شما برای مطالعه این مقاله فقط 9 دقیقه وقت نیاز دارید

OMPfinex

مراحل ثبت نام در صرافی ایرانی او ام پی فینکس (OMPFinex) برای تریدرها

5/5 - (1 امتیاز)

او ام پی فینیکس یکی از نام‌های شناخته شده در حوزه مبادلات ارزهای دیجیتال در داخل کشور است. این پلتفرم نخستین صرافی بود که قابلیت حساب دموی آزمایشی را برای کاربران فراهم کرد. همین عامل سبب شد تا مورد توجه تعداد زیادی از معامله‌گران تازه کار قرار گیرد. به همین دلیل است که بخش قابل توجهی از آنها، به دنبال مراحل ثبت نام در صرافی ایرانی او ام پی فینکس (OMPFinex) هستند. با این حال اغلب آنها شناختی در این زمینه ندارند.

همین عامل هم باعث می‌شود تا در پروسه ثبت نام خود، اشتباهات مختلفی را مرتکب شوند که می‌تواند منجر به طولانی شدن پروسه ثبت نام یا مشکلات دیگر در فرایند احراز هویت یا استفاده از این پلتفرم شود. به همین جهت است که ما سعی کرده‌ایم تا در ادامه، مراحل استفاده از آن را به صورت قدم به قدم برای شما شرح دهیم.

افزون بر این موارد، نحوه احراز هویت و فعال سازی تأیید دو مرحله‌ای را هم خدمت شما عزیزان ذکر کرده ایم. بدون شک این موضوع می‌تواند روند به‌کارگیری آن را برایتان تسهیل کند. لذا اگر شما هم تمایل دارید تا از این پلتفرم استفاده کنید، توصیه می‌کنیم که حتماً ما را تا انتها همراهی فرمایید.

در صورت تمایل برای فعالیت در بازارهای مالی جهانی هم می توانید با خرید سرور مجازی ترید، تمام نگرانی های مربوط به مسدود شدن آی پی ایرانی و سرعت پایین در ثبت معاملات را کنار بگذارید و به سرعت به مسیر موفقیت در بازارهای مالی بین‌ المللی بپیوندید.

معرفی صرافی او ام پی فینکس

صرافی omp فینکس را می‌توان یکی از صرافی‌های ایده‌آل و کارآمد ایرانی دانست که طی ۳ سال اخیر، مورد توجه تعداد زیادی از معامله‌گران قرار گرفته است. این پلتفرم پیوسته در تلاش بوده تا بتواند زمینه فعالیت کاربرانش را تسهیل کرده و روند انجام معاملات را برای آنها ساده‌تر کند. به همین جهت هم بوده که این صرافی برای نخستین بار، قابلیت استفاده از حساب دمو یا آزمایشی را برای افراد تازه کار فراهم کرد.

بدین ترتیب آنها می‌توانستند بدون ریسک از دست دادن سرمایه، استراتژی‌های معاملاتی خود را تست کنند. به دنبال آن پلتفرم او ام پی فینکس توانست قابلیت استفاده از ربات معامله‌گر را هم رونمایی کند. ترکیب این دو باعث شد تا صرافی مذکور به عنوان یکی از پلتفرم‌های پیش‌گام در بازار ایران شناخته شود. البته شبکه او ام پی فینکس تنها به همین موارد بسنده نکرده؛ بلکه سعی داشته تا قابلیت‌های دیگری را هم در اختیار کاربران خود قرار داده و بدین ترتیب فرایند را برای آنها ساده‌تر کند.

برای مثال راه اندازی آکادمی آموزشی، ایجاد بسترهای مختلف، تنوع در بازارهای معاملاتی، احراز هویت سریع، مسابقات ترید گوناگون و از جمله این موارد بوده که باعث شده تا این صرافی به عنوان یک انتخاب کارآمد و مناسب برای کاربران این حوزه قلمداد شود. چنین فاکتوری هم میزان تقاضا برای استفاده و ثبت نام از آن را هم افزایش داده است.

با این حال باید اشاره کنیم که متأسفانه برخی از افراد تازه کار، حساسیت موجود در فرایند ثبت نام صرافی‌های ارز دیجیتال را درک نمی‌کنند. به همین جهت است که اطلاعات نادرستی را وارد کرده و بعدها دچار مشکل می‌شوند. ما در ادامه فرایند ثبت نام در صرافی او ام پی فینکس را خدمت شما عزیزان ذکر کرده‌ایم که می‌تواند روند استفاده از این پلتفرم را برایتان تسهیل کند.

