گارانتی تمامی سرویس ها در آسام سرور گارانتی بازگشت وجه در صورت نارضایتی شما را دارند.

آشنایی با کنترل پنل مدیریت سرور

اگر در خصوص دنیای وب جست‌وجوهایی کرده باشید، حتماً نام کنترل پنل را شنیده‌اید و در مورد آن می‌دانید. کنترل پنل در واقع ابزاری برای مدیریت سرور شماست. از طریق کنترل پنل شما قادر خواهید بود کاربران سایت، اطلاعات آن، هاست، ایمیل‌ها، وب سرور، مصرف فضا ... را مدیریت کنید. این موارد ویژگی‌های مشترک انواع کنترل پنل‌ها هستند. بدیهی است که کنترل پنل‌های متفاوت، ویژگی‌های متفاوتی نیز دارند. اما ویژگی‌های یک کنترل پنل مدیریت سرور خوب چیست؟ چرا باید از آن استفاده کنیم؟ مناسب‌ترین کنترل پنل برای سایت ما چیست؟ سؤالاتی ازاین‌قبیل قطعاً ذهن شما یا هر فرد صاحب سایت دیگری را مشغول می‌کند. در ادامه به این مباحث کامل خواهیم پرداخت.

متفاوت بودن و سعی در ارائه سرویس با کیفیت بالا از ویژگی های ماست

ویژگی های مهم که آسام سرور را متفاوت می سازد

چرا باید از کنترل پنل برای مدیریت سرور خود استفاده کنیم؟

>با نصب کنترل پنل مدیریت سرور، شما برای مدیریت و بسایت خود نیازی به نرم‌افزار دیگری نخواهید داشت. ممکن است و بسایت شما دچار مشکلات امنیتی شده و حتی هک شود! با استفاده از کنترل پنل مدیریت سرور می‌توانید و بسایت خود را مجدداً احیا کنید. داشتن رابط گرافیکی برای مدیریت سرور به شما امکان می‌دهد ساده‌تر به اداره‌ی سرور خود بپردازید.

مزایای استفاده از کنترل پنل برای مدیریت سرور

استفاده یا عدم استفاده از کنترل پنل به تصمیم شما بستگی دارد. البته اکثر کاربران تصمیم می‌گیرند که به دلیل مزایای فراوان از کنترل پنل استفاده کنند. کنترل پنل‌های مختلف مزایای مختلفی دارند. اما برخی مزایای کنترل پنل‌ها مشترک است که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

استفاده از یک نرم‌افزار کافی

اگر نخواهید از کنترل پنل استفاده کنید باید سیستم خود را به مجموعه نرم‌افزارهای ftp مجهز کنید. کنترل پنل شما را از این تعدد نرم‌افزار راحت خواهد کرد. بدیهی است استفاده از یک نرم‌افزار بسیار راحت‌تر از یک مجموعه نرم‌افزار است.

داده‌های آماری مناسب

هم چنین کنترل پنل به شما اطلاعات مناسب آماری برای مدیریت سایت خود می‌دهد. این آمار شامل میزان باقی‌مانده و استفاده‌شده‌ی فضای هارد و پهنای باند، آمار کاربران سایت و یا بازدیدکنندگان و سایر آمار سیستم است. با استفاده از کنترل پنل مدیریت سرور حتی می‌توانید ببینید چه تعداد از بازدیدکنندگان شما از منطقه جغرافیایی خاصی بوده‌اند. مشخص است که این قابلیت برای بازاریابی شما بسیار مفید است، به‌خصوص اگر سایت فروشگاهی دارید.

ذخیره اطلاعات

کنترل پنل اطلاعات کار شما را نگه می‌دارد و زمانی که به آن‌ها احتیاج پیدا کردید، در دسترس شما هستند.

سهولت کاربری

کارکردن با کنترل پنل بسیار آسان است. به‌سادگی نصب می‌شود و امکان حذف و نصب برنامه‌ها را به آسان‌ترین شکل فراهم می‌کند.

چه کنترل پنلی مناسب سایت ماست؟

بسیار مهم است که کنترل پنلی که انتخاب می‌کنید برای سایت شما مناسب باشد. کنترل پنل‌های بسیار متنوعی در بازار وجود دارند که برخی از آن‌ها رایگان هستند. اما برای داشتن برخی دیگر از انواع کنترل پنل باید هزینه‌ای پرداخت کنید. میزان این هزینه متفاوت است. برخی سایت‌ها پلن‌های شخصی شده که با نیازهای شما متناسب هستند را نیز ارائه می‌دهند. مهم است که کنترل پنل مدیریت سرور شما به‌سادگی قابل‌استفاده باشد. باید توجه کنید که نسخه کرک شده یا به سرقت رفته‌ی این پنل‌ها را نخرید. زیرا این نسخه‌ها قابلیت به‌روزرسانی ندارند. باید به قدرت و سرعت پنل انتخابی خود نیز توجه کنید.

