ترکیه بر اساس تولید ناخالص داخلی به صورت اسمی و PPP می باشند.

بر اساس مکان‌های اداری جهانی در سال ۲۰۱۱، آسیا بر مکان‌های اداری تسلط داشت و ۴ مورد از ۵ مورد برتر در آسیا قرار دارند: هنگ کنگ، سنگاپور، توکیو و سئول. جالب است بدانید که حدود ۶۸ درصد از شرکت های بین المللی دفتری در هنگ کنگ دارند.

در اواخر دهه ۱۹۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰، اقتصادهای چین و هند به سرعت در حال رشد بودند، هر دو با میانگین نرخ رشد سالانه بیش از ۸٪. دیگر کشورهای اخیراً با رشد بسیار بالا در آسیا بودند؛ از نظر تاریخی، هند در بیشتر دو هزاره از قرن اول تا نوزدهم بزرگ‌ترین اقتصاد جهان بود و ۲۵ درصد از تولید صنعتی جهان را به خود اختصاص داد و همچنین چین بزرگ‌ترین و پیشرفته ترین اقتصاد روی زمین برای بسیاری از تاریخ ثبت شده بود و گوشته مشترک با هند داشت. برای چندین دهه در اواخر قرن بیستم، ژاپن پس از پیشی گرفتن از اتحاد جماهیر شوروی (بر اساس محصول خالص مادی) در سال ۱۹۹۰ و آلمان در سال ۱۹۶۸، بزرگ‌ترین اقتصاد آسیا و دومین کشور بزرگ در جهان بود. در سال ۲۰۱۰ چین با پشت سر گذاشتن ژاپن به دومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شد.

آسیا با فاصله قابل توجهی بزرگ‌ترین قاره جهان است و از نظر منابع طبیعی مانند نفت، جنگل ها، ماهی، آب، برنج، مس و نقره غنی است. تولید در آسیا به طور سنتی در آسیای شرقی و جنوب شرقی، به ویژه در چین، تایوان، کره جنوبی، ژاپن، هند، فیلیپین و سنگاپور قوی‌ترین بوده است. ژاپن و کره جنوبی همچنان در حوزه شرکت‌های چند ملیتی تسلط دارند، اما چین و هند به طور فزاینده‌ای در حال نفوذ قابل توجهی هستند. بسیاری از شرکت‌ها از اروپا، آمریکای شمالی، کره جنوبی و ژاپن در کشورهای در حال توسعه آسیا فعالیت دارند تا از عرضه فراوان نیروی کار ارزان و زیرساخت‌های نسبتاً توسعه‌یافته بهره ببرند.

بر اساس گزارش سیتی گروپ 9 از 11 کشور مولد رشد جهانی، کشورهای آسیایی به دلیل رشد جمعیت و درآمد به وجود آمده اند. آن‌ها عبارت‌اند از بنگلادش، چین، هند، اندونزی، عراق، مغولستان، فیلیپین، سریلانکا و ویتنام. آسیا دارای سه مرکز مالی اصلی است: هنگ کنگ، توکیو و سنگاپور. مراکز تماس و برون سپاری فرآیند کسب و کار (BPOs) به دلیل در دسترس بودن تعداد زیادی از کارگران بسیار ماهر و انگلیسی زبان، به کارفرمایان اصلی در هند و فیلیپین تبدیل می شوند. افزایش استفاده از برون سپاری به ظهور هند و چین به عنوان مراکز مالی کمک کرده است. هند به دلیل صنعت بزرگ و بسیار رقابتی فناوری اطلاعات، به قطب اصلی برون سپاری تبدیل شده است.

تجارت بین کشورهای آسیایی و کشورهای دیگر قاره ها عمدتاً در مسیرهای دریایی که برای آسیا مهم هستند انجام می شود و همچنین بخش مهمی از ترافیک کالاهای آسیایی در سراسر اقیانوس آرام به سمت لس آنجلس و لانگ بیچ انجام می شود. در آسیا تجارت درون آسیایی، از جمله تجارت دریایی، به سرعت در حال رشد است.

 

آسام سرور در موقعیت های جغرافیایی؛ هنگ کنگ، چین، سئول در کره جنوبی، ترکیه، مالزی، توکیو در ژاپن، سنگاپور، دبی در امارات با ارائه سرور مجازی در خدمت شماست.

متفاوت بودن و سعی در ارائه سرویس با کیفیت بالا از ویژگی های ماست

ویژگی های مهم که آسام سرور را متفاوت می سازد

مطمئنا شما هم سوالاتی دارید که کاربران دیگر از ما رسیده اند که در زیر تعدادی از این سوالات وجود دارد

سوالاتی که بیشتر میپرسید

سرور مجازی های آسیا به علت نزدیکی لوکیشن، پینگ پایین و کیفیت پورت مناسب، گزینه مناسبی برای گیمر ها به شمار می رود، از طرف دیگر، تمام مزایای سرور مجازی را در اختیارتان قرار می دهد.

ما در آسام سرور، سرور مجازی با بهترین سخت افزار را در اختیار شما قرار می دهیم که به صورت 24 ساعته در تمام روزهای هفته (حتی روز های تعطیل) پشتیبانی می کنیم و جدا از آن، امکان عودت وجه را فراهم کرده ایم.

نظرات مشتریان