مزایا و معایب صرافی او ام پی فینکس

تقریباً تمام صرافی‌های ارز دیجیتالی که فعالیت می‌کنند، دو جنبه مثبت و منفی دارند. به عبارت ساده‌تر، همگی آنها ضمن داشتن مزایا، عیب‌ها و نقاط ضعف مختلفی دارند که باعث می‌شود تا صرفاً برای گروه مشخصی از افراد ایده‌آل باشند. با این حال طیف زیادی از کاربران، به خوبی این مزایا و معایب را نمی‌دانند. همین عامل هم باعث می‌شود تا قادر به تصمیم‌گیری‌های هوشمندانه نباشند. ما در ادامه مزایا و معایب صرافی omp فینیکس را خدمت شما عزیزان ذکر کرده‌ایم که می‌تواند در این پروسه به شما کمک کرده و روند انتخاب را برایتان تسهیل کند.

مزایای صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس

 • داشتن ربات معامله‌گر 
 • داشتن بازار دمو یا آزمایشی 
 • قیمت‌های مناسب 
 • تنوع در بسترهای معاملاتی 
 • رابط کاربری ساده 
 • کارمزدهای اندک 
 • برگزاری مسابقات مختلف 
 • داشتن بلاگ یا آکادمی آموزشی 
 • امنیت بالا 
 • کیف پول اختصاصی 
 • قابلیت کسب درآمد

معایب صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس

 • تعداد کمتر ارزهای دیجیتال نسبت به رقبا 
 • نداشتن قابلیت فروش تعهدی

مراحل ثبت نام در صرافی او ام پی فینکس

جذابیت‌های صرافی omp فینکس باعث شده تا این پلتفرم مورد توجه افراد تازه کار قرار گرفته و بخش قابل توجهی از آنها در پی ثبت نام داخل این صرافی باشند. با این حال عدم آشنایی با این روند و البته حساسیت‌های آن باعث می‌شود تا افراد مرتکب اشتباهات مختلفی شوند. همین عامل هم سبب می‌شود تا کاربران تازه کار، قادر به تصمیم‌گیری‌های صحیح در این زمینه نباشند.

به همین جهت ما هم به آموزش فرایند ثبت نام در آن پرداخته‌ایم. شما می‌توانید برای این موضوع، از وب سایت این پلتفرم یا اپلیکیشن‌های رسمی آن استفاده کنید. با این حال مراحل ثبت نام در تمامی آنها یکسان است. به همین جهت ما آموزش خود را در محیط وب سایت ارائه می‌دهیم. بدین منظور باید به وب سایت او ام پی فینکس مراجعه فرمایید. در این حالت تصویری مشابه شکل زیر را مشاهده خواهید کرد.

صفحه اصلی ompfinex

همان گونه که می‌بینید، گزینه ثبت نام در سمت بالا و قسمت چپ کادر قرار گرفته است. با کلیک بر روی آن به فرم ثبت نام هدایت می‌شوید که شکلی مشابه تصویر زیر دارد.

شروع ثبت نام در صرافی ایرانی او ام پی فینکس

همان گونه که مشاهده می‌کنید، برای ثبت نام در این پلتفرم به اطلاعات زیادی نیاز ندارید. تنها کافی است تا یک ایمیل معتبر به همراه رمز عبور قوی وارد کنید. در نظر داشته باشید که رمز عبور شما باید حداقل ۸ کاراکتر بوده و ترکیبی از اعداد و حروف باشد. مازاد بر این می‌توانید در بخش کد معرف، عبارت xxx را وارد کنید.

با این کار مشمول تخفیف در کارمزد معاملات خواهید شد. افزون بر این موارد، باید تیک قوانین و گزینه “من ربات نیستم” را هم بزنید. پس از این کار بر روی ثبت نام کلیک کنید. در این حالت بدون نیاز به تأیید کد ایمیل، به صورت مستقیم وارد پنل کاربری خود در این صرافی می‌شوید. به همین سادگی می‌توانید یک حساب خود برای خود داشته باشید. البته شما با این ثبت نام، تنها به داشبورد معاملاتی دسترسی خواهید داشت. اما برای اینکه بتوانید واریز و برداشت ریالی داشته باشید، می‌بایست حتماً احراز هویت خود را در داخل این صرافی تکمیل کنید.

