سرور مجازی چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

سرور مجازی چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

Rate this post

سرور مجازی یا همان وی پی اس (VPS) به سروری گفته می شود که با استفاده از نرم افزار مجازی سازی بر روی سرور فیزیکی اجرا می شود و ارائه دهندگان خدمات ابری یا سرور هاستینگ ها این سرور را ارائه می دهند.

یکی از تفاوت های سرور مجازی با سرور اختصاصی در همین مورد است که سرور مجازی با استفاده از نرم افزار مجازی ساز تقسیم بندی شده و شما به بخشی از سرور اختصاصی دسترسی دارید که محدود بوده و شما تنها به منابعی دسترسی خواهید داشت که نرم افزار مجازی ساز برای شما اختصاص داده است.

سرور مجازی از نظر اقتصادی به شدت مقرون به صرفه است و شما می توانید به جای استفاده از سرور اختصاصی گران قیمت از سرور مجازی شروع کنید وزمانی که به منابع بیشتری نیاز داشتید و این امکان در سرور مجازی شما قابل اجرا نیست از سرور اختصاصی استفاده کنید.

همان که متوجه شدید برای داشتن سرور مجازی حتما باید سرور اختصاصی داشته باشیم که این بخش از کار توسط ارائه دهنده تامین می شود و ارائه دهنده سرور مجازی ابتدا یک سرور اختصاصی که کامپیوتر فیزیکی با مشخصات و منابع بالا است را تهیه می کند و بعد از فراهم کردن زیر ساخت های لازم با استفاده از نرم افزار های مجازی ساز مانند Vmware, KVM و دیگر مجازی ساز ها، سرور اختصاصی خود را به چندین بخش کوچک با منابع مختلف و مورد نیاز تقسیم کرده و به صورت سرور مجازی ارائه می دهد.

نرم افزار مجازی ساز چیست؟

سرور مجازی چه مزایایی دارد؟

سرور مجازی چه کاربردهایی دارد؟

عمده تفاوت سرور مجازی با سرور اختصاصی؟

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل خود را را با خیال راحت وارد کنید، چون نمایش داده نخواهد شد