بهترین کنترل پنل مدیریت سرور انتخابی شما بستگی به ویژگی‌هایی دارد که از پنل خود انتظار دارید. از خود بپرسید چه مقدار هزینه‌ای قصد دارید بپردازید؟ چه مقدار فضا احتیاج دارید؟ امنیت تا چه اندازه برای شما مهم است؟ هاست شما لینوکسی است یا ویندوزی؟ پاسخ به سؤال مناسب‌ترین کنترل پنل برای سایت شما، در جواب شما به سؤالات بالا نهفته است.

آیا کنترل پنل قابل نصب بر روی سرور مجازی و اختصاصی هست؟

اگر سرور را به‌عنوان یک مکعب که به بخش‌های مختلفی تقسیم شده تصور کنیم، سرور مجازی یا vps یک بخش از سرور است. درصورتی‌که سرور مجازی داشته باشید، فضای سرور کاملاً در اختیار شماست اما برخی ویژگی‌ها مثل شبکه اشتراکی هستند. سرور اختصاصی بخشی از این مکعب است که به‌صورت اختصاصی به یک امر تخصیص می‌یابد. در سرورهای اختصاصی شما هیچ امکان اشتراکی‌ای با سایر کاربران ندارید و همه چیز مختص شماست. سرور اختصاصی قوی‌تر و امن‌تر است. اگر و بسایت شما در ابتدای مسیر رشد خود قرار دارد بهتر است از سرور مجازی استفاده کنید. هرکدام از این سرورها را که داشته باشید، می‌توانید کنترل پنل را روی آن نصب کنید. حتی می‌توانید کنترل پنل خود را تغییر دهید البته قبل از این کار، از اطلاعات کنترل پنل قبلی خود بک‌آپ بگیرید. برای حصول اطمینان از درست نصب شدن کنترل پنل، بهتر است کار تهیه و نصب آن را به متخصصین این امر بسپارید. درهرحال، چه سرور سایت شما مجازی باشد چه اختصاصی، می‌توانید با گرفتن مشاوره یا تحقیق، بهترین کنترل مدیریت سرور خود را انتخاب و نصب کنید.

مطمئنا شما هم سوالاتی دارید که کاربران دیگر از ما رسیده اند که در زیر تعدادی از این سوالات وجود دارد

سوالاتی که بیشتر میپرسید

آخرین مقالات آموزشی

آموزش های تخصصی حوزه شبکه، لینوکس و ویندوز

سیستم عامل FreeBSD چیست؟+ ویژگی های فری بی اس دی
سیستم عامل FreeBSD چیست؟+ ویژگی های فری بی اس دی

سیستم عامل FreeBSD یک سیستم عامل شبه یونیکس رایگان و منبع باز است از توزیع نرم افزار برکلی (BSD) توسعه یافته است و با تمرکز بر کارایی، امنیت، ثبات و ذخیره سازی به عنوان سیستم عاملی محبوب و مناسب برای سرور های بزرگ و قدرتمند در شبکه هایی با ترافیک بالا شناخته شده است. سیستم عامل FreeBSD شباهت های زیادی با لینوکس دارد که در این مقاله به تفاوت ها و شباهت های بین این دو سیستم عامل پرداختیم.

سرنوشت الکسا چه شد؟
سرنوشت الکسا چه شد؟

الکسا یک ابزار با سابقه طولانی است که مسیر پر فراز و نشیبی داشت که در سال 2022 به انتهای مسیر رسید و به همین دلیل برای آن که وظایفی که الکسا داشت روی زمین نماند، ابزار های جایگزین الکسا را به شما معرفی می کنیم.

تفاوت سرور مجازی مدیریت شده و سرور مجازی مدیریت نشده
تفاوت سرور مجازی مدیریت شده و سرور مجازی مدیریت نشده

در مفهوم ساده تر، سرور مجازی مدیریت شده، یعنی این که شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ، تمام امور مربوط به مدیریت سرور مجازی را انجام دهد و سرور مجازی مدیریت نشده یعنی این که شما سرور خام را خریداری کنید و صفر تا صد مدیریت و نگهداری سرور را خودتان انجام دهید.