کلیک کنید  مراحل ثبت نام در صرافی نوبیتکس (Nobitex) برای تریدرها

احراز هویت در صرافی او ام پی فینکس

 همان گونه که اشاره کردیم، شما تنها با ثبت نام اولیه قادر به استفاده از خدمات این پلتفرم نخواهید بود؛ بلکه باید حتماً احراز هویت خود را انجام داده تا بتوانید امکان معامله ریالی در داخل آن را داشته باشید. البته صرفاً احراز هویت برای کاهش محدودیت‌های شما کافی نیست؛ بلکه افزایش سطح کاربری‌تان می‌تواند منجر به کاهش کارمزد معاملات و محدودیت‌های شما شود.

بدین منظور هم بوده که صرافی omp فینکس، سطوح کاربری مختلفی را برای مشتریانش تعیین کرده است. هر یک از این سطوح کاربری، نیازمند حجم مشخصی از معامله در یک ماه گذشته است. در مقابل میزان کارمزد آن هم معین خواهد بود. در حالت کلی سطوح موجود در این صرافی به شرح زیر هستند.سطوح مختلف حساب در صرافی او ام پی فینکس

همان گونه که مشاهده می‌کنید، شما می‌توانید با افزایش حجم معاملاتتان، میزان کارمزد را هم به حداقل برسانید. نخستین قدم برای بهره‌مندی از آن، احراز هویت در داخل این پلتفرم است. شما بعد از ثبت نام اولیه، قادر به احراز هویت خواهید بود. بدین منظور باید وارد حساب کاربری خود شوید. در این حالت گزینه احراز هویت در بخش میانی داشبورد شما قرار دارد.

احراز هویت در صرافی ompfinex

با کلیک بر روی آن، به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که می‌بایست در آن اطلاعات مربوط به هویت خود را وارد کنید. این صفحه مشابه شکل زیر بوده و در شما اطلاعات اساسی را درخواست می‌کند.

ثبت اطلاعات در صرافی ompfinex

همان گونه که مشاهده می‌کنید، شما باید اطلاعات هویتی و تماس خود را وارد کنید. بدین منظور باید ایمیل ذکر شده در مرحله ثبت نام را تأیید نمایید. پس از آن باید شماره همراه خود را هم وارد کرده و آن را هم تأیید فرمایید. به دنبال آن کد ملی، تاریخ تولد و آدرس را هم باید به صورت دقیق وارد کنید. در نظر داشته باشید که این اطلاعات با دیتابیس ثبت احوال مطابقت داده می‌شود؛ لذا باید حتماً اطلاعات صحیح را وارد کنید.

پس از آن تصویر کارت ملی خود را بارگذاری کرده و به سراغ مرحله بعدی بروید. در این مرحله کافی است تا اطلاعات کارت بانکی خود را وارد فرمایید. در نظر داشته باشید که می‌بایست تمام واریز و برداشت‌های بعدی شما در داخل این پلتفرم، از طریق کارت بانکی وارد شده صورت بگیرد. در آخرین مرحله شما باید با تصویر سلفی یا ویدئو، احراز هویت خود را انجام دهید.

اگر از عکس برای احراز هویت استفاده می‌کنید، باید حتماً متن ذکر شده در این مرحله را روی کاغذ نوشته و به همراه کارت ملی در مقابل صورت خود بگیرید. سپس یک سلفی گرفته و آن را بارگذاری کنید. در پروسه احراز هویت با ویدئو کافی است تا دوربین جلوی لپ تاپ یا گوشی خود را روشن کرده و سپس متن مورد نظر را با صدای رسا بخوانید.

بعد از این کار، بر روی گزینه ارسال اطلاعات کلیک کنید. در این حال پرونده شما تشکیل شده و توسط کارشناسان بررسی می‌شود. عموماً نتیجه آن ظرف یک روز کاری به اطلاع شما می‌رسد. در صورتی که اطلاعات وارد شده صحیح باشد، احراز هویت شما انجام شده و می‌توانید از خدمات این پلتفرم بهره‌مند شوید.

فعال سازی تأیید هویت دو مرحله‌ای در صرافی omp فینکس

تأیید هویت دو عاملی را می‌توان یکی از بهترین و البته خلاقانه‌ترین راهکارها برای جلوگیری از حملات هکرها و اقدامات متقلبان دانست. به عبارتی بر مبنای این روش، برای هرگونه فعالیت حساس در حساب کاربری شما مانند ورود به حساب، برداشت و می‌بایست مازاد بر رمز عبور اولیه، کد یکبار مصرفی هم وارد شود که از روش‌های گوناگونی در اختیار شما قرار می‌گیرد. اما ایمن‌ترین روش برای دریافت آن، استفاده از برنامه گوگل انتیکتور است.

