کسب و کار موفق با لینوکس

به دنبال یک کسب و کار موفق هستید؟ روی لینوکس تمرکز کنید.

Rate this post

در زمینه IT مشاغل زیادی وجود دارد که می توانید از طریق آنها درآمد کسب کنید. یکی از آنها از طریق لینوکس است و عناوین شغلی زیادی تحت لینوکس وجود دارد. ممکن است بپرسید ، چگونه ممکن است؟ از آنجا که لینوکس یک سیستم عامل منبع باز و در واقع رایگان است ، بسیاری از افراد این سوال را می پرسند.

ساده ترین پاسخ همراه با یک سوال است. آیا پرداخت برای لایسنس ویندوز ارتباطی با درآمدزایی برای توسعه دهندگان و مدیران وب دارد؟ لینوکس یک سیستم عامل گسترده با توزیع ها و کاربردهای مختلف است.

به عنوان مثال ، CentOS برای میزبانی وب و Kali برای تست نفوذ بهینه شده اند. این مثال نشان می دهد که کار متخصص CentOS با کار متخصص کالی متفاوت است. این فقط یک نمونه بود و بسیاری از این نمونه ها وجود دارد. لینوکس یک سیستم عامل گسترده است و در کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات کاربردهای بسیاری دارد و مشاغل زیادی برای لینوکس وجود دارد.

برخی از نمونه های این مشاغل عبارتند از: توسعه دهنده ، مدیر IT ، مدیر سرور ، نماینده پشتیبانی ، نماینده فروش و غیره. حال بیایید برخی از این مشاغل را که می توانید از طریق Linux اجرا کنید بررسی کنیم. همچنین بیشتر مشاغل نرم افزاری در حوزه فناوری اطلاعات توسط فریلنسرها انجام می شود. این بدان معناست که شما می توانید از خانه نیز کار کنید.

مدیر سرور چه کاری انجام می دهد؟

به دلیل توانایی های بزرگ لینوکس، این سیستم عامل روی اکثر سرورهای جهان نصب شده است. این سرورها باید مدیریت و کنترل شوند و مدیر سرور باید این کار را انجام دهد. او باید کنار سرور ها باشد، سنسورها را کنترل کند، خطا را بررسی کند و از عملکرد صحیح سرورها اطمینان حاصل کند. سرورها 7 روز در هفته به اینترنت و برق متصل می شوند زیرا همیشه باید روشن باشند.

به همین دلیل ما به یک مدیر سرور نیاز داریم زیرا مشکلات سرورها فقط قطع اتصال اینترنت یا برق نیست. هرگونه اشکال یا خطایی می تواند عملکرد سرور را مختل کند و این وظیفه مدیر سرور است که از آن جلوگیری کند.

کار دیگر مدیر سرور پیکربندی سرورها است. هنگامی که می خواهید پیکربندی را در داخل سرور انجام دهید، ابتدا پیش نیازهای آن تهیه و سپس نصب می شود. برای پیکربندی وب سرور یا یک وب سایت، ابتدا باید پکیج ها نصب شوند، کاری که مدیر سرور باید انجام دهد. اینگونه است که متوجه می شویم چگونه یک مدیر سرور می تواند مهم باشد.

داده های داخل سرورها مهم هستند، بنابراین کار مدیر سرور نیز مهم است و درآمد خوبی در مشاغل مهم وجود دارد! نیازی به گفتن نیست که باید تمام تلاش خود را بکنید و همه چیز را در این زمینه بیاموزید تا درآمد قابل توجهی کسب کنید.

وبسایت طراحی کنید

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، اکثر وب سایت های جهان با توزیع های لینوکس مانند CentOS ،Cloud Linux و Debian کار می کنند. از آنجا که لینوکس پایدار، ایمن و سریع است، بیشتر دارندگان وب سایت دوست دارند وب سایت خود را بر روی سرورهای لینوکس پیکربندی کنند. امروزه مشاغل به سوی آنلاین بودن پیش می روند و برای آنلاین بودن باید وب سایت یا نرم افزاری وجود داشته باشد.

حال اگر شما زبان های کدنویسی مانند PHP ،HTML و CSS را بلد باشید، قطعاً شغلی با درآمد خوب خواهید داشت. یا حتی شما می توانید یک توسعه دهنده نرم افزار تلفن همراه باشید.

تست نفوذ انجام دهید

اگر در مورد هک و کدگذاری اطلاعاتی داشته باشید، همیشه در سازمان های امنیتی شغلی خواهید داشت یا شغل خود را خواهید داشت. با گذشت زمان، مشاغل آنلاین می شوند و صاحبان مشاغل نگران هک شدن هستند. تنها کاری که آنها می توانند انجام دهند این است که اشکالات خود را پیدا کنند و جلوی نفوذ به کسب و کار خود را بگیرند. شما به عنوان مهندس امنیت وارد سیستم می شوید و ابزار اصلی شما در این کار کالی لینوکس است. وظیفه شما این است که آزمایش نفوذ کنید و اشکالات و مشکلات امنیتی مشاغل را پیدا کنید.

آموزش لینوکس

تدریس یکی از مشاغل خوب و جالب در جهان است. به خصوص آموزش رشته ای که با آن کار می کنید. لینوکس برای همه شغل دارد. هر کسی که آن را بیاموزد قطعاً شغلی خواهد داشت و اگر شما یک متخصص لینوکس هستید و دوست دارید به کسی چیزی یاد دهید، یکی از بهترین راه ها آموزش لینوکس است. چرا که نه. روش دیگری برای آموزش وجود دارد که در یوتیوب است.

می توانید پیکربندی های خود را ضبط کرده و در یوتیوب یا آپارات منتشر کنید. اگر به اندازه کافی خوب باشد ، از ویدیوهای شما بیشتر بازدید می شود و درآمد بیشتری کسب خواهید کرد. البته با توجه به تحریم ها ارتباط با سایت های خارجی مثل یوتیوب برای کسب درآمد کار سختی هست ولی همیشه یه راهی هست و ارزش تلاش کردن رو داره.

میزبانی وب در سرور لینوکس

هر کسی وقت، انرژی و بودجه ای برای اداره وب سایت خود ندارد. کدنویسی وب سایت تنها قسمت شروع یک تجارت آنلاین از طریق یک سایت نیست. اول، باید یک سرور بهینه شده وجود داشته باشد تا اطلاعات وب سایت شما درون آن قرار گیرد. اینجا جایی است که شما وارد می شوید.

با خرید سرور مجازی لینوکس، میزبانی وب خود را در cPanel یا Direct-Admin پیکربندی کنید و سرویس میزبانی وب را به مشتریان خود ارائه دهید. شما همچنین برای ارائه خدمات، برنامه ها، قیمت ها و پیشنهادات خود به بازدیدکنندگان خود به وب سایت خود نیاز خواهید داشت.

به طور خلاصه…

کسب درآمد از طریق لینوکس آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در مورد لینوکس چیزی بیاموزید و درآمد خوب همراه شغل خوبی خواهید داشت. نکته مهم نگفتن این جمله است که بازار اشباع شده است و جایی برای شما در بازار وجود ندارد. این بزرگترین چیزی است که توانایی ما در کسب درآمد را می کشد ، نه فقط در زمینه IT.

و سعی کنید همکاری کنید واقعیت این است که بزرگترین رویاها را نمی توان به تنهایی به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل خود را را با خیال راحت وارد کنید، چون نمایش داده نخواهد شد

+ 2 = 10