نصب دیتابیس mongodb در لینوکس

نصب دیتابیس MongoDB در لینوکس اوبونتو، دبیان و CentOS

برای نصب پایگاه داده MongoDB در لینوکس، اول باید ریپازیتوری مربوط به آن را به سیستم لینوکس اضافه کنید و بعد با استفاده از مدیر بسته توزیع لینوکس خود، این برنامه را نصب و سرویس آن را اجرا کنید. این پایگاه داده آماده مدیریت حجم بزرگی از داده های بدون ساختار است، کافیست مراحل نصب و راه اندازی آن را طی کنید و شروع به استفاده از آن کنید.

آموزش نصب MySQL در اوبونتو

نصب MySQL در اوبونتو: راهنمای کامل و گام به گام

برای نصب MySQL در اوبونتو کافیست پکیج mysql-server را در سیستم خود نصب کنید و سپس سرویس مربوط به آن را اجرا کنید. در ادامه، باید با اجرای دستور mysql_secure_installation چند اقدام امنیتی مثل تنظیم پسورد کاربر روت، غیرفعال سازی ورود روت به صورت ریموت و … را انجام دهید.

مراحل نصب MySQL در ویندوز سرور

مراحل نصب MySQL در ویندوز سرور: راهنمای تصویری

ساده ترین و سریع ترین راه برای نصب MySQL در ویندوز سرور، دانلود نسخه ویندوز MySQL Installer و طی کردن مراحل راه اندازی آن است که جزئیات تمام این مراحل را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تغییر پسورد root دیتابیس MySQL

نحوه تغییر پسورد root دیتابیس MySQL در لینوکس و ویندوز

با اینکه نداشتن پسورد یک راه حل بسیار ساده و راحت است ولی مطمئناً که از لحاظ امنیتی، ایده چندان مناسبی نیست. شما باید با استفاده از یک رمز مناسب از داده های خود محافظت کنید و نگذارید که هر کسی به آنها دسترسی پیدا کند.

آموزش نصب و پیکربندی MySQL‌ در CentOS 8

آموزش نصب و پیکربندی پایگاه داده MySQL‌ در CentOS 8

نصب MySQL‌ در CentOS 8 باعث می شود اطلاعات را به شیوه منظم تر و امن تری مدیریت کنید و این کار به به ارتقا عملکرد سرور مجازی یا سرور اختصاصی لینوکس شما کمک می کند.

آشنایی با MySQL

MySQL چیست؟ چرا محبوب ترین پایگاه داده منبع باز جهان است؟

MySQL یکی از بهترین های دنیای برنامه نویسی است و علاوه بر استفاده راحت، امنیت، عملکرد و سرعت بالای آن در مدیریت داده های برنامه ها باعث شده است که به حضور قدرتمند خود ادامه دهد.

MongoDB چیست؟

پایگاه داده MongoDB چیست؟ آشنایی با ویژگی ها و عملکرد آن

MongoDB یکی از ابزارهای مدیریت داده است که به هیچ زبان برنامه نویسی خاصی محدود نیست.

آشنایی با MariaDB

MariaDB چیست؟ چه مزایایی نسبت به MySQL دارد؟

MariaDB به عنوان یک زیرشاخته قوی و سریع از MySQL، عملکرد بسیار خوبی در پردازش تراکنش های مختلف دارد و درصد بیشتری از این قدرت خود را مدیون موتورهای ذخیره سازی قدرتمندی مثل InnoDB، RocksDB و XtraDB است.

آموزش نصب PostgreSQL در اوبونتو

آموزش نصب دیتابیس PostgreSQL در لینوکس اوبونتو

با این که این دیتابیس PostgreSQL در سرورهای MacOS به طور پیش فرض قابل استفاده است ولی برای نصب PostgreSQL در اوبونتو باید یک سری دستورات خاص را اجرا کنید تا این سیستم در سرور لینوکس شما قابل استفاده باشد.

آشنایی با PostgreSQL

معرفی PostgreSQL: پیشرفته ترین پایگاه داده منبع باز جهان

PostgreSQL به عنوان یک DBMS مدرن، ویژگی های بسیار غنی و قدرتمندی دارد که سازگاری، پایداری و انعطاف پذیری لازم برای پیاده سازی انواع پروژه های سنگین با حجم داده زیاد را فراهم کرده است.

نحوه حل خطای error establishing a database connection

Error Establishing a Database Connection عدم اتصال به پایگاه داده

خطای Error Establishing a Database Connection به معنی این است که فایل های وبسایت شما که در وب سرور قرار دارند، نمی توانند به پایگاه داده وبسایت شما متصل شوند و همین خطا از دسترسی به سایت جلوگیری می کند. خوشبختانه این خطا هم مثل اکثر خطاهای وردپرسی، قابل حل است و با استفاده از راهکارهای ارائه شده در مقاله، به سرعت می توانید نسبت به حل آن اقدام کنید.

داده کاوی یا Data Mining چیست؟

داده کاوی با هدف کشف الگوها و اطلاعات معنی دار از داده های خام انجام می شود. اگر با حجم زیادی از داده ها سروکار دارید و اطلاعات و الگوهای مربوط به آنها در حوزه موردنظر شما تاثیرگذار هستند، بهتر است به فکر خرید سرور مجازی قدرتمند باشید تا به جای نگرانی در مورد ضعف سیستم پردازشی خود، بیشتر روی نتیجه ای که می گیرید، تمرکز کنید.

ساخت دیتابیس در سی پنل

2 روش آسان برای ساخت دیتابیس در سی پنل

سی پنل ۲ ابزار عالی MySQL Databases و MySQL Database Wizard برای ایجاد و مدیریت پایگاه داده ها ارائه می دهد که به کمک هر کدام از آنها می توانید پایگاه داده MySQL یا دیتابیس کاربران را به کمک رابط کاربری سی پنل و بدون نیاز به وارد کردن دستورات sql به صورت دستی ایجاد و مدیریت کنید.