این برنامه به صورت اتوماتیک در هر دقیقه، کدی ۶ رقمی را ایجاد می‌کند. همین عامل باعث می‌شود تا ریسک از دست رفتن اطلاعات و انجام اقدامات متقلبانه به حداقل حالت ممکن برسد چراکه فرصت اندکی در اختیار هکرها خواهد بود. از طرفی آن‌ها نمی‌توانند به این برنامه دسترسی داشته باشند. صرافی omp فینکس هم برای افزایش امنیت دارایی کاربرانش، این قابلیت را فراهم کرده است.

به همین جهت ما هم توصیه می‌کنیم تا قبل از هرگونه واریز به حساب و انجام معامله، آن را راه اندازی کنید. بدین منظور کافی است تا به داشبورد معاملاتی خود مراجعه کنید. سپس از بین آیکون‌های بالای صفحه در گوشه سمت چپ، بر روی گزینه آدمک کلیک کنید. از زیر منوهای نمایش داده شده، امنیت را انتخاب فرمایید. در این حالت با فرمی مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد.

وارد کردن کد احزار هویت

در گوشه سمت راست این صفحه، لینک دانلود برنامه گوگل وجود دارد. شما باید ابتدا برنامه مذکور را مطابق با نوع سیستم عاملتان دانلود کرده و آن را نصب کنید. سپس از طریق گزینه به علاوه که در گوشه سمت راست و پایین برنامه وجود دارد، یک اکانت جدید ایجاد کنید. با کلیک بر روی آن، دو گزینه اسکن و واردسازی کد وجود دارد. در صورت انتخاب اسکن، می‌توانید به صورت مستقیم بارکد نمایش داده شده در داخل صرافی را اسکن کنید تا حساب شما ایجاد شود.

اما اگر از یک دیوایس برای هر دو اقدام استفاده می‌کنید، امکان اسکن را نخواهید داشت. بدین منظور می‌توانید از کد قرار گرفته در زیر آن استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که این کد تنها راه بازیابی حساب شما است. لذا توصیه می‌کنیم که حتماً آن را در مکان امنی نگهداری کنید؛ چرا که در صورت از دست دادن حساب یا تلفن همراهتان، تنها با استفاده از آن قادر به بازگردانی خواهید بود. پس از وارد کردن این موارد، یک کد ۶ رقمی در داخل برنامه گوگل انتیکتور به شما نمایش داده می‌شود.

شما می‌بایست این کد را در سمت راست کادر و زیر گزینه‌های دانلود برنامه وارد کنید. در صورت صحیح بودن کد، حساب کاربری شما در این صرافی، به برنامه گوگل انتیکتور متصل خواهد شد. بدین ترتیب می‌توانید از آن برای ورود به حساب، برداشت و موارد دیگر استفاده کنید. این عامل امنیت حساب شما را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.

سخن آخر 

صرافی omp فینکس را می‌توان یکی از معروف‌ترین و البته بهترین پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال در داخل کشور دانست. این صرافی سعی کرده تا امکانات و قابلیت‌های متنوعی را در اختیار کاربرانش قرار دهد. به همین جهت بوده که مواردی همچون ربات معامله‌گر، حساب دمو، رابط کاربری ساده، ابزارهای معاملاتی متنوع، فرایند معاملات سریع و را برای کاربرانش قرار داده است.

همین عامل هم سبب شده تا مورد توجه تعداد زیادی از تریدرها قرار گیرد. ما در این مقاله سعی کردیم تا مرور واضحی بر روی آن داشته و جنبه‌های مختلفش را خدمت شما عزیزان ذکر کنیم. با این حال اگر هنوز سؤال یا ابهامی در این رابطه دارید، می‌توانید از طریق بخش نظرات با ما مطرح فرمایید.

مطالب مشابهی که شاید علاقمند باشید

من زهرا پیرجانی دانشجوی رشته نرم افزار هستم. علاقه ای که به یادگیری مطالب جدید دارم باعث شد که انگیزم برای فعالیت در حوزه تولیدمحتوا بیشتر شود. تمام تلاشم این است که با درک کامل موضوع، محتوایی ساده و کامل تهیه کنم که برای همه علاقمندان مفید و کاربردی باشد. یادگیری مطالب جدید و آموزش اونها به بقیه، بهترین کاری هست که می توانم برای رشد خودم و همچنین کمک به رشد علاقمندان به مباحث مورنظر انجام بدم.

دیدگاه های شما

برای دریافت این مقاله لطفا ایمیلتان را وارد کنید

می توانید مقاله را دانلود کنید یا پرینت بگیرید