گارانتی تمامی سرویس ها در آسام سرور گارانتی بازگشت وجه در صورت نارضایتی شما را دارند.

معرفی سیستم مدیریت محتوا مجنتو

با پیشرفت اینترنت و رواج خریدهای اینترنتی، حالا بیشتر مردم ترجیح می‌دهند خریدهای روزانه، هفتگی و یا ماهانه‌ی خود را از طریق اینترنت انجام دهند. در شهرهای پرجمعیت که ازدحام و ترافیک ممکن است چند ساعت از وقت شما را بگیرد، خرید اینترنتی گزینه‌ای بسیار منطقی است.

با این تعریف هرچه فروشگاه‌های اینترنتی رونق بیشتری بگیرند، نیاز به سیستم‌های فروشگاه‌ساز و مدیریت محتوای فروشگاهی هم افزایش می‌یابد. برای یک خرید اینترنتی راحت، کاربران باید بتوانند به‌سادگی با سایت فروشگاه کار کرده و نیازهای خود را برطرف کنند.

اگر پیگیر اخبار حوزه‌ی فناوری باشید، حتما نام چند سیستم فروشگاه‌ساز معروف را بارها شنیده‌اید. مجنتو یکی از این سیستم‌های فروشگاهی است که بیش از ده سال از آغاز فعالیتش می‌گذرد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مجنتو استفاده‌ی آن از زبان برنامه‌نویسی PHP است. این ویژگی مجنتو سبب شده است تا در معرفی سیستم مدیریت محتوا مجنتو همواره از سازگاری آن با داده‌های MySQL و MariaDB تعریف کنند.

بر اساس آخرین آمارها بیش از صد هزار فروشگاه اینترنتی در سطح جهان از سیستم فروشگاه‌ساز مجنتو استفاده می‌کنند و استقبال از این پلتفرم باعث شده است تا مجنتو به‌تنهایی 30 درصد از فروشگاه‌های اینترنتی را مدیریت کند.

متفاوت بودن و سعی در ارائه سرویس با کیفیت بالا از ویژگی های ماست

ویژگی های مهم که آسام سرور را متفاوت می سازد

امنیت داده‌ها در مجنتو

یکی از مواردی که همواره به‌عنوان شاخص‌ کیفیت سیستم‌های مدیریت محتوا مطرح می‌شود، امنیت داده‌ها در آن‌ها است. در معرفی سیستم مدیریت محتوا مجنتو نیز به‌ ناچار باید این شاخصه را درنظر بگیریم.

بسیاری از تحلیل‌گران در معرفی سیستم مدیریت محتوا مجنتو امنیت این سیستم را تایید می‌کنند و معتقدند حتی درصورت وجود هرگونه مشکل امنیتی می‌توان با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف، ایراد مربوطه را شناسایی و رفع کرد.

البته بد نیست بدانید برای تمام نسخه‌هایی که از سیستم مدیریت محتوای مجنتو وجود دارد، به‌صورت ماهانه پچ‌های امنیتی منتشر می‌شود تا داده‌ها و اطلاعات کاربران از هرگونه آسیب در امان بماند.

استقبال از مجنتو

آمارهای معتبر جهانی نشان می‌دهند بخش زیادی از سایت‌ها در سطح جهان از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنند و مجنتو حتی از سیستم‌هایی مثل جوملا نیز از تعداد سایت‌های بسیار کمتری پشتیبانی می‌کند. اما شاید مهم‌ترین نکته‌ای که در معرفی سیستم مدیریت محتوای مجنتو باید به آن اشاره کرد، تعداد بازدید سایت‌هایی است که توسط مجنتو پشتیبانی می‌شوند؛ بر اساس آمارهای سایت W3Tech با وجود آنکه تعداد پشتیبانی وردپرس از سایت‌های مختلف هفت برابر بیشتر از مجنتو است، اما آمار بازدید سایت‌هایی که توسط سیستم مدیریت محتوای مجنتو پشتیبانی می‌شوند حتی از آمار بازدید سایت‌های زیر نظر وردپرس هم بیشتر است.

مزایای مجنتو

به‌طور کلی می‌توان در معرفی سیستم مدیریت محتوا مجنتو مهم‌ترین دلایل محبوبیت آن را در چند مورد تقسیم‌بندی کرد؛ در درجه‌ی اول مجنتو اپن سورس است و شما می‌توانید برای سایت فروشگاهی خود، مطابق نیازتان مجنتو را تغییر دهید.

همانطور که در بخش‌های قبلی هم گفتیم، پشتیبانی و امنیت مجنتو نیز بسیار بالا است و همین عامل باعث محبوبیت آن شده است. علاوه بر این مجنتو این امکان را برای شما فراهم کرده است تا اگر صاحب چندین سایت فروشگاهی هستید، همه‌ی آن‌ها را در یک پنل مدیریتی مشاهده و بررسی کنید.

معایب مجنتو

در پایان شاید بتوان چند مورد از ایرادات مجنتو را نیز نام برد؛ سختیِ استفاده از مجنتو که ممکن است برای کاربران نابلد بسیار پررنگ باشد، یکی از ایرادات آن است.

همچنین هزینه‌داشتن پشتیبانی و تغییرات شدید ورژن‌های مختلف آن را هم می‌توان ازجمله معایب آن به‌حساب آورد.

مطمئنا شما هم سوالاتی دارید که کاربران دیگر از ما رسیده اند که در زیر تعدادی از این سوالات وجود دارد

سوالاتی که بیشتر میپرسید

آخرین مقالات آموزشی

آموزش های تخصصی حوزه شبکه، لینوکس و ویندوز

وصل شدن به پروتکل FTP با FILEZILLA در ویندوز و لینوکس
آموزش وصل شدن به پروتکل FTP با FILE ZILLA در ویندوز و لینوکس

شما می توانید با وصل شدن به پروتکل FTP با File Zilla، هر فایلی که خواستید را بین سرور و سیستم به اشتراک بگذارید. این کار چندان سخت نیست، کافیست آموزش ها را دنبال کنید.

ابزار مانیتورینگ Netdata
آموزش نصب NetData و مانیتورینگ عملکرد سرور لینوکس

NetData یکی از محبوب ترین ابزارهای خطایابی و نظارت عملکرد سرور لینوکس است. این ابزار با ارزیابی هزارها معیار مختلف و ارائه نمودارهای معنی دار به کاربر کمک می کند که وضعیت بخش های مختلف سرور خود را ردیابی کند و اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهد.

الگوریتم اولویت با نسخه موبایل
معرفی الگوریتم اولویت با نسخه موبایل گوگل

mobile first index به معنی این است که گوگل در وهله اول برای ایندکس و رتبه بندی از نسخه موبایل صفحه استفاده می کند. پس اگر در وبسایت خود URL های جدایی را برای موبایل و دسکتاپ در نظر گرفته اید، گوگل URL موبایل را به کاربران موبایل و URL دسکتاپ را به کاربران دسکتاپ نشان می دهد. در واقع، هدف گوگل از پیاده سازی الگوریتم اولویت با نسخه موبایل، پاداش دادن به وبسایت هایی است که تمام تلاش خود را می کنند، تجربه مشابهی را برای کاربران موبایل و دسکتاپ خود رقم بزنند.