شروع قیمت از 230 هزار تومان

گارانتی تمامی سرویس ها در آسام سرور گارانتی بازگشت وجه در صورت نارضایتی شما را دارند.

آشنایی با cloudlinux

Cloudlinux نسخه‌ای از سیستم عامل لینوکس است که برای وب هاست‌های (Web Host) اشتراکی در نظر گرفته شده است.

منظور از وب هاست اشتراکی، کامپیوتری است که یک وب سرور (Web Server) روی آن نصب شده و به وبسایت‌های متعددی توسط همان یک وب سرور، خدمات داده می‌شود.

تغییراتی در هسته این سیستم عامل انجام شده است تا مدیران سیستم بتوانند به طور بهینه از منابع سرور استفاده کنند.

در این سیستم عامل کاربران مختلف از یکدیگر جدا هستند، به این معنا که مشکلات یک اکانت روی اکانت‌های دیگر تأثیری نخواهد گذاشت.

کلود لینوکس با استفاده از قابلیتی به نام LVE که کوتاه شده عبارت Lightweight Virtual Environment به معنای محیط مجازی کم حجم است، اکانت‌های مجازی را برای کاربران ایجاد می‌کند و به هر یک از آن‌ها مقدار مشخصی از منابع نظیر حافظه و پردازنده را اختصاص می‌دهد.

اگر یک اکانت خاص با افزایش ترافیک مواجه شود، به جای کند شدن تمام سرور تنها همان اکانت خاص با کندی مواجه خواهد شد.

متفاوت بودن و سعی در ارائه سرویس با کیفیت بالا از ویژگی های ماست

ویژگی های مهم که آسام سرور را متفاوت می سازد

کلود لینوکس چگونه به وب هاست اشتراکی کمک می‌کند؟

در یک محیط وب هاست اشتراکی عادی، مدیر سرور کنترل محدودی بر روی اکانت‌های شخصی و میزان استفاده آن‌ها از منابع دارد.

اگر اکانت یک وبسایت با حمله DDoS یا افزایش ترافیک روبرو شود، تمام سرور کند شده و خدمات دهی به سایر سایت‌ها نیز با مشکل مواجه می‌شود. علت این امر نیز عدم توانایی اختصاص منابع مشخص به هر وبسایت است.

اما با استفاده از کلود لینوکس، منابع بین وبسایت‌ها تقسیم شده و هر گاه یک وبسایت به حداکثر منابعی که برای آن اختصاص داده شده است برسد، عملکرد وبسایت با اختلال مواجه می‌شود تا زمانی که از حجم ترافیک کاسته شده و وبسایت دوباره از منابع به صورت نرمال استفاده کند.

ویژگی‌های کلود لینوکس

در این قسمت از مبحث آشنایی با cloudlinux به ذکر مواردی می‌پردازیم که باعث تمایز و بی‌همتا بودن کلود لینوکس شده است:

  • تشخیص میزان مشخصی از منابع به هر مشتری: منابع هر مشتری به طور جداگانه به اکانت او اختصاص داده شده و از عدم به اشتراک گذاری این منابع با مشتریان دیگر اطمینان حاصل می‌شود.
  • فراهم آوردن یک محیط میزبانی پایدار: افزایش ناگهانی ترافیک برای یک اکانت، اکانت‌های دیگر را با مشکل مواجه نخواهد کرد.
  • هسته سیستم عامل امن و پایدار است: می‌توان از دفع حملات کاربران بد اندیش به سایت‌هایی که در یک هاست مشترک میزبانی می‌شوند، اطمینان حاصل کرد.
  • پشتیبانی از نسخه‌های مختلف پی اچ پی (PHP): ابزاری به نام PHP Selector یا انتخاب کننده پی اچ پی وجود دارد که به کاربران نهایی این امکان را می‌دهد تا نسخه پی اچ پی مورد نیاز خود را انتخاب کنند.
  • عملکرد پایدار پایگاه داده مای اس کیو ال (MySQL): معمولاً کار با مای اس کیو ال برای مدیران سیستم‌های میزبانی اشتراکی مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند. پایدار نگه داشتن این پایگاه داده دشوار بوده و معمولاً پرس‌وجوهای انجام شده توسط کاربران، پایگاه داده را با کندی مواجه می‌کنند. ابزار نظارت بر مای اس کیو ال کلود لینوکس میزان پرس‌وجو‌ها را بر اساس محدودیت‌های ایجاد شده از سمت LVE کنترل می‌کند.

مطمئنا شما هم سوالاتی دارید که کاربران دیگر از ما رسیده اند که در زیر تعدادی از این سوالات وجود دارد

سوالاتی که بیشتر میپرسید

آخرین مقالات آموزشی

آموزش های تخصصی حوزه شبکه، لینوکس و ویندوز

وصل شدن به پروتکل FTP با FILEZILLA در ویندوز و لینوکس
آموزش وصل شدن به پروتکل FTP با FILE ZILLA در ویندوز و لینوکس

شما می توانید با وصل شدن به پروتکل FTP با File Zilla، هر فایلی که خواستید را بین سرور و سیستم به اشتراک بگذارید. این کار چندان سخت نیست، کافیست آموزش ها را دنبال کنید.

ابزار مانیتورینگ Netdata
آموزش نصب NetData و مانیتورینگ عملکرد سرور لینوکس

NetData یکی از محبوب ترین ابزارهای خطایابی و نظارت عملکرد سرور لینوکس است. این ابزار با ارزیابی هزارها معیار مختلف و ارائه نمودارهای معنی دار به کاربر کمک می کند که وضعیت بخش های مختلف سرور خود را ردیابی کند و اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهد.

الگوریتم اولویت با نسخه موبایل
معرفی الگوریتم اولویت با نسخه موبایل گوگل

mobile first index به معنی این است که گوگل در وهله اول برای ایندکس و رتبه بندی از نسخه موبایل صفحه استفاده می کند. پس اگر در وبسایت خود URL های جدایی را برای موبایل و دسکتاپ در نظر گرفته اید، گوگل URL موبایل را به کاربران موبایل و URL دسکتاپ را به کاربران دسکتاپ نشان می دهد. در واقع، هدف گوگل از پیاده سازی الگوریتم اولویت با نسخه موبایل، پاداش دادن به وبسایت هایی است که تمام تلاش خود را می کنند، تجربه مشابهی را برای کاربران موبایل و دسکتاپ خود رقم بزنند.